Magyarország?Olaszország 2-1

A hörsholmi divízió 1/A-s vb-re készülő juniorválogatott megnyerte az első felkészülési mérkőzését.

Monostori Tamás kezdett a kapuban, ő és a válogatott is jól állt bele a mérkőzésbe, lényegében az első pillanattól fogva jóval többet birtokolta a korongot. Sikerült rögvest kihasználni az első emberelőnyt: Csiszer Ádám fejezte be az akciót Horváth Bence és Banga Nándor passzából. Gyorsan növelhettük volna az előnyt, hiszen a harmad derekán kétszer is létszámelőnyben voltunk, de a helyzetek kimaradtak. Alapvetően a magyar válogatott akarata érvényesült, hasonlóan a második harmadhoz is, de az olaszok is meg-megindultak, Monostori Tamás kapujára pedig nagyjából ugyanannyi lövés érkezett, mint Rudy Rigoni kapujára. Hajtottak, ütköztek a magyar juniorok ? mindenki érthetően szeretne az utazókeretbe kerülni.

A harmadik harmadban kellett még rátenni egy lapáttal, Fekete Alex meg is kínálta az olaszok 1-esét, majd Tóth Tamás előtt adódott lehetőség. Végül aztán egy lendületből elindított Barna Dávid-lövés talált utat a kapuba. A 45. percben Zanetti indult meg, tiszta gólhelyzetben szabálytalankodtunk vele, jöhetett a büntetőlövés, amit a sértett értékesített, 2-1. Ez mindig veszélyes eredmény, bármilyen sportágról is van szó, így még inkább nyitott lett a meccs, és ezt a szituációt sem árt szokni a vb előtt. Sok minden eldől ezekben a játékhelyzetekben, ki hogyan reagál, hogy fárad el, húz-e váratlant. Nos, Mihalik Andrásnak akadt ígéretes próbálkozása, majd Galassiti lövésénél kellett nagyon nagyot védenie Monostori Tamásnak, ezen kívül nagy hiba vagy nagy húzás már nem történt.

Magyarország U20-as válogatottja 2-1-re nyert, a legjobb magyar játékosnak járó díjat ? melyet Vas Márton adott át ? Balázsi Márton kapta, az olaszoknál Marco Zanettit díjazták. A juniorok csütörtökön 13 órától Ukrajna U20-as csapatával játsszák a második edzőmérkőzésüket ? a Tüskecsarnokban rendezendő találkozóra ingyenes a belépés ?, majd a találkozót követően nevezi meg a stáb a dániai vb-keretet.