UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 3-2

Az újpestiek kétgólos hátrányból felállva gyűrték le hosszabbításban a hatalmasat küzdő DAB-ot.

Az UTE mindösszesen 14 mezőnyjátékossal állt fel: az előző meccshez képest hiányzott Horváth Tamás – őt Horváth András pótolta -, Zsigmond és Csergő, valamint az eltiltott Jago. A DAB-nál újra játszhatott Lőczi. Az újpestiek már az első percektől nyomtak, három emberelőnyt is kihagytak. A sok kimaradt helyzet megbosszulta magát: a 18. percben Szappanos az első DAB-fórból vezetéshez juttatta a vendégeket. A nyitó harmad után a dunaújvárosiak kapujában Krajcovic 24 védésnél járt. A második játékrészben is meddő maradt az újpesti fölény, aztán a 32. percben a vendégek részéről Ribcsik egy indítás után addig cselezett, amíg be nem talált Márkus kapujába. Az UTE nyomása végül a 48. percben érett góllá, Coatta egy pontos lövéssel szépített. A lila-fehérek három percre rá egyenlítettek, Kovács Alex egy finom fonákmozdulattal 2-2-re módosította az állást. A fordítás már nem jött össze a hazaiaknak a rendes játékidőben. A túlórát az a játékos zárta le, aki kiharcolta: Kovács Alex második villanásával győztek az újpestiek.

Az UTE hosszabbításban 3-2-re nyert, egy hét múlva a MAC HKB-val csap össze. A dunaújvárosiak szombaton a DEAC-ot fogadják.

utedab_MI_0235

fotó: Jani Martin/UTE

Ennyi helyzettel 2-3 meccset is meg lehet nyerni

Edzői értékelés az UTE–DAB találkozó után.

Virág Csaba vezetőedző, UTE: „Buktunk egy pontot, de ez is sokkal több, mint a semmi. Nehéz a helyzetünk, mivel mi játszottuk a legtöbb mérkőzést, 15 nap alatt ez már a hetedik mérkőzésünk volt, karácsonnyal és újévvel ötvözve. A rengeteg hiányzó látszott a játékunkon, főleg akkor, amikor jó döntést kellett volna hozni a végén. Több mint hetvenet lőttünk, amiből negyvenkilenc kaput talált, csak viszonyításképp, az már jó, ha húsz helyzetet kidolgozunk egy meccs alatt. Akár 2-3 összecsapást is meg lehet nyerni ennyi lehetőséggel, ha jól dolgozzuk ki őket. Tudtunk változtatni a második harmadot követően, visszajöttünk kétgólos hátrányból, a végén pedig mi örülhettünk jobban.”

Leo Gudas vezetőedző, Dunaújváros: „Nagyon jól védekeztünk, az első harmadban hat percnyi emberhátrányt öltünk meg, majd az első előnyünkből megszereztük a vezetést. A második harmadban is remekül játszottunk, azonban a harmadik harmadban görcsösen bántunk a koronggal, ennek ellenére elégedett vagyok a csapatom játékával. Örülök, hogy szereztünk egy pontot, de lehetett volna több is.”

Erste Liga, Megyeri út, 423 néző. Játékvezetők: Haszonits, Haszonits, Balla, Kocsány.
Márkus: 92,9% (Rajna)
Krajcovic: 95,7% (Kovács D. M.)