A Dinamo Minszk lenullázta a Metallurgot

A fehérorosz csapat a hibátlanul védő Patrik Rybárnak köszönhetően kapott gól nélkül verte a kétszeres bajnokot.

Kedden a Vityaz hosszabbításban győzött a Szeversztal otthonában. A hazaiak kétgólos hátrányból harcolták ki a túlórát és a pontszerzést, aztán a ráadásban Miro Aaltonen belőtte a podolszkiak győztes találatát.

A Traktor nyert Szocsiban. A cseljabinszkiek legjobbja az 1 gólt szerző és 2 gólpasszt jegyző Teemu Pulkkinen volt, de az 1+1 pontos Kirill Kapusztyin is említést érdemel.

A Dinamo izgalmas mérkőzésen húzta be a CSZKA elleni moszkvai rangadót. Az 50. percben 3-1-re vezetett a katonacsapat, ám a vendégek 5 perc alatt egyenlítettek, majd az 58. percben Andrej Pedan belőtte a kék-fehérek győztes gólját.

A Jokerit átgázolt a Kunlunon. A finneknél Philip Holm 2+3 pontot gyűjtött, Nicklas Jensen mesterhármast lőtt a 7-1-es diadal során.

A címvédő Avangard háromgólos hátrányból felállva tudta hosszabbításban verni a Dinamo Rigát. A találkozó hőse Andrej Musurov volt: a 20 éves kapus pályafutása első KHL-mérkőzésén 0-3-nál állt be a vasak közé, és mind a 10 lett lövést védte, amíg az omszkiak megfordították a meccset.

Szerdán a Szibir túlórában verte a Nyeftyehimiket. A rendes játékidőben mindkét csapat vezetett 1-1 alkalommal, aztán a hosszabbításban Jyrki Jokipakka a novoszibirszkiek számára döntötte el a meccset.

A SZKA elvitte a két pontot Vlagyivosztokból. Az Admiral hiába szerezte meg a vezetést az első harmadban, a szentpéterváriak a második felvonásban megfordították a meccset.

A Szalavat Julajev Alekszandr Saricsenkov és Szergej Smeljov vezetésével győzött Kazahsztánban. A baskírok kapusa 30 lövést védett, míg a csatár 2 góllal vette ki a részét a 2-1-es sikerből.

Az Ak Barsz közel járt ahhoz, hogy kapott gól nélkül nyerjen Jekatyerinburgban. A kazanyiak már 5-0-ra vezettek, amikor másfél perccel a vége előtt Pavel Kulikov belőtte az Avtomobiliszt becsületgólját.

A Lokomotiv hiába dominált a Szpartak ellen, a fővárosiak elvitték a pontokat Jaroszlavlból. A vendégek számára mindösszesen 12 kaput eltalált lövés is elég volt a sikerhez.

A Dinamo Minszk egygólos mérkőzésen gyűrte le a Metallurgot. A fehéroroszok kapujában Patrik Rybár 35 védéssel ért el shutoutot, az egyetlen találatot Artyom Gyemkov lőtte a 8. percben.