10 győzelem után kapott ki a Pittsburgh

A Penguins nagy sorozata Dallasban ért véget. Tomás Hertl klasszikus triplát lőtt, Mikko Rantanen négy gólpasszt adott.

Dallasban ért véget a Pittsburgh 10 meccses győzelmi sorozata, amely az idei szezon leghosszabb szériája volt. A Penguins jól kezdett az American Airlines Centerben is, hiszen a hetedik percben már kettővel ment, ekkor még úgy nézett ki, tovább tudja nyújtani sorozatát. A Stars azonban fokozatosan átvette az irányítást, ami gólokban is megmutatkozott. A Dallas a mérkőzés derekán szépített, majd a hajrában a meccset is megfordította: öt perccel a befejezés előtt Joe Pavelski egalizált, 75 szekundummal később pedig Roope Hintz a győzelmet is megszerezte a texasiaknak. A hazaiak legjobbja az a Jason Robertson volt, aki előkészítőként mindhárom találatban szerepet játszott.

A Toronto hiába vezetett kétszer is három góllal Denverben, csak egy ponttal távozott a Colorado otthonából. A Maple Leafs negyedóra után már hárommal ment, ám Nathan MacKinnon hiába talált be, a vendégek a második harmad elején visszaállították a háromgólos differenciát. Az Avalanche a játékrész vége előtt ismét szépített, de még ekkor is nagyon messzinek tűnt a hazaiak győzelme. A befejező etapra azonban egy teljesen új Colorado jött ki, amely óriási nyomás alá helyezte a vendégeket. Az Avs a játékrész közepén másfél perc alatt egyenlített, és esélye volt arra is, hogy a rendes játékrészben lezárja a meccset. Erre azonban a ráadás második percéig kellett várni, amikor Devon Toews Jack Campbell lábai között lőtt a hálóba. A meccs embere a négy találatot, közte a győztes gólt is előkészítő Mikko Rantanen volt.

A Boston nagyon simán győzött a Tampa csarnokában, ezzel a negyedik győzelmét szerezte a legutóbbi öt meccsén. A Bruins az első két felvonást egyaránt 2-0-ra nyerte, így az is belefért, hogy az utolsó játékrészben kicsit kiengedjenek. A Bruins végül 5-2-re győzött, a sikerből az első sor alaposan kivette a részét: a David Pastrnák, Brad Marchand duó egyformán két-két góllal járult hozzá a diadalhoz. A kétszeres bajnok nincs nagy formában, az utolsó hat mérkőzéséből a negyediket vesztette el.

Tomás Hertl volt a San José nyerőembere Philadelphiában. A Wells Fargo Centerben az első két harmadban nem született gól, majd a harmadik legelején a Flyers gyorsan lőtt kettőt. Ekkor lépett elő a cseh szélső, aki a játékrész derekán bő hat perc alatt eltüntette a különbséget, a hosszabbítás első percében pedig lezárta a meccset. A karrierje ötödik tripláját szerző Hertl mellé a három gólpasszt kiosztó Brent Burns tudott felnőni.

hertl

Csúcsrangadó volt Raleighben, ahol a Metropolitan-csoportot vezető Carolina az Atlantic élén álló Floridát fogadta. A nagy csata nem is maradt el, a mérkőzés csak a hirtelen halálban dőlt el a Panthers javára. A vendégeknek megvolt az esélyük, hogy a rendes játékidőben lezárják a meccset, hiszen féltávnál már 3-1-re vezettek. A Canes viszont Brady Skjei és Seth Jarvis találataival visszajött a meccsbe és megmentette az egyik pontot. A győztes gólt végül Anthony Duclair szerezte, aki mellett a kettőt vágó Carter Verhaeghe emelkedett ki.

A Columbus legyőzte a New Jerseyt, ezzel visszavágott a Devilsnek a két nappal korábban Newarkban elszenvedett vereségért. A Nationwide Arenában az első két harmad döntetlenre végződött, annyi különbséggel, hogy az elsőben két-két találat született, míg a másodikban egy-egy. A befejező húsz percben a Jackets harmadszor is előnybe került, ám a Devilsnek hiába volt negyedórája az egyenlítésre, nem tudott élni a lehetőségeivel. Maradt a 4-3, amihez a hazaiak részéről Oliver Bjorkstrand két góllal járult hozzá.

A Nashville tükörsima meccsen hozta el a pontokat Arizonából. A Predators az első szünetre már háromgólos előnnyel mehetett pihenni, ezt követően pedig biztonsági játékot játszva csak arra ügyelt, hogy a fórt meg is őrizze. Ez nem volt megoldhatatlan feladat, a két-két pontot szerző Roman Josi, Ryan Johanson páros vezérletével végül 4-2-vel húzták be a meccset a vendégek. A szezont halványan kezdő Nashville remek formába lendült, legutóbbi 13 meccsén a lehetséges 26 pontból 23-at begyűjtött és átvette a vezetést a Central-divízió élén.

A játéknap egyetlen szétlövését a Minnesota nyerte a Washington ellen. A Wild nagyon megküzdött a sikerért, hiszen úgy dolgozta le kétgólos hátrányát, hogy a rendes játékidő vége előtt 35 másodperccel, Mats Zuccarello révén harcolta ki a folytatást. A rávezetések során a Wild újabb két gólt szerzett Kevin Fiala és Frederick Gaudreau jóvoltából, ami éppen elég volt a pluszpont megszerzéséhez. A washingtoniak kapujában a vereség ellenére is új rekordot állított fel az újonc Zach Fucale, aki NHL-karrierjét 138:07 kapott gól nélküli perccel indította.

Minden értelemben Marc-André Fleury volt a főszereplő a Vegas?Chicago meccsen. A veterán hálóőr nyári távozása óta először játszott egykori klubja ellen, és bebizonyította, hogy kár volt lemondani róla. A Golden Knights ugyanis megszerezte a vezetést bő öt perc játék után, ezt követően viszont Fleury lehúzta a rolót és 30 védéssel járult hozzá a Blackhawks 2-1-es sikeréhez. Fleury a 906. meccsén lépett jégre, ezzel befogta a 7. helyen álló Glenn Hallt.

A Los Angeles nagyon egyoldalú mérkőzésen verte meg a Detroitot. A Kings az első harmadban úgy épített kétgólos előnyt, hogy elképesztő módon 27-2-re nyerte a kapura lövéseket. A Kings ezt követően a második és a harmadik harmadban is lőtt egyet-egyet, így 4-0-ra nyerte meg az összecsapást. A fekete-fehérek kapujában Cal Petersennek 21 védés is elég volt a shutout megszerzéséhez.

Az Anaheim története egyik leggyengébb támadójátékával rukkolt elő a Rangers ellen, így nem volt meglepetés, hogy odahaza kapott ki simán 4-1-re. A New York-iak védelme 14 lövésen tartotta a Ducks csatársorát, ami csupán kettővel több a negatív franchise-rekordnál. A vendégek hátvédjei eközben nemcsak a védekezésből, hanem a támadásból is kivették a részüket, a négyből három gólt ők szereztek Ryan Lindgren (2) és Jarred Tinordi révén.