A Tampa három sorral is nyerni tudott

A 12 csatárral és 4 védővel felálló bajnok hatot lőtt Los Angelesben. Johnny Gaudreau 4 gólpasszt adott, Alekszandr Ovecskin átvette a vezetést a kanadai táblázaton és a góllövőlistán is.

A Philadelphia az Islanderst látta vendégül és kilenckörös büntetőpárbaj végén gyűjtötte be egymás utáni kilencedik vereségét. A Wells Fargo Centerben minden tekintetben teljesen kiegyenlített összecsapás folyt, ebből kifolyólag minden harmad 1-1-re végződött. A plusz öt perc nem hozott döntés, így jöhettek a rávezetések, ahol Szemjon Varlamov és Carter Hart ketrece is érintetlen maradt az első nyolc körben. A kilencedikben a Philly részéről Ivan Provorov ismét hibázott, Oliver Wahlström viszont betalált, megszerezve a plusz pontot a New Yorknak. Az Isles a hatodik meccsét nyerte az utolsó nyolcból.

A Carolina duplán belerondított a Boston ünnepébe. A Bruins?Hurricanes találkozó előtt a hazaiak visszavonultatták Willie O’Ree’s 22-es mezét, ezt követően pedig a vendégek nem elég, hogy nyertek, kiütéses vereséget mértek Bergeronékra. A Carolina úgy nyert 7-1-re a TD Gardenben, hogy az első harmadban 12 lövésből 13 perc alatt ötször vette be Tuukka Rask kapuját. A finn helyét a második harmadtól Linus Ullmark vette át, aki remekül ugrott be hidegen és végül 20/22-es mutatóval zárt. A Carolina két legjobbja meglepetésre két hátvéd Jaccob Slavin és Tony DeAngelo voltak, akik egyaránt 3 ponttal végeztek. Melléjük Jesperi Kotkaniemi tudott felnőni, akik kettőt lőtt a Bostonnak.

Alsóházi rangadót rendeztek Ottawában, ahol a Buffalo volt a vendég. A Keleti Konferencia 14. és 15. helyén álló csapatok harcából a jobb helyezéssel álló Sabres jött ki jobban, miután 3-1-re győzött a Canadian Tire Centerben. Dylan Cozens és Alex Tuch egy-egy gólt és gólpasszt szerzett, Michael Houser pedig 43 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Buffalo mindössze a második győzelmét szerezte az utolsó tízből.

3-1-re nyert a Vancouver is, amely az egymás után negyedik meccsét elvesztő Nashville otthonából hozta el a pontokat. A Bridgestone Arenában a hazaiak szereztek vezetést a második harmadik elején, de ezután a Canusks felpörgette a meccset és három gólt szerezve behúzta a meccset. A vendégek legjobbja a 31 lövést hárító Thatcher Demko volt. A Vancouver ezzel a mérkőzéssel befejezte kilencmeccses idegenbeli túráját. A kilencből ötöt megnyert Bruce Boudreau csapata, így ismét 50%-os mérleggel büszkélkedhet.

A Calgary meglepően simán győzött 5-1-re, a hetek óta bombaformában, az utolsó kilenc mérkőzésen mindig pontot szerző Florida ellen. Az egyoldalú mérkőzésen Sean Monahan duplázott, Jacob Markström 28 lövést fogott, Johnny Gaudreau pedig négy találatot készített elő az ötből. A Panthers egyetlen gólját az a Sam Bennett lőtte, akit a Calgary tavaly áprilisban cserélt délkeletre, és hogy ez mekkora hiba volt arról a számok tanúskodnak. Amíg Bennett északon 402 meccsen 140 pontot szerzett, addig a Floridában 40 találkozón 39-et.

johnny gaudreau

A Washington kétgólos hátrányból fordítva tudott győzni a Winnipeg ellen. A Jets alig több mint 2 perc után már 2-0-ra vezetett az amerikai fővárosban, de nem tudta kihasználni a lélektani előnyt. A Capitals folyamatosan átvette az irányítást és a harmadik harmad elejére a maga javára fordította az állást. Az előnyét azonban nem tudta megtartani, mert Pierre-Luc Dubois egy perccel a befejezés előtt kiharcolta a ráadást. A győztes gólt végül Tom Wilson lőtte a 26. másodpercben. A Washington első gólját lövő Alekszandr Ovecskin a 27. találatát és az 55. pontját szerezte, ezzel mindkét kategóriában átvette a vezetést Leon Draisaitltől.

A Montreal remek helyzetkihasználásának és fantasztikus kapusteljesítményének köszönhetően nyert Dallasban 5-3-ra. A Stars 51-22-re nyerte a kapura lövéseket, de a több mint félszáz lövésből csak háromszor tudta bevenni a Sam Montembeault kapuját. A Canadiens a mérkőzés derekán 22 szekundum alatt lőtt kettőt, majd a Stars szépítő találata után, a befejező játékrész legelején három perc alatt ütött újabb három góllal eldöntötte a meccset. Az új egyéni csúcsot elérő Montembeault mellett a duplázó Christian Dvorak, valamint a 11 meccs után két ponttal visszatérő Tyler Toffoli emelkedett ki a mezőnyből.

A Tampa Bay egészen fantasztikus módon, úgy győzött Los Angelesben 6-4-re, hogy 12 csatárral és 4 védővel állt ki. A Crypto.com Arenában az első 40 perc teljesen kiegyenlített játékot és 3-3 gólt hozott mindkét oldalon. A fordulat befejező játékrész közepén állt be, amikor a bajnokcsapat hat perc alatt háromszor mattolta a Kings védelmét. Az utolsó percben Phillip Danault még szépített, de ez csak arra volt elég, hogy elrontsa Andrej Vasziljevszkij statisztikáját. A Lightningban három csatár is góllal és gólpasszal zárt, a meccs legjobbja mégis a hátvéd Victor Hedman lett, aki kettőt lőtt és egy találatot előkészített.