Hydro Fehérvár AV19?FTC-Telekom 5-0

Az EXIM Magyar Kupa Final Four házigazdája kapott gól nélkül győzött a zöld-fehérek ellen, így vasárnap megismétlődik a 2021-es bronzmérkőzés és döntő.

Villámrajtot vett a Volán: mindössze 22 másodperc telt el, amikor Erdély érkezett leggyorsabban egy kipattanóra (1-0). Az FTC-Telekomot nem fogta meg a korán bekapott gól, mélyen letámadtak, az akciókat pedig igyekeztek mindig lövéssel zárni. A nagyobb helyzetek a hazaiak előtt adódtak, Bartalis lendületből kerülte a kaput, visszatett korongját Erdély a vasra ütötte. A fehérvári 36-os nagyon élt, Boros csak szabálytalanul tudta megállítani. Az emberfór kihasználatlanul maradt, akárcsak a másik oldalon a Tóth Adriánt leütköző Atkinson kisbüntetése, pedig szépen tették-vették a korongot a zöld-fehérek. Remek iramot diktáltak a csapatok, hamar elrepült a harmad első fele. A harcosságra sem lehetett panasz, szikrázóan kemény ütközések színezték a találkozót: Nagy Gergő és Magosi akadtak össze. Ezután Arany pillanatai következtek, a kapus Shaw szólóját, majd két közeli ziccert is bravúrral hárított. Atkinson másodszor is mehetett a büntetőpadra, Tirronen füle mellett zúgott el egy veszélyes lövés. A szünetig az eredmény nem változott, ezt az emberhátrányt is kibekkelték Campbellék.

Lendületes fehérvári támadásokkal kezdődött a második felvonás, Arany Gergely állta a sarat. A fölény emberelőnyt kamatozott, Hári kapuvasat ütött, majd Bartalis szabálytalansága kiegyenlítette a létszámot. 4 a 4-ben Atkinson szlalomozott helyzetig, a másik oldalon Somogyi kapukerülése nem ért célt ? továbbra is magas színvonalú és eseménydús volt az összecsapás. Elcserélte magát a Fradi, maradtak a jégen a speciális egységek. A fővárosiak ezt az emberhátrányt is kivédekezték. A hangulatra sem lehetett panasz, mindkét szurkolótábor kitett magáért. Folyamatosan támadott a Volán, a Ferencváros erejét felemésztette a védekezés. Bartalis és Petan különösen sok gondot okoztak, de az eredmény nem változott. A harmad második felére felpörögtek Kulmaláék, több jó cserét követően veszélyeztették Tirronen kapuját. Tóth Adrián harcossága hozta a következő helyzetet, középre tett korongját Bohunicky nem tudta helyre tenni. Összességében a Volán volt aktívabb, de az egygólos különbség miatt teljesen nyílt maradt a meccs a záró harmadra.

Az utolsó játékrész elején sem lassítottak a csapatok. A Fehérvár igyekezett gyorsan dűlőre vinni a dolgokat, 5 az 5 ellen is felálltak, a remekül védő Arany Gergely vezérletével kitartott a ferencvárosi védelem. Még feljebb kapcsolt a Volán és a 47. percben növelte előnyét: Fournier vágta a pakkot a jobb felsőbe (2-0). Tíz perccel a vége előtt eldőlni látszott az elődöntő: Németh Kristóf lopott korongot a bizonytalankodó McFaddentől és gólig vitte a szólót (3-0). Háriék válláról lekerült a teher, szebbnél szebb támadások követték egymást. A hajrához érve már mindkét csapat elkönyvelte az eredményt. A végére két hazai gól maradt. Az 59.percben Petan emberelőnyben alaposan megnézte, majd kilőtte a rövidet (4-0). Egy perccel később Erdély a kapu mögül hozta kihagyhatatlan helyzetbe Jacobst, aki közelről beállította a végeredményt (5-0). A fehérvári öröm Tirronen shutoutjával lett teljes.

A Hydro Fehérvár AV19 ha nem is könnyen, de érvényesítette fölényét és készülhet a tavalyi kupadöntő visszavágójára a DEAC ellen. Az FTC-Telekom a DVTK Jegesmedvék elleni bronzmeccsen vigasztalódhat.