MAC HKB Újbuda–SC Csíkszereda 4-3

Az újbudaiak a duplázó Kirils Galoha vezetésével hosszabbításban legyőzték a címvédőt.

A MAC HKB kapujában Bálizs, a Sportklubnál Adorján állt a vasak között. A csíkiak gólra váltották a meccs első emberelőnyét, Lapenkov maradt üresen a korongjáratás végén. Négy perccel később már a hazaiak vezettek: előbb Ádám Zsolt kotorta be közelről a korongot, aztán másodperccel később Galoha talált be egy Adorján-védés után. A nyitó harmad végén 5 a 3 ellen támadhattak az újbudaiak, Djumic 3-1-re módosította az állást. A második játékrész elején emberhátrányban zárkóztak a szeredaiak, megint Lapenkov volt eredményes. A 33. percben már döntetlen állt az eredményjelzőn, egy támadó harmadban elhozott buli után Részegh lőtt pontosan. A harmadik harmadban a csíkiak lőttek többet kapura, de nem tudták a rendes játékidőben döntésre vinni a meccset. A hosszabbításból a MAC HKB jött ki jobban: Galoha lőtte be közelről a Dansereau lövése utáni kipattanót.

A MAC HKB túlórában 4-3-ra nyert, vasárnap a győrieket fogadja. A Sportklub ugyanazon a játéknapon Miskolcon szerepel.

macscc_ml_220128_016

fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

Saját magunkat győztük le

Nyilatkozatok a MAC HKB és a Sportklub meccse után.

Kangyal Balázs vezetőedző, MAC HKB: „Talán az egyik legnagyobb győzelmünk a szezonban. Nem feltétlenül azért, mert sikerült elkapni a Csíkszeredát, hanem mert saját magunkat győztük le, ez az igazság. Nyilván az előző Csíkszereda elleni meccsből túl sok tanulságot nem lehet levonni, az a harmadik meccs volt három napon belül, nagyon sok beteggel, akkor kevesen voltunk kint. Azért azt nem szabad elvenni a Csíkszeredától, hogy a liga egyik, ha nem a legerősebb csapata. Náluk is vannak hiányzók, nálunk is voltak, de ilyen a hoki, ennek meg kell találni a módját, hogy ezen túllendülj. A legfőbb hozadéka inkább a padon és az öltözőben volt, és inkább pszichológiai, mint bármiféle hokispecifikus dolog.”

Becze Tihamér a Csíkszereda csapatkapitánya: „Vannak hiányzók, de ez nem zavarhatja meg a mi csapatunkat megzavarja, hiszen tele vagyunk jobbnál jobb játékosokkal. Az első harmadban nagyon gyengén kezdtünk, a MAC HKB nagy erőket mozgósított. A második harmadban felvettük a ritmust, az ellenfél fölé is kerekedtünk, ez a gólokban is megmutatkozott. A harmadik harmadban pedig nagyon jó hoki zajlott, bármelyik csapat eldönthette volna a 3 pont sorsát. A korongot kell jobban menedzselnünk a kritikus helyzetekben. Ha jókor jó döntéseket hozunk, akkor a mi javunkra dőlnek el a mérkőzések. Vannak ilyen meccsek, amikor nem megy a csapatnak, ilyenkor azzal lehet kompenzálni, hogy okos döntéseket hozunk.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 574 néző. Játékvezetők: Haszonits, Haszonits, Árkovics, Balla.
Bálizs: 92,1% (Farkas R.)
Adorján: 87,9% (Szamankov)