A Florida óriási zakót szabott a Blue Jacketsre

A Panthers kilencet lőtt a Columbusnak. Véget ért a St. Louis nagy sorozata, mérföldkőhöz ért Marc-André Fleury.

A néhány hete edzőváltáson átesett Vancouver fantasztikusan rajtolt Bruce Boudreau-val, viszont most gödörbe került. A zsinórban hét győzelemmel indító mester csapata ugyanis egymás után harmadik vereségét gyűjtötte be és negyediket az utolsó ötből. A Canucks ezúttal a Carolina otthonában maradt alul, ahol az egyenlítésre még futotta az erejéből, de ezt követően a hazaiak zsinórban három gólt szerzett és 4-1-re megnyerte a mérkőzést. Vincent Trocheck és Martin Necas egy-egy góllal és gólpasszal zárt, Frederik Andersen 30 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Washington egy korai és egy késői találattal, valamint Vítek Vanecek shutoutjával nyert a New York Islanders ellen, véget vetve a négymeccses nyeretlenségi sorozatának. A Capitals az ötödik percben szerzett vezetést Tom Wilson találatával, ám ezt követően hiába támadta véget a meccset, csak egy üres kapus góllal tudta bebiztosítani a győzelmét másodpercekkel a befejezés előtt. A 2-0-ra nyerő fővárosiak kapujában a cseh hálóőrnek mindössze 23 védés elég volt a hibátlan teljesítményhez.

Detroitban is volt egy makulátlan produkció, ezt a hazai szurkolók nagy örömére Alex Nedeljkovic mutatta be, aki 22 védéssel nullázta le a Buffalót. A 4-0-ra nyerő Red Wingsben a hálóőr mellé a duplázó és egy gólpasszt kiosztó Tyler Bertuzzi, valamint a két egységgel záró Lucas Raymond tudott felnőni. Utóbbi játékos már 32 pontos, és ezzel a teljesítménnyel vezeti az újoncok kanadai táblázatát.

A Chicago 3-0-ra verte az Anaheimet és ennek köszönhetően egymás után a negyedszer szerzett pontokat. A meccs egyértelmű hőse Marc-André Fleury volt, aki a kapujára tartó mind a 37 lövést hatástalanította, ezzel karrierje során 70. alkalommal maradt érintetlen a hálója. Fleury a liga történetében a 14. kapus, aki elérte ezt a határt, és egy újabb shutouttal azonnal befogná a közvetlenül előtte álló Lorne Chabot, Harry Lumley párost.

fleury

A Colorado kapusa, Darcy Kuemper visszavágott az Arizonának. Az elmúlt négy szezont a sivatagi gárdában töltő kapus, először tért vissza a Gila River Arenába és rögtön egy shutouttal jelezte, hogy kár volt a nyáron lemondani a szolgálatairól. A 20 védést bemutató Kuemper mellett Mikko Rantanen és Nathan MacKinnon tette a legtöbbet az Avalanche diadaláért, ugyanis mindketten két góllal és egy előkészítéssel vették ki a részüket az 5-0-s győzelemből.

Az Ottawa a harmadik harmadban nyújtott fantasztikus hokijának köszönhetően győzött Edmontonban 6-4-re, és ennek köszönhetően ebben a szezonban először tud úgy nyerni, hogy befejező játékrészt hátrányban kezdte. Az egymás után hatodik vereségét begyűjtő Oilers 43 percig hibátlanul játszott, hiszen vezetett 3-1-re. Itt azonban váratlanul feltámadtak a vendégek és a következő negyed órában ötször mattolták a hazaiak védelmét. A Senators lendületét még Darnell Nurse gólja sem törte meg és így összességében 6-4-re nyerték a derbit. A fővárosiak győzelméből Josh Norris két emberelőnyös góllal, Matt Murray 33 védéssel vette ki a részét.

