Hét olimpiai bajnokkal védenének címet az oroszok

 

Alekszej Zsamnov nem számol a 2018-as pjongcsangi játékokon aranyérmet szerző kerettagok többségével.

Az orosz szakmai stáb megnevezte azt a 3 kapust, 8 hátvédet és 14 csatárt, akik címvédésre készülhetnek. Alekszej Zsamnovék a 2018-as olimpiát megnyerő csapatból csak hét játékost hívtak be: a kapustrió teljesen kicserélődött, a védelemből Jakovlev, Nyesztyerov és Vojnov rendelkezik aranyéremmel, míg a csatárok közül Andronov, Grigorenko, Guszev és Sipacsov volt ott Dél-Koreában. A négy évvel ezelőttihez képest most heterogénebb a keret – 2018-ban a 25 jégkorongozóból 15-öt a SZKA, nyolcat a CSZKA, kettőt a Metallurg adott –, összesen kilenc csapatból érkeznek a játékosok. A keret legrutinosabb tagja Vojnov lesz, a 32 éves hátvéd Szocsiban és Pjongcsanban is képviselte már hazáját, és úgy sikerült kiharcolnia a kerettagságot, hogy kihagyta a teljes 2020/21-es szezont.

Az orosz válogatott kerete a pekingi olimpiára:

Kapusok: Ivan Fedotov (CSZKA), Alekszandr Szamonov (SZKA), Tyimur Biljalov (Ak Barsz)

Hátvédek: Jegor Jakovlev, Artyom Minulin (mindketten Metallurg), Nyikita Nyesztyerov (CSZKA), Alekszandr Jeleszin (Lokomotiv), Alekszandr Nyikisin (Szpartak), Damir Saripzjanov (Avangard), Vjacseszlav Vojnov (Dinamo Moszkva), Szergej Tyelegin (Traktor)

Csatárok: Szergej Andronov, Szergej Plotnyikov, Mihail Grigorenko, Anton Szlepisev, Pavel Karnauhov (mind az öten CSZKA), Artyom Anyiszimov, Artur Kajumov (mindketten Lokomotiv), Arszenyij Gricjuk, Kirill Szemjonov (mindketten Avangard), Nyikita Guszev, Kirill Marcsenko (mindketten SZKA), Andrej Csibiszov (Metallurg), Vagyim Sipacsov (Dinamo Moszkva), Dmitrij Voronkov (Ak Barsz)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 13., péntek
VB 15:20 FRASVK 2-4VÉGE
VB 15:20 USALAT 4-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 FINNOR 5-0VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 GERCAN 3-5VÉGE
május 14., szombat
VB 11:20 DENKAZ 9-1VÉGE
VB 11:20 SWEAUT 3-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 15:20 CZEGBR 5-1VÉGE
VB 15:20 SUIITA 5-2VÉGE
VB 19:20 LATFIN 1-2VÉGE
VB 19:20 SVKGER 1-2VÉGE
május 15., vasárnap
VB 11:20 ITACAN 1-6VÉGE
VB 11:20 NORGBR 4-3 BVÉGE
VB 15:20 AUTUSA 2-3 HVÉGE
VB 15:20 FRAKAZ 2-1VÉGE
VB 19:20 CZESWE 3-5VÉGE
    • SPORT 2 (23.00)
VB 19:20 DENSUI 0-6VÉGE
május 16., hétfő
VB 15:20 LATNOR 3-2VÉGE
VB 15:20 SVKCAN 1-5VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 FINUSA ÉLŐ
    • SPORT 2
VB 19:20 FRAGER ÉLŐ
május 17., kedd
VB 15:20 CZEAUT 
VB 15:20 ITADEN 
VB 19:20 SUIKAZ 
VB 19:20 SWEGBR 
május 18., szerda
VB 15:20 FRAITA 
VB 15:20 NORAUT 
VB 19:20 FINSWE 
    • SPORT 2
VB 19:20 SUISVK 
Partnerünk
Archívum