MAC HKB Újbuda–UNI Győr ETO HC 7-3

Az újbudai együttes négy gólt lőtt a középső harmadban, a vendégek későn kapcsoltak.

A hazaiak keretébe visszatért Scott Macaulay, ellenben Varga Kaden és Tóth Péter kimaradt, Izacky pedig továbbra is eltiltását töltötte. A győrieknél Páterka és Béres hiányzott, míg Mesterházy 13. csatárnak öltözhetett. A meccs rögtön győri kiállítással indult, amelyet a MAC Garát kapu előtti munkájának köszönhetően ki is használt, 1-0. A folytatásban az újbudai együttes rá tudta erőltetni akaratát az ellenfelére, ám kimaradtak a helyzetek. A második harmad is gyors MAC HKB-góllal indult, Macaulay kék vonalas lövése csapta be Tóth Balázst. A Rozsomákok gyorsan még egy gólt hozzátettek előnyükhöz, Tóth Richárd lőtt be egy kipattanót. Ladányi Balázs 3-0-s állásnál időt kért. A 29. percben Dansereau egyéni akciója végén már 4-0 állt az eredményjelzőn. A harmad derekán egy győri szabálytalanság majd reklamálást követően kettős előnybe kerültek a hazaiak, Kreisz talált be ebből. A harmadik játékrész is hazai góllal indult, Galoha volt eredményes, majd Dézsi és Madácsi kozmetikáztak az eredményen, 6-2 a 45. percben. A hajrára is maradt egy gólváltás, Schlekmann találatára ismét Dézsi válaszolt.

A MAC HKB erős második harmadának köszönhetően 7-3-ra nyert, legközelebb szerdán lép jégre Debrecenben, míg a Győri ETO pénteken a Titánokhoz utazik.

Fotó: Mudra László - MAC

fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

Elkezdett kattogni az egónk

Így látták az edzők a MAC HKB–Győr találkozót.

Kangyal Balázs vezetőedző, MAC HKB: „Örülök annak, hogy hét gólt tudtunk lőni, ez nagy fegyvertény, ezzel nagyon hadilábon álltunk eddig. A problémám azzal van inkább, hogy amikor kontrolláltuk a meccset, és 5-0 volt, akkor teljesen felcseréltük, hogy mi a fontos a csapatnak, inkább elkezdett kattogni az egónk, főleg a csatárok fejében, hogy még több pontot szerezzenek, ahelyett, hogy esetleg mondjuk fókuszáltak volna azokra a dolgokra, amelyek egy csapatot igazán magas szintre emelnek. El kell gondolkozni azon is, hogy a kapus ugyanúgy a csapat része, néha ő ad nekünk valamit. és a harmadik harmadban nekünk kellett volna adni neki vagy nekik valamit.  A három pontnak nagyon örülök, kiélezett a harc, szeretnénk tartani a pozíciónkat, úgyhogy dolgozni fogunk még sokat, hogy megérdemeljük a playoffot.”

Ladányi Balázs vezetőedző, Győr: „Az első és a második harmad elején is gólt kaptunk, sőt a másodikban még utána egy párat. Semmi extra nem történt, csak hoztuk a MAC HKB elleni megszokottat. Olyan érzésem van, mintha be lennénk rottyantva a gatyába. Gratulálok a MAC-nak.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 361 néző. Játékvezetők: Gangel, Gangel, Kedves, Mizsák.
Bálizs: 90,3% (Farkas)
Tóth K. B.: 84,4% (Sági)