Megszerezte első cseh U17-es pontjait Paska

Banga, Kaibás, Kocsis és az első gólját lövő Tóth Tamás is eredményes volt a tengerentúlon. Heti utánpótlás-körkép.

Csehország, U17

A felsőházban a Slavia Praha 2-1-re verte a Liberecet, majd otthon 6-1-re kikapott a Mlada Boleslavtól. Nemes Márton játszott, pontot nem szerzett. Az alsóházban a Technika Brno hazai környezetben 5-3-as vereséget szenvedett a Pardubicétől, Szemmelroth Gergő nem iratkozott fel a jegyzőkönyvbe. A Prerov Paska Levente góljával 5-1-re nyert a Havirov otthonában, majd a magyar csatár 1+1-ének is köszönhetően 5-0-lal küldte haza a Vsetínt. Ezek voltak Paska első pontjai a szezonban.

Észak-Amerika, USPHL Premier

A Connecticut Junior Rangers 4-2-es vereséget szenvedett a Jersey Hitmantől, Banga Nándor egy gólpasszt adott. Másnap ismét megmérkőztek a felek, ekkor már a Rangers nyert 6-3-ra, Banga egy góllal és két gólpasszal segítette csapatát. Szekeres Tamás játszott, pontot nem szerzett. A Hampton Roads Whalers a Potomac Patriotsszal meccselt kétszer, a kimenet itt is egy győzelem és egy vereség lett, Barna Dávid nem szerzett pontot. Tóth Tamás győztes gólt lőtt az Islanders HC?Springfield Pics mérkőzésen, az ex-miskolci támadó az utolsó percben lőtte meg első tengerentúli gólját, az Islanders 3-2-re győzött. A Hampton a kelet-atlanti divízió harmadik, a Connecticut az utolsó helyén áll, míg az Islanders a hetedik a saját csoportjában.

Észak-Amerika, USPHL Elite

Egy szinttel lejjebb a Carolina Junior Hurricanes gólgazdag mérkőzéseken kapott ki a Charlotte Rushtól. Kaibás Kornél csapata az első mérkőzésen büntetőkkel maradt alul, majd egy nappal később rendes játékidőt követően hajtottak fejet. Kaibás a hosszabbításos mérkőzésen két gólt lőtt, a rávezetéseknél kihagyta a sajátját. A másik mérkőzésen a 18 éves csatár 1+1-et ért el, így 24 mérkőzést követően 22 pontos.

Észak-Amerika, U18 AAA

A Boston Hockey Academy 4-2-re verte az Esmark Starst a pittsburghi showcase-en, Kocsis Botond a harmadik harmad derekán egyenlő állásnál emberhátrányos gólt lőtt, majd később emberelőnyből is eredményes volt, így egy duplával zárta az összecsapást. A magyar támadó 20 mérkőzést követően 5 góllal és 11 gólpasszal áll.

Finnország, U18 SM-sarja

A finn ifjúsági első osztály felsőházában az ötödik KalPa a harmadik Lukko otthonában diadalmaskodott 8-0-ra, Horváth Bence egy gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

Svédország, J18 Regional

A 4 régióra osztott ifjúsági bajnokság első körét követően a 5-5 legjobb csapat kvalifikálta magát a svéd első osztályt képező J18 Nationell bajnokságba, sajnos a magyar érdekeltségű csapatok a Regionalban (másodosztályban) maradtak. A déli csoportban a Karlskrona 2-0-s győzelemmel nyitotta az új kört, Horváth Donáték a Vita Hästen otthonában értek el shutoutot. A nyugati divízióban a Borlänge otthon szenvedett 3-1-es vereséget a Karlskogától, Rozsmann Krisztián nem szerzett pontot. A keleti csoport első körében a Lidingö Bécs Péter góljának is köszönhetően 7-4-re nyert a Nyköping csarnokában. Az SDE Nádasi Leventével a soraiban verte a Täbyt 3-1-re.

Svédország, J20 Regional

A Halmstad az elmúlt 3 forduló során egyaránt vereséget szenvedett, Rokaly Boldizsár Richárd játszott, pontot nem szerzett. A Halmstad nyolcadik a 10 csapatos déli divízióban.