FTC-Telekom?DVTK Jegesmedvék 4-3

A ferencvárosiak egy fordulatos mérkőzésen a debreceni kupahétvégéhez hasonlóan megint megszerezték a bronzérmet.

Az elődöntőhöz képest az FTC-Telekom nem cserélt kapust, ugyanúgy Arany kapott lehetőséget, ellenben a DVTK Jegesmedvék igen, ezúttal Kiss Bence állt a vasak között. A zöld-fehéreknek több hiányzója is volt, nem játszott Kulmala és Nagy Gergő. A miskolciaknál Farkas Olivér helyett Illés lépett jégre. A mérkőzés elején Kiss Bencének akadt több feladata a két hálóőr közül. A 9. percben a Fradi kihasznált egy miskolci könnyelműséget: Roczanov a középső bedobópontnál korongot szerzett, a zöld-fehérek 4 az 1 ellen megléphettek, de a csatár nem passzolt, inkább lőtt, sikerrel (1-0). A bekapott gól után erőre kaptak a Jegesmedvék, ez eredményre vezetett. Négy perccel később Walker és Seto 2 az 1-re megugrott, utóbbi révén egyenlített a DVTK (1-1). A 16. percben fordíthattak volna a piros-fehérek, de Walker csak a kapuvasat találta el.

A második harmadra a miskolciak érkeztek ki jobban, fölényük góllá ért: Hajnik passzából Elgestal volt eredményes egy svájci figura során (1-2). Az FTC szinte azonnal egyenlíthetett volna, míg a másik oldalon Vojtkónál szúrt ki jól Arany. A mérkőzés felénél Tamminen lövésénél védett nagyot Kiss, valamint amikor Galanisz bántóan üresen maradt, Arany hárított bravúrral. A 35. percben Tóth Adrián megugrott, a botját elhagyó Hajnik rángatta, de a Fradi játékosa a szabálytalanság ellenére is kapuba juttatta a korongot (2-2). A meccs első kiállítása a középső játékrész utolsó percében jött el, Tamminen kapta, a fór elején Seto lövését a kapuvasra tolta Arany.

A harmadik felvonás áthúzódó miskolci emberelőnnyel indult, kimaradt. A kiegészülés után nem sokkal egy támadó harmadban elhozott buli után Wehrs juttatta egy hatalmas bombagóllal újra vezetéshez a Jegesmedvéket (2-3). A mérkőzés második büntetését Somogyi kapta, akinek a kiállítását kivédekezték a zöld-fehérek, majd a büntetőpadról visszatérve Somogyi egy közeli fonáklövéssel egyenlített (3-3). Az 52. percben eljött az első ferencvárosi előny, a végjátékhoz közeledve pedig Kiss Bence védés közben elmozdította a kaput, ezért újabb kisbüntetést kaptak a miskolciak. A második fórral élt az FTC-Telekom: Tamminen egy pontos lövéssel 4-3-ra módosította az állást. A legvégén Kiss lekorcsolyázott.

Az FTC-Telekom 4-3-ra nyert, ezzel a 2021-es bronzérme után megint megnyerte a 3. helyért zajló meccset a Magyar Kupában.

Az EXIM Magyar Kupa Final Four programja:

2022. január 22., szombat, 14:05: DEAC?DVTK Jegesmedvék 5-3
2022. január 22., szombat, 17:15: Hydro Fehérvár AV19?FTC-Telekom 5-0

2022. január 23., vasárnap, 14:05: FTC-Telekom?DVTK Jegesmedvék 4-3 (bronzmérkőzés)
2022. január 23., vasárnap, 17:15: Hydro Fehérvár AV19?DEAC (döntő)