UTE–Gyergyói HK 2-3

A gyergyószentmiklósiak hiába vezettek két góllal, végül hosszabbításban tudták legyűrni a újpestieket.

Az újpestiektől hiányzott Balázsi Péter, míg a GYHK csak Demetert nevezte a kapusok közül, valamint Györfy helyett DiDiomete lépett jégre. A meccset a gyergyóiak kezdték jobban, Orban révén be is találtak a 4. percben, Virág Csabáék időt is kértek nem sokkal később. A piros-fehérek a második harmadban is domináltak, a 25. percben Sárpátki gólját videobíróval vizsgálták, de megadták. A középső játékrész vége felé közeledve Varga egy pontos lövéssel szépített. A 44. percben már döntetlen volt az állás: Stadel emberelőnyben lőtt kék vonalas góljával egyenlítettek a lila-fehérek. A rendes játékidő nem hozott több találatot, aztán a hosszabbítás fél percig tartott, miután Bodo és Haaranen megugrottak 2 az 1 ellen, az akciót utóbbi zárta góllal.

A Gyergyói HK 3-2-re nyert túlórában, pénteken a Brassót fogadja. Az UTE ugyanazon a játéknapon a DEAC-ot látja vendégül.

utegye_MI_0439

fotó: Jani Martin/UTE

Jó reklámja volt a sportágnak ez a meccs

Edzői értékelések az UTE–GYHK után.

Virág Csaba vezetőedző, UTE: „0-2 után elfogadtuk volna az egy pontot, aztán feljavult a játékunk, elkezdtünk úgy hokizni, ahogy hazai pályán szoktunk. Megérdemelten egyenlítettünk, a meccs első fele a Gyergyóé volt, a második fele viszont a miénk, a hosszabbítás pedig sajnos ezúttal nem nekünk kedvezett. Ez volt a második itthoni vereségünk idén, ha ezt a szezon elején mondja valaki, szó nélkül aláírtam volna, de persze ilyenkor minden elhullajtott pont fáj, főleg a közvetlen riválisokkal szemben. Az biztos, hogy elfogadhatatlan az ilyen kezdés, sokkal hamarabb kell üzemi hőfokra melegednünk, nem szeretnék legközelebb már az első harmadban időt kérni.”

Szilassy Zoltán vezetőedző, Gyergyói HK: „Boldogok vagyunk, hogy Újpesten tudtunk nyerni. A végelszámolás szempontjából nagyon fontos pontokat szereztünk. 30 percig azt történt a pályán, amit szerettünk volna, aztán sajnos változtattunk azon, ami működött, az UTE pedig erőre kapott és dominált, többször a kapusunk húzott ki minket a slamasztikából. Az egyenlítés után ki-ki meccs kezdődött, a hosszabbítást viszont első cserés góllal eldöntöttük, Haaranen megmutatta az elképesztő lövőtechnikáját. Megérdemeltnek tekinthető, hogy két pontot szereztünk, de meg kell fejtenünk, hogy miért nem csináltuk azt végig, amit a meccs elején játszottunk. Semleges szempontból jó reklámja volt a sportágnak ez a mérkőzés.”

Erste Liga, Megyeri út, 331 néző. Játékvezetők: Rencz, Rencz, Kövesi, Szabó.
Rajna: 92,7% (Monostori)
Demeter: 94,3%