Tóth Tamás szárnyal Amerikában

Az Islanders Hockey Club csatára triplázott az USPHL Premierben. Utánpótlás-légióskörkép.

Észak-Amerika, USPHL Premier

Alaposan belendült Tóth Tamás amerikai csapatában. Az ex-miskolci csatár 4 mérkőzésen lépett jégre az elmúlt héten az Islanders HC-nél, mindegyik mérkőzésén gólt szerzett, a Bridgewater Bandits elleni 6-3-as meccsen egyenesen mesterhármast szerzett. A Bruins ellen csapata egyetlen gólját ütötte, a South Shore Kings ellen emberhátrányban harcolta ki a hosszabbítást együttese számára, majd a túlórában gólpasszal segítette pluszponthoz az Islanderst. Tóth 14 mérkőzést követően 11 góllal áll.

A Connecticut Junior Rangers a Philadelphia HC-t fogadta, a két magyart is foglalkoztató klub büntetőlövéseket követően 4-3-ra kikapott. Banga Nándor és Szekeres Tamás egyaránt 1-1 gólpasszt jegyzett, utóbbi a rávezetéseknél is lehetőséget kapott, ám kihagyta azt. A Hampton Roads Whalers a Potomac Patriots vendégeként szoros mérkőzésen 3-2-re alulmaradt. A végeredményt Barna Dávid állította be, ez volt idei negyedik gólja a dunaújvárosi csatárnak.

Észak-Amerika, USPHL Elite

A Carolina Hurricanes két mérkőzésen is alulmaradt a Richmond Generalsszal szemben, Kaibás Kornélék előbb 5-2-re, majd 5-4-re kaptak ki. A magyar csatár az első mérkőzésen gólt lőtt, másodikon két gólpasszt adott, 30 meccs után 32 pontos.

Finnország, U20 SM-sarja

Magyaros rangadót rendeztek a finn junior első osztály felsőházában. A KalPa Horváth Bencével a soraiban fogadta a Varga Balázzsal felálló JYP-öt. A mérkőzés végén Horváth örülhetett jobban, megszerezte első gólját az U20-sok között, kiosztott egy gólpasszt, csapata pedig 8-3-as sikert könyvelhetett el. A JYP egy másik vereséget is begyűjtött az előző héten, az Ässät vendégeként hosszabbítást követően kaptak ki Vargáék 2-1-re. A KalPa a felsőház 11., a JYP a 12. helyén áll.

Finnország, U18 SM-sarja

A finn ifjúsági első osztály alsóházában a KooKoo hazai pályán 6-4-re kikapott a Jukurittól. Bajkó Botond hátvéd megszerezte első gólját a szezonban, emellett egy gólpasszal is segítette csapatát. Másnap fordított pályaválasztással 12-6-os vereségbe szaladt bele a KooKoo.

Több, mint egy hónap után játszott ismét bajnokit Dobos Bendegúz. A Jokerit JoVi csatára egy assziszttal vette ki a részét a SaiPa/Ketterä legyőzéséből, majd gólt lőtt a K-Espoo elleni 4-2-re megnyert mérkőzésen.

Finnország, U18 Mestis

A K-Vantaa második csapata 6-5-re kikapott a HAKI vendégeként, Szűcs Botond 88,7%-kal védett.

Svédország, J18 Regional

A Karlskrona 7-3-re nyert a Malmö Redhawks otthonában, majd 3-1-re kikapott Linköpingben. Horváth Donát a győztes meccsen gólpasszos volt. A Wings Arlanda?Lidingö mérkőzést követően Simon Levente örülhetett, hisz csapata 4-1-re legyőzte Bécs Péter együttesét. Simon a Nyköping ellen 6-5-re megnyert mérkőzésen gólpasszos volt.

Észak-Amerika, 18U AAA

Kocsis Botond 29 mérkőzést követően már 9 gólnál és 15 gólpassznál tart a Boston Hockey Academy mezében. A massachusettsi fiatalok legutóbb az American Hockey Academytől kaptak ki 5-3-ra.

Ausztria, EBJL

Az Okanagan előbb 5-1-re kikapott a horvát válogatottól, majd 3-1-re az felső-ausztriai akadémiától. Az első mérkőzés gólját Kazsmér Donát szerezte Csicsmann Balázs átadásából. A második mérkőzés találatát is magyar játékos lőtte, ekkor Csicsmann volt a gólszerző, Dobák Bendegúz nem szerzett pontot.

Csehország, U17

Az alsóházban Szemmelroth Gergő gólt lőtt a Pardubicének (1-5), majd 1+1-gyel zárt a Kobra Praha ellen. Nemes Márton gólpasszt adott a Sparta Praha ellen hosszabbítást követően 5-4-re elbukott felsőházi rangadón.