Juniorválogatott: elkezdődött a vb előtti edzőtábor

 

Horváth András csapata az olaszokkal és az ukránokkal játszik edzőmeccset a héten, vasárnap pedig kezdődik a hörsholmi divízió 1/A-s világbajnokság.

„Izgatottan vártam a felkészülés kezdetét, hiszen mióta én vagyok a szövetségi kapitány, most készülünk először világbajnokságra” – fogalmazott a szövetség weboldalának Horváth András. – Van bennem még egy kis félsz a teszteket illetően, de egyelőre nagyon boldog vagyok, mert bő keretet hívtam be, és mindenki egészséges, szerencsére mindenki készen áll a munkára. Nehéz dolgom és dolgunk lesz a stábbal, de ennek örülök, mert a legjobb csapattal fogunk elindulni a világbajnokságra.”

Hétfőn egy 150 perces jeges edzést vezényelt a szakmai stáb, és bár akadtak még hiányzók, az első benyomások kedvezőek voltak a kapitány számára:
„Van, aki Észak-Amerikából jött haza, van, aki vasárnap még meccset játszott, így nem tudott legalább egy napot pihenni és feltöltődni, így egyelőre vegyes a kép, kicsit keszekusza a csapat, de azt nem vitathatom el, hogy mindenki küzdött, mindenki igyekezett megmutatni magát az első edzésen. Ez a minimum is persze, mindenkinek megadjuk a lehetőséget a bizonyításra, a két edzőmérkőzés után pedig meghozzuk a döntéseket az utazókeretet illetően” – tette hozzá a szövetségi kapitány.

A juniorválogatott szerdán Olaszország, csütörtökön Ukrajna U20-as csapatával játszik edzőmérkőzést (mindkét, a Tüskecsarnokban rendezendő mérkőzésre ingyenes a belépés), az utóbbit követően nevezi meg a stáb a dániai vb-keretet.

Az U20-as válogatott felkészülési mérkőzései:

December 8., szerda, 16:30: Magyarország–Olaszország
December 9., csütörtök, 13:00: Magyarország–Ukrajna

A magyar U20-as válogatott mérkőzései a dániai divízió 1/A-s világbajnokságon:

December 12., 13:00: Magyarország–Kazahsztán
December 13., 16:30: Fehéroroszország–Magyarország
December 15., 16:30: Magyarország–Norvégia
December 16., 13:00: Lettország–Magyarország
December 18., 16:30: Dánia–Magyarország

A magyar U20-as válogatott bő világbajnoki kerete:

Név Szül. év Klub
Kapusok
Antek Tamás 2003 Debreceni HK
Monostori Tamás 2002 UTE
Orosz Gergely 2002 Aberdeen Wings (USA)
Remete Gergő 2003 Vasas
Hátvédek
Balázsi Márton 2003 UTE
Csollák Márkó 2002 MAC HKB Újbuda
Deák Márton 2004 SaiPa (FIN)
Dobmayer Dominik 2002 Hydro Fehérvár AV19
Farkas Olivér 2005 DVTK Jegesmedvék
Gruff Kevin 2002 Vasas
Hadobás Zétény 2003 DVTK Jegesmedvék
Horváth Donát Dominik 2004 Karlskrona (SWE)
Illés Márton 2003 DVTK Jegesmedvék
Jakabfy Sámuel 2002 Debreceni HK
Kucsma Richárd 2002 Vasas
Ortenszky Tamás 2002 Biel (SUI)
Csatárok
Ádám Zsolt 2003 BJA
Ambrus Csongor 2003 Titánok
Antal Norbert Bendegúz 2003 JYP Akatemia (FIN)
Banga Nándor 2002 Connecticut (USA)
Barna Dávid 2002 Hampton (USA)
Csiszer Ádám 2002 Titánok
Fekete Alex 2003 Titánok
Galajda Zsombor 2002 DVTK Jegesmedvék
Horácskó Márk 2002 Vasas
Horváth Bence 2004 KalPa (FIN)
Károly Róbert Nikolász 2003 DVTK Jegesmedvék
Keresztes Levente 2002 New Jersey Titans (USA)
Mattyasovszky Gergely 2002 DVTK Jegesmedvék
Mihalik András 2003 DVTK Jegesmedvék
Németh Kristóf 2002 Hydro Fehérvár AV19
Schlekmann Márk 2002 MAC HKB Újbuda
Tóth Tamás 2003 Islanders HC (USA)
Varga Balázs 2003 JYP (FIN)

A magyar U20-as válogatott stábja:

Szövetségi edző: Horváth András
Edzők: Ladányi Balázs, Arany Máté
Kapusedző: Székely Csaba
Sportpszichológus: Németh Gergő
Erőnléti edző: Ács Ferenc
Média: Dobos Sándor
Fizioterapeuták: Berkes Brigitta, Szirányi Dániel
Felszerelés-menedzser: Speier Kálmán
Csapatvezető: Végh Boldizsár

u20_2021_12_06_15

fotó: MJSZ

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 23., vasárnap
MK 14:05 FTCMIS 4-3VÉGE
    • M4 SPORT+
EL 16:30 BRASCC 0-3VÉGE
MK 17:15 AVSDEB 3-4VÉGE
    • M4 SPORT+
január 24., hétfő
EL 18:40 TITDAB 4-0VÉGE
január 26., szerda
ICEHL 19:15 AVSZNO 7-1VÉGE
január 27., csütörtök
EL 18:00 MISBRA 5-1VÉGE
EL 18:30 FTCGYE 4-2VÉGE
EL 18:40 TITSCC 5-4ÉLŐ
EL 19:00 ETOUTE 3-3ÉLŐ
január 28., péntek
EL 18:30 DEBBRA 
EL 19:00 MACSCC 
ICEHL 19:15 AVSHCB 
    • DIGI SPORT 1
január 29., szombat
EL 14:05 UTEFTC 
    • M4 SPORT+
EL 17:00 DABGYE 
Partnerünk
Archívum