Titánok–DVTK Jegesmedvék 1-4

A miskolciak három nap alatt másodszor is legyőzték a székesfehérvári fiatalokat.

A Titánok keretében sok változás történt a két nappal korábbi meccshez képest: nem játszott Szabó Péter, Dobmayer, Csölle és Ambrus Gergő, ellenben lehetőséget kapott Asztrahancev, Molnár, Fekete és Dézsi. A DVTK Jegesmedvéknél Wehrs hiányzott. Mindkét csapat kapust cserélt a vasárnapi csata után: a hazaiaknál Horváth, a vendégeknél Duschek állt a vasak között. A felek a vasárnapihoz képest óvatosabb játékkal indították a meccset. A miskolciak a 18. percben megszerezték a vezetést, miután a Seto lövése utáni kipattanót Walker belőtte. A második harmad elején Elgestal indításából Galanisz kiugrott és megduplázta a Jegesmedvék előnyét. A sportszerű mérkőzésen a 28. percben jött el az első kiállítás, a hazaiak kivédekezték a hátrányt. A másodikat már nem tudták, Kiss Roland sikeres kapáslövésével 3-0-ra módosult az állás. A 44. percben újabb gólt lőttek 5 a 4 ellen a miskolciak, ezúttal Galanisz volt eredményes. Nem sokkal később szépítettek a Titánok, Dudkin volt eredményes emberelőnyben.

A DVTK Jegesmedvék 4-1-re nyertek, és a Titánokhoz hasonlóan a miskolciak is erdélyi túrára indulnak.

titmis_SAE_6918

fotó: Soós Attila/Titánok

Köszönöm a születésnapi három pontot

Edzői értékelések a Titánok és a Jegesmedvék meccse után.

Anatoli Bogdanov vezetőedző, Titánok: „Többféleképpen is el lehet veszíteni egy jégkorong-mérkőzést. A vasárnapi rossz teljesítmény volt részünkről, most viszont apróbb dolgokat sikerült javítanunk. Először is, le tudtuk lassítani az ellenfelet és lassabb támadójátékot játszani. Végeredményben gólra játsszák ezt a játékot, és többet lőtt az ellenfelünk. El kell fogadnunk és szerénynek maradni. Köszönöm a játékosaimnak, mivel eléggé rövid volt a padunk, nem volt sok tartalékunk, így is sok volt az U18-as és U20-as a csapatban. Kemény munkát tettek bele, ami előbb-utóbb meghozza gyümölcsét.”

Tokaji Viktor vezetőedző, DVTK: „Köszönöm a születésnapi három pontot a csapatnak. Azzal a felfogással léptünk jégre, hogy tulajdonképpen ez egy mini playoff, három nap alatt két meccs ugyanazzal a csapattal, és arra voltunk kíváncsiak, hogyan is reagálunk erre a helyzetre. Szerettük volna ugyanazt a játékot játszani, mint az első meccsen, de tisztában voltunk azzal, hogy más lesz. Minden találkozó után van finomítás az ellenfél részéről. Nehezebb volt ma, mint két nappal ezelőtt, de szerencsére kezünkben tudtuk tartani a meccset, és gólok tekintetében is őriztük az előnyünket. Ez olyan magabiztosságot adott nekünk, ami kitartott a végéig. Jó mérkőzés volt, kiélezett és az az attitűd, amivel blokkoltunk és védekeztünk, megvolt.”

Erste Liga, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 389 néző. Játékvezetők: Rencz, Rencz, Kis-király, Fényi.
Horváth: 90,9% (Gáspár)
Duschek: 94,4% (Kiss B.)