750. gólját lőtte Ovecskin

A Washington orosz csatára győztes mérkőzésen érte el a mérföldkövet.

Ville Husso fantasztikus teljesítményének köszönhetően a St. Louis pontot csent a Florida otthonából. A Panthers ugyanis 51-26-ra nyerte a kapura lövéseket, ennek ellenére mindegyik játékrész 1-1-re végződött. Sőt két és fél perccel a befejezés előtt még győzelemre is állt a Blues, de a találkozón másodszor eredményes Maxim Mamin kiharcolta a ráadást. Ezt nem hozott gólt, következtek a büntetők, ahol a karriercsúcsot jelentő 48 védéssel záró Husso már nem tudott csodát tenni: a Florida Sam Reinhart góljával megszerezte a plusz pontot. A Panthers a hatodik gárda, amely az első 15 hazai mérkőzéséből 14-et meg tudott nyerni. Korábban ez csak a Bostonnak (1929/30, 1973/74), a Montrealnak (1953/54), a Philadelphiának (1986/87) és a San José (2008/09) sikerült.

Nashville-ben hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események, mint Sunrise-ban. A Predators végig nyomasztó fölényben játszott a Montreal ellen, de hiába nyerte meg 44-23-ra a lőpárbajt, csak hosszabbításban tudta megnyerni az összecsapást. Akárcsak a St. Louis, a Canadiens is vezetett még a hajrában, de nem tudta megtartani az előnyét, mert a születésnapos Luke Kunin kiharcolta a túlórát. A ráadásban végül behúzta a győzelmet a Preds, miután Filip Forsberg csodás kapásgólt szerzett. A svéd csatár karrierje nyolcadik gólját lőtte a túlórában, ezzel a házi ranglistán feljött a második helyre Shea Webert megelőzve és csak egy találatra van franchise-rekordot tartó David Legwandtól.

A Minnesota ugyan elszórakozta a három gólos fórját a Toronto ellen, de végül büntetőkkel nyert. A Wild féltávnál már hárommal ment és úgy tűnt, könnyedén behúzza a mérkőzést. Ekkor viszont jött egy erős leolvadás a hazaiaktól, a Maple Leafs pedig a duplázó és egy gólpasszt kiosztó Jason Spezza vezetésével alig több mint hat perc alatt eltüntette a különbséget. A befejező játékrészben és a hosszabbításban nem született meg a győztes találat, erre egészen a szétlövések harmadik köréig, Kirill Kaprizov góljáig kellett várni.

Steven Stamkos nagy napját hozta a Boston?Tampa Bay összecsapás. A Keleti Konferencia két élcsapata kiemelkedő meccset játszott egymással, így nem volt meglepetés, hogy 60 perc nem volt elég a győzelem megszerzéséhez egyik félnek sem. A győztes gólra a hosszabbítás 91. másodpercéig kellett várni, amikor Stamkos elemi erővel ágyúzott a rövid felsőbe. A Bolts kapitányának ez volt karrierje 64. győztes gólja és a 10. találata a hirtelen halálban, amivel mindkét kategóriában utolérte a házi rangsort eddig egyedül vezető Martin St. Louist.

stamkos

Az Ottawa hosszabbításban győzött a Colorado ellen és ennek köszönhetően ebben a szezonban először nyert meg két egymást követő meccset. A Canadian Tire Centerben alaposan belekezdtek a csapatok, hiszen nyolc percnyi játék után már 2-2 volt az eredmény. Ezt követően a fővárosiak ráléptek a gázpedálra és a mérkőzés derekáig újabb három gólt ütve 5-2-re elléptek. Ezután a Colorado átvette az irányítást és két góllal először minimálisra csökkentette a különbséget, majd bő egy perccel a befejezés előtt Devon Toews góljával utol is érte a vendéglátóját. 5-5 után jött a ráadás, amit Brady Tkachuk zárt le egy sikeres szólóval. A hazaiaknál a már említett Tkachuk mellett Tim Stützle, míg a vendégeknél Nathan MacKinnon zárt három ponttal.

Detroitban gyűjtötte be egymás után a 10. vereségét a New York Islanders. A rendes játékidőben az Isles kétszer is egalizálni tudott Oliver Wahlström két emberelőnyös góljával, a hosszabbításban viszont már nem volt erre lehetősége Moritz Seider találata után. A német játékos a 17. pontját szerezte a szezonban és ezzel az újonc hátvédek között jelenleg a legponterősebbnek számít az egész ligában.

A Washington a 750. gólját szerző Alekszandr Ovecskin vezérletével győzött a Columbus ellen. A Capitals szinte levegőhöz sem engedte jutni az ellenfelét, mindössze 18 kapura lövést engedélyezett a Jacketsnek. Ilyen kiváló védekezés mellett a a fővárosiaknak annyi is elég volt a sikerhez, hogy minden harmadban egyszer bevegyék az ohiói gárda kapuját.

A Carolina könnyedén lépett át a Buffalón, amivel véget vetett hárommeccses nyeretlenségi sorozatának. A 6-2-re nyerő Hurricanesben a Teuvo Teravainen, Vincent Trocheck, Sebastian Aho sor vitte a prímet, amely négy góllal és összesen nyolc ponttal vette ki a részét a sikerből. A Carolina egymás után tizedszer győzött a Buffalo ellen.

Vancouverben a Jake Guentzel, Sidney Crosby páros lesimázta a meccset a Pittsburghnek. A Penguins kapitánya három ponttal zárt, ám még rajta is túltett a szélső, aki egy mesterhármassal és egy előkészítéssel csapata mind a négy góljából kivette a részét. Guentzel egymás után a 12. mérkőzésen szerzett pontot, amivel az egész liga leghosszabb aktív sorozatát tudhatja magáénak.

A Rangers a Chicago legyőzésével húzta be egymás után a hatodik sikerét és a nyolcadikat odahaza. A Gardenben a Blackhawks szerzett vezetést, de a New York az egyaránt három pontot szerző Artyemij Panarin, Ryan Strome kettős vezetésével 3-1-re fordított. A végjátékban a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, ám hiába hozták le a kapusukat, csak szépíteni tudtak.