DEAC?DVTK Jegesmedvék 5-3

A címvédő debreceni gárda szinte végig vezetve megnyerte a kelet-magyarországi elődöntőt, így vasárnap ismét döntőt játszhat.

A címvédő DEAC hosszú időt követően ismét teljes kerettel állt ki, csupán Hári Norbertet kellett nélkülöznie György Józsefnek, a kapuban Hetényi kezdett. A DVTK Jegesmedvéknél nem játszhatott a sérült Parnham, illetve a héten a DHK-hoz hazatérő Mihalik András. Az elődöntő első nagyobb helyzete Galajda előtt adódott, Hetényi a helyén volt. A 6. percben Berta megkerülte a kaput, a középre pattanó korongra Molnár Dávid reagált a leggyorsabban, megszerezte a vezetést a DEAC. Nem sokáig örülhettek a cívisvárosi szurkolók, a Hetényiről messzire kicsúszó korongot Miskolczi lőtte el a kapus lába között, 1-1. A 14. percben támadó harmadbeli bulit nyert a DEAC, Gőz Balázs megverte Vojtkót, és bár fonáklövését még fogta Duschek, a felpattanó korongot a levegőből behúzta az exmiskolci hátvéd. A játékvezetők videózást követően nem láttak magas botot, 2-1. Kisvártatva Klimek lépett feljebb a kék vonalról, takarásból leadott lövése utat talált a kapuba, 3-1. A harmad végére is maradt még egy csattanó, 4 a 4 ellen Hyvärinen szépített a debreceni védők szorításából.

A második harmadra egy letámadó DVTK jött ki, nagy nyomás alá helyezték Hetényi kapuját, a válogatott hálóőrnek több nagy védésre is szüksége volt. A harmad derekán gyorsan megváltozott a mérkőzés menete: Seto hiába lőtt gólt, a bírók nem adták meg a találatot, mert túl sok miskolci játékos volt a jégen. A megítélt kiállításból Spirko bombázta be a negyedik DEAC- gólt Dalecky passzát követően, így 3-3 helyett 4-2 lett az eredmény. A fordulat megfogta a Jegesmedvéket, kétszer is emberhátrányba kerültek, de jól dolgoztak a speciális egységek.

A harmadik harmadot felesleges kiállítások indították, érződött a nyomás a játékosokon. Az egyik emberelőnyből szépített a DVTK, Doetzel lövése fért be Hetényi mellett, 4-3. A miskolciak hajtottak az egyenlítésért, de a DEAC stabil védekezéssel remekül ölte az időt, sőt az 58. percben Sági ugrott ki az egymásra váró védők közül, a remek formában lévő támadó értékesítette ziccerét, 5-3. A végén Duschek lekorcsolyázott, de újabb gól már nem esett.

A DEAC az idei szezonban ötből ötödször győzte le kelet-magyarországi riválisát, vasárnap a Magyar Kupa-címvédésért játszat.