Timo Meier: mesterötös!

Ő az első játékos a San Joséban és a svájci születésűek közül, aki öt gólt tudott lőni egy mérkőzésen. Zdeno Chára megelőzte Scott Stevenst.

A Detroit kétgólos hátrányból fordítva győzött Buffalóban a hosszabbításban. A Sabres korán vezetést szerzett, majd a harmadik harmad elején megduplázta előnyét. Aaron Dell ihletett formában védett, tartotta a hazaiak előnyét, ám a rá nehezedő nyomást azonban ő sem bírta a végjátékban. A Red Wings Vlagyilszlav Namesztnyikov emberhátrányos találatával szépített, majd Dylan Larkin révén a hosszabbítást is kiharcolta. A kapitány a ráadásban is főszereplő maradt, ő szerezte ugyanis a győztes találatot a ráadásban. Larkinnak ez volt a hetedik gólja a ráadásban, ezzel a Detroit ranglistáján az ötödik Szergej Fjodorov (12), Brendan Shanahan (9), Steve Yzerman (9) és Pavel Dacjuk (8) mögött.

A Colorado büntetőkkel győzött a Minnesota ellen, ezzel 14 mérkőzésesre nyújtotta hazai győztes sorozatát. A végletekig kiegyenlített mérkőzésen az Avalanche-ban ismét a Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen, Gabriel Landeskog trió vitte a prímet, amely két góllal és öt ponttal zárta a 65 perc játékidőt. A hazaiak első sorának játékát a Wildban Kirill Kaprizov és Kevin Fiala ellensúlyozta. A tavalyi év legjobb újoncának megválasztott orosz szélső duplázott, a svájci csatár pedig a 100. gólját lőtte, ami előtte csak Nino Niederreiternek (167), Roman Josinak (130) és Timo Meiernek (108) sikerült a honfitársai közül. A rávezetések során egyetlen találat született, ezt Rantanen lőtte a harmadik párban.

Timo Meier egyszemélyes showját hozta a San José?Los Angeles mérkőzés. A Sharks úgy verte állami riválisát 6-2-re, hogy 41-17-re elvesztette a kapura lövéseket, viszont a 17 kísérletből hat gólt szerzett, amiből ötöt Meier egymaga vállalt magára. A San José korán eldöntötte a mérkőzést: a 19. percben már 4-0-ra vezetett, és a Kings hiába szépített, a hazaiak a második harmadban két újabb Meier-góllal 6-1-re módosították az állást. A befejező játékrész már csak egy gólt hozott, ezt a Kingses Mikey Anderson lőtte, beállítva a végeredményt. A San José történetében korábban négyen jutottak négy gólig, mégpedig Evander Kane, Patrick Marleau, Tomás Hertl és Owen Nolan.

A Montreal simán kikapott Arizonában, ezzel egymás után a hatodik vereségét gyűjtötte be, és a tizenharmadikat a legutóbbi 14-ből. A tavalyi finalista korán kétgólos hátrányba került, innen pedig már nem tudott visszakapaszkodni, a Coyotes végül 5-2-re nyert. Nick Schmaltz egy góllal és két előkészítéssel zárta a mérkőzést, a vasak között Karel Vejmelkának csupán 24 védés is elég volt a győzelem megszerzéséhez. A Montreal mellett az Arizona sincs nagy formában, a Coyotes is csak a harmadik meccsét nyerte meg az utolsó 14-ből.

A Seattle büntetőkkel legyőzte a Chicagót, véget vetve kilenc mérkőzésen át tartó nyeretlenségének. A Seattle nagyon megküzdött a sikerért, a rendes játékidőben kétszer is egyenlített Vince Dunn és Ryan Donato találataival. 2-2 után már csak a rávezetések során született újabb gól: ezt a már említett Donato és Joonas Donskoi lőtték, megszerezve a Kraken győzelmét. Donato mellett Philipp Grubauer játszott kiemelkedően, 25 lövést fogott a 65 perc alatt és még hármat a szétlövés során.

A New York Islanders ötödik győzelmét szerezte a legutóbbi hét mérkőzésen, miután könnyedén nyert az egymás után a nyolcadik meccsét elvesztő Philadelphia ellen 4-1-re. A hazaiaknál Brock Nelson, Cal Clutterbuck és Ilja Szorokin vitték a prímet. A két csatár egyaránt két pontot szerzett, míg az orosz hálóőr 26/27-es mutatóval végzett. A New Yorkban Zdeno Chára karrierje 1636. mérkőzését játszotta, ezzel a hátvédek között a második helyre lépett Scott Stevenst megelőzve. A szlovák óriás még idén első lehet, Chris Chelios ugyanis mindössze 15 mérkőzéssel van előtte.

chara 1636

A St. Louis átaludta a Nashville elleni meccs első negyedóráját, de ezt követően rendezte sorait és magabiztosan győzött. A Predators ütötte a találkozó első két gólját, de a Blues erre néggyel válaszolt szűk 10 perc leforgása alatt. 4-2 után a Predators mindent megtett az egyik pont az egyenlítésért, de csak döntetlenre tudta kihozni a befejező játékrészt, így 5-3 lett a vége. A hazaiaknál Brayden Schenn és Ivan Barbasov is kiemelkedően játszott, mindketten 2-2 góllal és gólpasszal zárták az összecsapást.

A Pittsburgh három gólos hátrányból fordítva győzött a Vegas otthonában 5-3-ra. A Golden Knights már az első szünetre háromgólos előnnyel mehetett, s ekkor úgy érezte, megvan a mérkőzés. A második harmadra viszont már egy teljesen új Penguins jött ki a jégre, amely lejátszotta a jégről a hazaiakat. A vendégek egy bő negyedóra alatt berámoltak egy négyest, majd Sidney Crosby üres kapuba lőtt góljával beállították a végeredményt. A meccs legjobbja a duplázó Jason Zucker volt.