Fehérvári és debreceni sikerrel indult az U21 középszakasza

A B csoportban Győri ETO megtréfálta az Újpesti JA-t. Heti utánpótlás-körkép

U21

Január 19-én elstartolt az U21-es bajnokság középszakasza. A nyitó fordulóban az Ifj. Ocskay Gábor NJA a Vasast fogadta. A találkozót a vendégek kezdték jobban, Kucsma Richárd már az 53. másodpercben betalált, az első szünetre piros-kék vezetéssel mehettek a csapatok. A második játékrészben megrázta magát a Fehérvár, sorrendben Karda, Farkas, Kaposi és Grin talált be, így a 30. percben már 4-1 állt az eredményjelzőn. A folytatásban Fedorin duplázott, illetve Győrffy is eredményes volt hazai részről, míg a Vasas szépítő gólját Halász szerezte, így az IOGNJA 7-2-es győzelemmel kezdte a középszakaszt. Az A csoport másik mérkőzésén kelet-magyarországi derbit rendeztek, a DVTK Jegesmedvék a DHK-t fogadták. Pecsét Bálint szerezte meg a vezetést a miskolciaknak a 31. percben, de a Debrecen Borbát és Dorogi találataival villámgyorsan fordított. A 48. perben Trozsák egyenlített, az 56. percben a DHK-s Szabó Kornél emberelőnyből juttatta ismét vezetéshez az övéit. A hajrában Tóth Péter emberelőnyből egalizált, így hosszabbításba, majd büntetőpárbajba torkollott a találkozó. A győztes rávezetést Borbát Márk hajtotta végre, a DHK 4-3-ra behúzta az első mérkőzést.

A B csoportban a felülről érkező Újpesti JA meglepetésre nem tudott győzni Győrben, az ETO büntetőkkel 4-3-ra megnyerte az összecsapást. A Győr egyszer sem vezetett a mérkőzésen, csak a szétlövésben, amikor az Erste Ligában is számításba vett Mesterházy Bálint belőtte a győztes rávezetést. Egyik győri játékos sem szerzett egy pontnál többet, az lila-fehéreknél Lászlóffy duplázott. A csoport másik mérkőzésén a Budapesti JA 12-1-re kiütötte a 13 mezőnyjátékossal felálló Dunaújvárost: Antal Csongor triplázott, Strenk Olivér 5 ponttal zárt.

U18

Az ifjúsági bajnokság A1 csoportjában az Ifj. Ocskay Gábor NJA a hajrában fordítva 7-4-re nyert a Vasas Jégcentrumban: Lencsés Dávid és Anze Zetelj duplázott. A B1-ben a Lehel nyerni tudott a Sportország pályáján, míg a Győr az FTC otthonában szerzett 3 pontot.

EBJL

Az osztrák bázisú bajnokság felsőházában az Újpesti JA hazai pályán szenvedett 3-1-es vereséget a Klagenfurttól. A KAC a Vasassal is összemérte tudását, a karintiai együttes 19-2-re nyert. A DVTK Jegesmedvék előbb hosszabbítást követően Szalay Boldizsár góljával 4-3-ra verték a Vienna Capitalst, majd 2-1-re alulmaradtak.

Az alsóházban a Kárpáti Farkasok hazai pályán kaptak ki az Okanagantől illetve a horvát válogatottól is, így továbbra is nyeretlenek.

U16, U14

Az MJSZ versenybírósági rendszer teljes helyreállásáig az U16 és U14 bajnokságok eredményeiről nem számolunk be.