DEAC–SC Csíkszereda 5-4

A Sportklub hiába fordított háromgólos hátrányból, büntetőkkel kikapott, így még nem biztosította be alapszakasz-győzelmét.

A DEAC-nál Jakabfy helyett Sándor Bence öltözött, míg a Sportklubnál ugyanazok játszottak, mint egy nappal korábban Miskolcon. A debreceniek a 2. percben megszerezték a vezetést, miután Mazzag éles szögből leadott lövése utat talált Szamankov kapujába. A hazaiak egy kimaradt előny után pár másodperccel növelték előnyüket, Berta volt eredményes. A 13. percben a csíkiak eladták a saját harmadukban a korongot, ezt Molnár kegyetlenül megbüntette. A harmadik bekapott gól után Szamankov helyét Adorján vette át a szeredai kapuban. A második játékrész elején Kuljas hatalmas bombagóljával szépített a Sportklub, aztán Farkas szerzett egy videózás után megadott gólt. A 26. percben már döntetlent mutatott az eredményjelző: Kuljas emberelőnyben bombázott Hetényi kapujába. A következő fórból fordítottak a csíkiak, egy újabb hátvédgól jött O’Connor révén, ekkor György József időt kért. A folytatásban a Sportklub jól kontrollálta a mérkőzést, ám az egyik debreceni akció eredményesen zárult, Novotny kiharcolta a hosszabbítást. A túlórát 4 a 3 ellen kezdhette a DEAC Sofron büntetése nyomán, nem élt a fórral, de a ráadás folytatásában sem esett gól. A büntetőpárbajból a hazaiak jöttek ki jobban.

A DEAC szétlövésben 5-4-re győzött, szerdán a MAC HKB-t fogadja. A Sportklub még nem alapszakaszgyőztes, vasárnap a Gyergyói HK ellen játssza utolsó februári mérkőzését.

x

fotó: DEAC

A nézők élvezték, én annyira nem

Mestermérleg a DEAC–Csíkszereda után.

György József vezetőedző, DEAC: „Ez közönségszórakoztató mérkőzés volt, de mi nem élveztük a padon annyira. Jól kezdtünk, de a második harmadban nem az valósult meg, amit szerettem volna. Az első cserében gólt kaptunk, pedig mondtam a szünetben a srácoknak, hogy jó eredmény a 3-0, de nem húzódhatunk vissza és nagyon fontos a védekezésre odafigyelni. Sajnos ezzel szemben a Csíkszereda számunkra a legrosszabb időben szerezte a gólját. A másik, amiről nagyon sokat beszéltünk, hogy nagyon jók az előnyben, ezért próbáljunk meg tisztán, tisztességesen játszani, kerüljük el az emberhátrányokat. Sajnos ezt sem sikerült megvalósítanunk. Nagyon hamar ránk jöttek, támadt egy kis zűrzavar a csapaton belül, össze kellett rántani a srácokat. A harmadik harmadban látszott, hogy próbáltunk pluszt a jégre tenni, jöttek a blokkok, a letámadások. Szerencsére jött az egyenlítő gól. A hosszabbításban volt egy előnyünk, de már nagyon fáradtak voltunk. A büntetőknél betettek kettőt, de mi tudtunk fordítani. Ahogy mondtam, a nézők biztosan élvezték, de én annyira nem.”

Rico Rossi vezetőedző, Csíkszereda: „Nehéz, ha úgy kezded a mérkőzést, hogy 3-0-ra vezet az ellenfél hét perc után. Nagyon tetszett viszont, ahogyan a csapat visszajött a mérkőzésbe 3-3-ra. Csak pozitív lehetek az után, hogy vezetett az ellenfél és vissza tudtunk jönni. Úgy gondolom, hogy ez pozitív végeredmény a csapatunk számára.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 365 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Molnár, Vincze.
Hetényi: 92,0% (Antek)
Szamankov: 66,7% (Adorján: 90,0%)