1000. győzelmét aratta a Tampa

A Lightning kiütéses sikerrel ünnepelte a jubileumot. Blake Wheeler két gólt készített elő 1000. mérkőzésén.

A Columbus a San José elleni sikerrel zárta le négymeccses nyeretlenségi sorozatát. A Sharks kétszer is vezetett a mérkőzés feléig és úgy tűnt, folytatódik a Blue Jackets kudarcsorozata. A fordulópont a második és a harmadik játékrész fordulóján jött el, amikor a hazaiak hármat ütöttek és 5-3-ra fordítottak. Tomas Hertl ezt követően még szépített, de Alexandre Texier egy üres kapus góllal bebiztosította a hazaiak győzelmét. A hazaiak sikeréhez Adam Boqvist két góllal, Elvis Merzlikins 30 védéssel járult hozzá.

Óriási pofonba szaladt bele saját közönsége előtt az egymás után nyolcadik vereségét begyűjtő Philadelphia. A Flyers a Tampa Bayt fogadta, amely illetlen vendégnek bizonyult és egy hetet vágott. Corey Perry, Victor Hedman, Ross Colton és Ryan McDonagh egyaránt három pontot szerzett, de a négyesből egyedül Perry tudott kétszer betalálni. A Flyers becsületét Cam Atkinson mentette meg a harmadik harmad közepén 0-6-nál.

Egymás után a 11. mérkőzését is elvesztette a New York Islanders, miután büntetőlövésekkel kikapott a Chicagótól. Az Isles már a rendes játékidőben is nagyon közel állt a vereséghez, de négy másodperccel a befejezés előtt Noah Dobson még mentette a csapatát. A rávezetéseknél viszont már nem tudtak a kapuba találni, így Patrick Kane egyetlen gólja elég volt a vendégeknek a győzelemhez. A vendégek kapujában Marc-Andre Fleury 22 lövést fogott és a 499. győzelmét szerezte.

A Winnipeg a második harmadban nyerte meg a meccset a Toronto ellen. A Canada Life Centerben az első felvonás után még 1-1 volt az állás, a második első tíz percében viszont négyet vágott a Jets és gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást. A Maple Leafs próbált kapaszkodni, de megszorítani sem tudta vendéglátóját, a hazaiak simán nyertek 6-3-ra. A hazaiaknál heten szereztek kettő pontot, akik közül az 1000. meccsét játszó Blake Wheeler emelkedett ki. A Winnipeg kapitánya a 356. játékos, aki elérte az ezres határt, a 2004-ben draftoltak közül pedig a harmadik Alekszandr Ovecskin és Travis Zajac mögött.

wheeler 1000 games

A Vegas folytatta jó sorozatát a Calgary ellen: fennállása során hét összecsapásból a hetedik győzelmét szerezte hazai jégen a kanadai riválisa ellen. Az újabb siker nem jött könnyen a jó formában lévő és a Pacific-csoportot vezető Flames ellen. A végig kiélezett mérkőzésen az egy gólt szerző és a győztes találatot előkészítő Nicolas Roy vezetésével végül 3-2-re győzött a Golden Knights.

Connor McDavid volt a negatív hős az Edmonton?Los Angeles meccsen. A Rogers Place-ben óriási csata folyt egészen az 54. percig, amikor is az Oilers kapitányát az Adrian Kempe elleni szabálytalanság miatt végleges kiállítással sújtották. Az ötperces emberelőnnyel hatalmas esélyt kapott a Kings, amivel élni is tudott: három gólt szerzett és beállította az 5-1-es végeredményt. A vendégeknél Adrian Kempe duplázott, Doughty egyet lőtt előnyben és összesen három pontot szerzett. Az Edmonton ebben a szezonban először vesztett el két egymást követő mérkőzést.