13 vereség után győzött a Philadelphia

A Flyers története legrosszabb sorozatának vetett véget. Evander Kane góllal debütált, Michael Bunting triplázott.

Az összesen 44 védést bemutató John Gibson nyerte meg a meccset az Anaheimnek a kanadai fővárosban. A Canadian Tire Centerben az első felvonás kiegyenlített küzdelmet és egy-egy gólt hozott. A második és a harmadik felvonásban a házigazdák levegőhöz sem hagyták jutni a vendégeket, de hiába nyerték meg 36-8-ra a lőpárbajt, képtelenek voltak bevenni Gibson kapuját. A Ducks a kevés lehetőségéből egyet kihasznált Troy Terry révén és beállította a 2-1-es végeredményt. Terrynek ez volt a 7. győztes gólja a szezonban, ezzel utolérte a listavezető Leon Draisaitlt.

A Philadelphia hosszabbításban győzött 4-3-ra a Los Angeles ellen és ezzel véget vetett a franchise-rekordot jelentő 13 meccses nyeretlenségi sorozatának. A Flyers már a rendes játékidőben lezárhatta volna a meccset, hiszen kétszer is vezetett két góllal. A Kings azonban nem adta fel és egyenlített fél perccel a befejezés előtt Anze Kopitar révén. Az ünneplést végül Scott Laughton hozta el a szurkolóknak, aki a hirtelen halál harmadik percében lezárta a Philly borzalmas szériáját.

A Winnipeg korán hátrányba került St. Louisban, de aztán rendezte sorait és magabiztosan nyert 4-1-re. A hat vereség után ismét győzelmet ünneplő kanadai gárdában Paul Stastny és Eric Comrie vitték a prímet: a csatár duplázott, a kapus 28 lövést hatástalanított. A Blues kapitánya, a korábban a Coloradóban és a Buffalóban is megforduló Ryan O’Reilly 900. meccsét játszotta az NHL-ben.

A Florida óriási küzdelem után úgy nyert hazai jégen a San José ellen a hosszabbításban 5-4-re, hogy a rendes játékidőben háromszor is kétgólos hátrányban volt. Az alap játékidőben a vendégek 2-0-ra, 3-1-re, majd a harmadik harmad elején 4-2-re is vezettek, ám ez is kevésnek bizonyult a 26 hazai meccséből 23-at megnyerő Panthers ellen. A Florida a befejező játékrész derekán Mason Marchment és Jonathan Huberdeau találataival utolérték a vendégeket, a ráadásban pedig Sam Bennett találatával a győzelmet is megszerezték.

Az Edmonton nem kímélte a Montrealt és vendégként győzött 7-2-re a Bell Centerben. Az Oilersben Zach Hyman és Leon Draisaitl duplázott, sőt utóbbi játékos a góllövőlista élén befogta a Chris Kreidert is, ám a figyelem középpontjába mégsem ők kerültek, hanem Evander Kane. A 30 éves csatár zseniális képességű játékos, de természete, viselkedése és sorozatos balhéi miatt eléggé megosztó személyisége a ligának. Az Oilers mindezek ellenére dobott neki egy utolsó mentőövet egy szezon végi szerződéssel, aki meghálálta a bizalmat és ő szerezte a mérkőzés első gólját.

kane oilers

A Toronto a harmadik harmadban mutatott fantasztikus játékának köszönhetően győzött Detroitban 7-4-re. A soros Original Six-rangadón az első negyven percben a Red Wings remekül játszott és 4-2-vel mehetett a második pihenőre. A kétgólos különbség még 10 perccel a befejezés előtt is megvolt a két csapat között, ám ekkor homokszem került a vörösök gépezetébe, amit a Maple Leafs 5 góllal büntetett meg. A meccs embere Michael Bunting lett, aki karrierje második mesterhármasával vette ki a részét a fordításból. A Detroit ebben a szezonban 63 gólt kapott a harmadik harmadban, ami messze a legtöbb az egész mezőnyt figyelembe véve.

A Vegas maratoni hosszúságú büntetőpárbaj végén, a hetedik körben szerzett találattal győzött Tampában. A Golden Knights már a rendes játékidőben is lezárhatta volna a meccset, de a befejező játékrészben nem bírta ki a Bolts nyomását. A bajnokcsapat ugyanis 17-1-re vitte a kapura lövési mutatót ebben a szakaszban és ennek köszönhetően az utolsó hat percben sikerült egyenlítenie. 2-2 után a rávezetések első három körében két-két gólt született. A hatodik párban ismét volt egy gólváltás a felek között, viszont a hetedikben véget ért az összecsapás, amikor Pat Maroon hibázott, mark Stone viszont nem.

Raleigh-ben alig több mint negyed óra játék után kialakult a 2-1-es végeredmény a Carolina?New Jersey összecsapáson. Az egymás után harmadszor nyerő Hurricanes legjobbja a 24 védést bemutató Antti Raanta volt. A Devils zsinórban negyedszer bukott és a hetedik meccsét vesztette el a legutóbbi nyolcból.

A 33 mérkőzést kihagyó Craig Anderson 27 védéssel és győzelemmel tért vissza a Buffalo kapujába. A Sabres az Arizona vendégeként nyert 3-1-re, ahol a veterán hálóőr 52 percig védett hibátlanul. A Buffalo a mérkőzés első felében játszott remekül, ekkor ütötte mindhárom találatát, amiből Alex Tuch és Peyton Krebs egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét.

Majdnem dupla shutoutot hozott a Calgary?Vancouver összecsapás. A hazaiaknál Jacob Markström, míg a vendégeknél Thatcher Demko remekelt a rendes játékidőben. A hosszú gólcsendet végül Johnny Gaudreau törte meg, aki Elias Lindholm passzát vágta be. A Flames kapujában Markström hetedszer maradt hibátlan, amivel listavezető a kapusok között.