62 kapura lövése volt a Calgarynak

A Flames ezzel új klubrekordot állított fel. Nyolcat lőtt a Chicago, Dylan Strome triplázott.

A Toronto háromhetes szünetet követően lépett ismét jégre hazai környezetben, amit egy Anaheim ellen nehezen megszerzett győzelemmel ünnepelt. A Maple Leafs végigtámadta az összecsapást, de hiába nyerte 44-20-ra a kapura lövéseket, csak emberelőnyben tudta bevenni John Gibson kapuját. A Leafs speciális egységének három találatát a Ducks remek csapatjátékkal ellensúlyozta, így 3-3 után jöhettek a rávezetések. Itt Jason Spezza és Auston Matthews góljára csak Trevor Zegras válaszolt, így a Toronto 4-3-ra győzött.

A San José egy washingtoni győzelemmel kezdte keleti parti túráját. A Sharks 4-1-re győzött az amerikai fővárosban az összesen 33 védést bemutató James Reimer vezérletével. A San José egyetlen játékosa sem szerzett egy pontnál többet, ám közülük feltétlenül említést érdemel Nicolas Meloche, aki első gólját lőtte az NHL-ben. A Washington az utolsó négy, a San José a legutóbbi öt találkozóból egyaránt csak egyet nyert meg.

A Chicago 13 gólos meccsen húzta be a soros Original Six-rangadóját Detroitban. A Little Caesars Arenában az első felvonás a Blackhawksé volt négy góllal, a második a Red Wingsé hárommal, így az utolsó felvonásra ismét ismét nyílt lett a küzdelem. A befejező húsz percben tovább folyt az adok-kapok a csapatok között, a vendégek további négy gólt ütöttek, a hazaiak kettőt, így Chicago végül 8-5-re győzött. A Hawksban Alex DeBrincat három pontot szerzett, Dylan Strome pedig egy gólpasszt adott és megszerezte karrierje első mesterhármasát.

Dylan Strome

A Calgary sima 6-0-val abszolválta a columbusi kirándulását. A Flames egészen hihetetlen módon 62 alkalommal célozta meg Elvis Merzlikins kapuját, akit a hat kapott gól ellenére sem érhet panasz. A másik oldalon ezzel szemben Jacob Markströmnek 23 védés is elég volt idei 6. shutoutjához, amivel vezeti a kapusok ranglistáját. A ,mezőnyjátékosok közül Matthew Tkachuk és Johnny Gaudreau tette a legtöbbet a Calgary sikeréért, előbbi duplázott, utóbbi három találatot készített elő.

A Colorado ha nehezen is, de győzött a Boston ellen a hosszabbításban, így 17 mérkőzésesre nyújtotta hazai sikersorozatát. A Bruins a találkozó derekán érkezett meg a meccsbe, amikor öt perc alatt hármat lőtt és 3-1-re fordított. Bergeronék a kétgólos előnyt remekül őrizték, ám a végjátékot nem bírták. Az Avalanche Samuel Girardi révén szépített, majd fél perccel a befejezés előtt Gabriel Landeskog révén kiharcolta a ráadást. A Boston a túlórára teljesen elfogyott, kapura lövése sem volt három perc alatt, így a hazaiak könnyedén szerezték meg a győztes találatot Cale Makar jóvoltából.