Ötből négy meccs túlórás volt a KHL-ben

Csakis az Amur?Nyeftyehimik találkozó dőlt el hatvan perc alatt az orosz bázisú liga szerdai játéknapján.

Kedden a Szibir hosszabbításban verte a Lokomotivot. A vendégek hiába szerezték meg a vezetést Jegor Korskov révén, az 55. percben Valentyin Pjanov egyenlített, a túlórát pedig Vagyim Kudako döntötte el a hazaiak javára.

A Barisz kapott gól nélkül nyert Jekatyerinburgban. A mérkőzés hőse a kazahok kapusa, Joni Ortio volt, aki a 32 védéssel elért shutoutjával vezette sikerre csapatát.

A Szeversztal háromgólos hátrányból mentett pontot a Metallurg otthonában. A magnyitogorszkiak hiába vezettek a mérkőzés felénél 3-0-ra, a cserepoveciek a duplázó Kirill Pilipenko vezetésével kiharcolták a hosszabbítást, de fordítani nem tudtak, mert Makszim Karpov belőtte a hazaiak győztes gólját.

Az Ak Barsz magabiztosan verte a Traktort a Keleti főcsoport rangadóján. A háromszoros bajnok már a 15. percben 3-0-ra vezetett a jelenleg főcsoportmásodik cseljabinszkiek ellen, végül 5-1-re győzött.

A Torpedo hiába vezetett 2-0-ra az Avangard ellen, a címvédő megfordította a meccset. Az omszkiak kevesebb mint 7 perc alatt egyenlítettek, ám a győztes gólt csak a hosszabbításban tudták belőni Arszenyij Gricjuk révén.

A Szocsi győzött a Dinamo Moszkva otthonában. A találkozó legjobbjai Nyikita Tocsickij és Magnus Hellberg voltak: a vendégek csapatkapitánya 2 gólt is szerzett, míg a svéd kapus 29 lövést védett.

Szerdán a Nyeftyehimik begyűjtötte a pontokat az Amur otthonában. A nyizsnyekamszkiak kapujában a finn Frans Tuohimaa 35 védéssel vezette sikerre az együttesét.

A Dinamo Riga hosszabbításban verte a Vityazt. A fordulatos mérkőzésen mindkét csapat vezetett 1-1 alkalommal a rendes játékidőben, végül Lukas Radil révén a lettek szerezték meg a győztes gólt.

A SZKA a ráadásban húzta be a CSZKA elleni rangadót. A moszkvaiak kétgólos hátrányból egyenlítettek a harmadik haramdban, aztán a hosszabbításban Nyikita Guszev belőtte a szentpéterváriak győztes gólját.

Büntetők döntöttek a Szpartak?Szalavat Julajev találkozón. A rávezetések során a 6. kör döntött, ahol Makszim Ciplakov betalált a hazaiaktól, ellenben Rogyion Amirov nem tudott egyenlíteni.

A Jokerit túlórában gyűrte le a Dinamo Minszket. A meccs elején történt gólváltást követően nem hozott több találatot a rendes játékidő, aztán a hosszabbításból másfél perc telt el, amikor Kalle Kossila a finnek javára döntötte el az összecsapást.