A Vancouver zsinórban hetedszer győzött

Bruce Boudreau irányítása alatt továbbra is hibátlan a Canucks. Hét győzelem után botlott a Nashville, Claude Giroux lett a Flyers történetének második legeredményesebb játékosa.

A New Jersey a Buffalo otthonában tett pontot hatos nyeretlenségi sorozatára. A KeyBank Centerben az első felvonás a vendégeké volt két góllal, a második a hazaiaké Tage Thompson duplájának köszönhetően. A harmadik harmad elején a Devils visszavette a kezdeményezést és két újabb találattal 4-2-re módosította az állást. Az utolsó negyedórában a Sabres mindent megtett az egyenlítésért, de hiába nyomott, Ethan Prow karrierje első találatával csak a szépítésre futott az erejéből. A New Jerseyben Jesper Bratt és Jack Hughes vitte a prímet, mindkét játékos egy góllal és két előkészítéssel zárt.

A Rangers saját magát verte meg Sunrise-ban, a Florida otthonában. A New York-iak már az első két harmadban könnyedén eldönthették volna a meccset, de a rengeteg ziccerből csak kettőt tudtak kihasználni, így 40 perc játék után csak 2-1-re vezettek. A sok kihagyott lehetőség a befejező harmad közepén ütött vissza: a Panthers három gólt szerezve 4-2-re fordított és a kétgólos előnyéből egyet meg is tartott az utolsó dudaszóig. A három vereség után ismét nyerő Florida legjobbja a győztes gólt szerző Anthony Duclair volt.

Washingtonban ért véget a Nashville hetes győzelmi sorozata. A Capital One Arenában a fővárosiak az első harmadban ellenállhatatlanul játszottak és háromszor mattolták a Predators védelmét. A megnyugtató előny birtokában a Capitals elég álmosan jött ki a második játékrészre, aminek az lett a következménye, hogy a nyolcadik percre elfogyott az előnye. 3-3 után a Washington ismét felpörgette a meccset, de egészen a hajráig nem tudta megtörni Juuse Saros ellenállását. Ez végül Jevgenyij Kuznyecovnak sikerült, aki emberhátárnyban szerezte meg a győztes gólt. Az 5-3-as végeredményt Carl Hagelin állította be egy üres kapuba lőtt góllal.

A Philadelphia a ráadásban győzött Seattle-ben, így az utolsó hat mérkőzéséből az ötödiket húzta be. A Climate Pledge Arenában a rendes játékidőben minden harmad döntetlenre végződött. A nyitó és a záró felvonásban egy-egy találat született, míg a középső etap gól nélkül zárult. A találkozót végül Ivan Prororov döntötte el, aki Kevin Hayes passza után tökéletesen fejezett be egy szólót. A Flyersben Claude Giroux a 884. pontját szerezte, amivel a franchise örökranglistáján megelőzte Bill Barbert és feljött a második helyre. A lista élén beláthatatlan távolságban Bobby Clarke áll 1210 egységgel.

giroux 884

A St. Louis győzött az Edmonton ellen, ennek köszönhetően egymás után a 10. hazai meccsén szerzett pontot. Az Enterprise Centerben a Blues gyorsan megalapozta sikerét, hiszen a hetedik perc végén máris kettővel ment. Az Oilers innen még vissza tudott kapaszkodni, és a mérkőzés közepére egalizált, 2-2 után viszont a Blues meg tudott újulni, öt perccel az egyenlítést követően visszaállította a kétgólos különbséget, amit a mérkőzés befejezésig meg is tartott. A 4-2-es győzelemből Vlagyimir Taraszenko és Jordan Kyrou egyaránt három ponttal vette ki a részét. Leon Draisaitl a 30. meccsén a 24. gólját lőtte ? az Edmontonban legutóbb Wayne Gretzky volt ilyen termékeny, aki az 1987/88-as idényben 30 meccs után 25 találatnál járt.

A Vancouver Bruce Boudreau irányítása alatt a hetedik meccsét is megnyerte, így nemcsak 100%-os az edzőváltás óta, de először a szezonban 50%-os mérleget tud felmutatni. A Cancuks ezúttal Anaheimből hozta el a pontokat egy végig kiélezett meccsen, a ráadásban szerzett góllal. Az Ducks korai góljára Tanner Pearson válaszolt a befejező játékrész elején, J.T. Miller pedig győztes gólt szerzett a hosszabbítás 26. másodpercében.