11 vereség után győzött az Islanders

A New York-iak az Ottawát verték. Két-két góllal és gólpasszal ünnepelte 500. pontját Panarin.

A Toronto a duplázó Auston Matthews és a négy gólpasszt kiosztó Morgan Rielly vezetésével fektette két vállra a Columbust. A Maple Leafs az első játékrész végén 3-0-ra, a második végén már 5-1-re is vezetett, így az is belefért, hogy az utolsó húsz percben látványosan kiengedjen. A végén 5-4-re győzött a kanadai gárda, és két vereséget követően ünnepelhetett ismét.

A tavalyi finálét követően először találkozott egymással a Tampa Bay és a Montreal. A döntő visszavágóját a Lightning nyerte, miután fantasztikusan hajrázott a Bell Centerben. A hazai pályán játszó Canadiens alig több, mint kettő perccel a vége előtt még vezetett 2-1-re, de a Bolt fordítani tudott a fennmaradó játékidőben. Először Corey Perry egalizált, 38 másodperccel a befejezés előtt pedig Ondrej Palat a győztes találatot is megszerezte.

A New York Islanders Ottawában vetett véget a 11 találkozót felölelő nyeretlenségi sorozatának. A kanadai fővárosban a második harmadban indulta gólgyártás Anders Lee révén, amire a hazaiaktól Josh Norris felelt. Ezt követően viszont magasabb fokozatba kapcsolt az Isles és zsinórban hármat gólt lőve gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést és végül 5-3-ra győzött. A már említett Lee duplázott, az idén először eredményes Kieffer Bellows győztes gólt szerzett, Ilja Szorokin pedig 30 lövést védett.

A Nashville a kiváló védőmunkájának, valamint a Roman Josi, Ryan Johansen, Dante Fabbro triónak köszönhetően hozta el a pontokat Detroitból. A trió mindhárom tagja egy góllal és két gólpasszal fejezte be a mérkőzést, ám a svájci kapitány még erre a teljesítményre is rá tudott tenni: az általa vezetett védelem, mindössze 16 lövésen tartotta a Red Wings csatársorát. A vereségnél sokkal fájóbb a Detroit szurkolóinak, hogy megsérült az a Moritz Seider, aki 18 ponttal vezeti az újonc hátvédek kanadai táblázatát.

Anthony Stolarz lehúzta a rolót Buffalóban, így az Anaheimnek két gól is elég volt a KeyBank Centerben az üdvösséghez. A 25 lövést hárító kapus mellett Sonny Milano játszott remekül, aki győztes gólt lőtt és egymás után a harmadik mérkőzésen volt eredményes.

A New York Rangers három nap alatt másodszor győzte le a Chicagót. A Gardenben játszott szoros 3-2 után ezúttal sokkal simább volt a meccs, a New York-iak ugyanis 6-2-re nyertek. A vendégek negyedik sorából Kevin Rooney és Barclay Goodrow is betalált, a meccs embere címet mégsem ők, hanem Artyemij Panarin kapta. A pályafutását a Blackhawksban kezdő orosz szélső 2+2-vel keserítette egykori csapatát és megszerezte karrierje 500. pontját. Panarinnak a félezer ponthoz 457 mérkőzésre volt szüksége, ami a hatodik legjobb az NHL történetében a nem draftolt játékosok között Wayne Gretzky (234), Peter Stastny (322), Bobby Orr (396), Joe Mullen (446) és Adam Oates (456) után.

panarin 500

A St. Louis visszavágott a Floridának a három nappal ezelőtti vereségért és ugyanúgy 4-3-ra nyert, mint ellenfele. A különbség mindössze annyi volt, hogy amíg a Panthers szétlövésekkel diadalmaskodott, addig a Blues a hirtelen halálban győzött. A rendes játékidőben a vendégek kétszer is megszerezték a vezetést, ennek ellenére a hajrában mégis nekik kellett támadniuk az életben maradásért. Öt perccel a befejezés előtt Jonathan Huberdeau ki is harcolta a hosszabbítást, de a ráadásban Pavel Bucsnyevics megszerezte a győzelmet a hazaiaknak.

A szezont fantasztikusan kezdő Carolina egy nagyobb hullámvölgyet követően, három hét után nyert meg ismét két egymást követő mérkőzést. A Hurricanes a legutóbbi fordulóban a Buffalót győzte le, most pedig a Winnipeg otthonából hozta el a pontokat. A Canada Life Centerben egyoldalú mérkőzés folyt: a végig fölényben játszó Canes 34-18-ra nyerte a kapura lövéseket, a mérkőzést pedig 4-2-re. Jaccob Slavin és Sebastian Aho egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe, Frederik Andersen 16 lövést fogott.

A Minnesota védelme levette a jégről a Connor McDavid, Leon Draisaitl párost, ez pedig bőven elég volt ahhoz, hogy a Wild győztes hagyja el az Oilers csarnokát. A Minnesota 4-1-re nyert, Joel Eriksson Ek, Jonas Brodin és Mats Zuccarello két pontot szerzett, Cam Talbot 38 lövést hárított. A Minnesotának nagyon megy az utóbbi időben, az utolsó 8 mérkőzésén a lehetséges 16 pontból 15-öt begyűjtött.

A San José kétgólos hátrányból fordítva győzött a Calgary ellen. A SAP Centerben a Flames tökéletesen játszott a mérkőzés közepéig, ugyanis 3-1-re vezetett. Ekkor azonban a Sharks váratlanul feltámadt és nyolc perc alatt fordított. A Calgary az utolsó harmadban mindent megtett az egyik pont megmentéséért, de hiába nyerte 15-5-re a kapura lövéseket, nem tudta bevenni az összesen 40 védésig jutó Adin Hill kapuját. A végeredményt a korábban duplázó Tomas Hertl állította be egy üres kapuba lőtt góllal, amivel a negyedik tripláját ütötte.