Az Arizonának 7 gól is kevés volt a sikerhez

A Coyotest a San José győzte le gólzáporos meccsen. Kopitar megelőzte Gretzkyt, Brent Burns 1200. mérkőzését játszotta, újabb meccseket törölt az NHL.

Az NHL-ben több mint egyhetes szünetet követően a Tampa Bay?Montreal meccsen dobták be először a pakkot. Az Amalie Arenában, a tavalyi finálé visszavágóján a Canadiens volt először eredményes, az első harmad közepén. Az öröme azonban nem tartott sokáig, mert a bajnok bő három perc alatt fordított és magabiztos játékkal uralta is a mérkőzést a befejező harmad derekáig. 3-2-es hazai vezetésnél azonban váratlanul feltámadtak a vendégek, és Kale Clauge, valamint David Savard találataival megfordították a meccset. A Bolts óriási hajrát nyitott és a befejezés előtt 20 másodperccel Corey Perry révén egalizált. A hosszabbításra teljesen elfogytak a vendégek, amit a hazaiak azonnal kihasználtak és fél perc után Ondrej Palat révén megszerezték a győztes találatot. A győztes gólt szerző cseh csatár mellett Brayden Point emelkedett ki, aki másfél hónapos szünetet követően két góllal és egy gólpasszal tárt vissza.

A Los Angeles otthonát a napokban átkeresztelték Staples Centerről crypto.com Arenára, a névcsere azonban nem hozta meg a szerencsét: a Vegas nagyon sima győzelemmel távozott a Kings csarnokából. A Golden Knights az első harmad közepén 76 másodperc alatt ütött hármat, amihez a második harmad legelején hozzácsapott még kettőt, amivel már 5-1-re vezetett. A vége sima 6-3 lett, amivel a Vegas zsinórban a hatodik idegenbeli mérkőzését nyerte meg. A vendégek legjobbja Jonathan Marchessault volt, aki duplázott és egy találatot készített elő. A Kingsben Anze Kopitar a 673. gólpasszát adta, ezzel a házi rangsorban feljött a második helyre Wayne Gretzkyt megelőzve. A lista élén Marcel Dionne áll 757 gólpasszal.

A SAP Centerben megidézték a nyolcvanas éveket, ugyanis a San José 14 gólos meccsen verte büntetőlövésekkel 8-7-re az Arizonát. A mérkőzésen egyszerű sorminta alapján születtek a gólok: a Sharks lőtt egyet, a Coyotes pedig válaszolt, utoljára másfél perccel a befejezés előtt Andrew Ladd révén. A hosszabbításra váratlanul kifogyott a tár mindkét csapatnál, így a rávezetésekre maradt a döntés. Itt viszont már csak egy gárda volt a jégen, mert ekkor csak a San José tudott eredményes lenni Logan Couture és Tomas Hertl révén. A vendégeknél Lawson Crouse és Phil Kessel egyaránt négy pontig jutott, amit a hazaiak úgy ellensúlyoztak, hogy minden csatáruk szerzett legalább egy pontot. A San Joséban Brent Burns az 1200. mérkőzését játszotta, amivel az aktív hátvédek között a negyedik Zdeno Chara (1631), Ryan Suter (1227) és Duncan Keith (1212) mögött. Az Arizona fennállása során harmadszor szenvedett vereséget úgy, hogy legalább 7 gólt ütött, legutóbb 1987. november 25-én, amikor 10-8-ra kapott ki a Detroittól.

A Chiicago?Columbus meccset a tervekkel ellentétben mégsem rendezték meg, és emellett további 9 újabb mérkőzés törléséről döntöttek, amik főleg a kanadai csapatokat érintik.