A Toronto fordulatos meccsen győzött St. Louisban 6-5-re, megszakítva ezzel a Blues 13 meccses hazai pontszerző sorozatát. A Maple Leafs jól kezdett és 3-1-re nyerte az első felvonást az Enterprise Centerben. A másodikat Blues ugyanilyen arányban nyerte meg, sőt a harmadik elején Niko Mikkola góljával fordítani is tudtak. A Toronto azonban nem adta fel és a játékrész derekán előbb Auston Matthews találatával egalizált, majd Ilja Mihejev révén a győztes gólt is megszerezte. A már említett Matthews egymás után a 10. idegenbeli mérkőzésén talált a kapuba, ezzel egy meccsre került Steve Yzerman (1988/89) és Pavel Bure (1993/94) NHL-rekordjától.

A Florida 24 óra alatt két gólfesztivált rendezett a FLA Live Arenában: először hetet lőttek a Dallasnak, majd ma hajnalban kilencet a Columbusnak. A Panthers roppant erősen kezdett hiszen két perc után már kettővel ment és szűk negyedóra után már négynél járt. Barkovék a szünetet követően sem fogták vissza magukat és két újabb góllal gyakorlatilag eldöntötték a meccset. A harmadik harmadban a hazaiak kicsit kiengedtek, de még így is lehozták ezt az etapot 3-2-re, így összességében 9-2-vel húzták be a meccset. Az utolsó kilenc meccséből nyolcat behúzó Floridában ezúttal MacKenzie Weegar, Anton Lundell és Carter Verhaeghe vitték a prímet. Weegar hátvéd létére négy pontot szerzett, míg a két csatár duplázott.

MacKenzie Weegar

A New York Rangers, ha nehezen is, de győzött Philadelphiában és ezzel a kilencedik sikerét jegyezte a legutóbbi 10 mérkőzésen. A sokáig 1-1-re álló derbin a harmadik harmad közepén pörögtek fel az események. A Flyers Cam York találatával megszerezte a vezetést, ám a New York szinte azonnal fordított Filip Chytil és Chris Kreider góljaival. A fennmaradó időben az eredmény már nem változott, maradt a 3-2 a vendégeknek, ami a Flyers egymás utáni hetedik vereségét jelentette.

A Dallas vereséget szenvedett Tampában, ezzel egymás után a hetedik idegenbeli mérkőzését bukta el. A Stars jól kezdett és Esa Lindell góljával meg is szerezte a vezetést. Ezt követően viszont nem tudott partiban maradni a bajnokkal, ugyanis a második és a harmadik harmadban mindössze 12 kapura lövésre volt képes, miközben a Lightning háromszor is a kapuba talált. A meccs legjobbja a két gólpasszt kiosztó Nyikita Kucserov volt.

A Los Angeles egyszerű forgatókönyv alapján nyert Seattle-ben: minden harmadban egyet lőtt, miközben a védelme mindössze 18 lövésen tartotta a Kraken csatársorát. A Kingsben Philip Danault duplázott, Adrian Kempe pedig idénybeli 17. gólját lőtte, amivel új egyéni rekordot állított fel. A kaliforniai gárda egymás után negyedszer győzött, a Seattle ezzel szemben egymás után kilencedik alkalommal hagyta el vesztesen a pályát.

A Pittsburgh hálóőre, Louis Domingue 40 lövést fogott és napra pontosan majdnem két év után állt győztes csapat kapujában. A Penguins a San José vendégeként, a SAP Centerben lépett jégre, ahol az első harmad közepén volt egy gyors gólváltás, amely után már nem változott az eredmény a rendes játékidő végéig. A hosszabbításban megtört a hosszú gólcsend Jake Guentzel révén, ami a fekete-sárgák sikerét jelentette. Louis Domingue-nek legutóbb 2020. január 12-én volt győztes meccse, amikor a New Jersey tagjaként a Tampa ellen tudott győzni.

A Boston a ráadásban nyert a Nashville ellen 4-3-ra és ezzel egymás után az ötödik diadalát aratta. A Bruins igencsak megküzdött a sorozat folytatásáért, ugyanis a Predators először visszajött kétgólos hátrányból. 2-2 után Brad Marchand ismét vezetéshez juttatta a Bostont, de Roman Josi révén a vendégek kiharcolták a ráadást. A győzelmet végül Taylor Hall hozta el a Bostonnak, miután Pastrnák lövését követően besöpörte a kipattanót.