DEAC–Titánok 7-0

A debreceniek a hibátlanul védő Antek Tamás vezetésével magabiztos diadalt arattak a székesfehérvári fiatalokkal szemben.

A DEAC-nál pihentették Hetényit, ezúttal Antek kezdett a kapuban, míg Sándor Bence helyett Hári játszott. A Titánok kerete megint sok helyen változott: a csütörtöki meccshez képest nem szerepelt Rétfalvi, Ambrus Gergő, Jábor és Tkacsenko, ellenben Dézsi és Salamon visszatértek, valamint a frissen igazolt Krasnican mellett a cseh harmadosztályból hazatérő Rózsahegyi András is debütált. A debreceniek már a 2. percben megszerezték a vezetést Sági góljával, az első harmad folytatásában pedig Klimek és Spirko emberelőnyben, a két fóros találat között pedig Dalecky 5 az 5 ellen talált be Horváthnak. A második felvonásban már Belomojev állt a vendég vasak között. A 25. percben Almási meglőtte az 5. DEAC-gólt, 10 percre rá pedig Spirko volt eredményes. A harmadik játékrészben Bogesic beállította a végeredményt. Antek Tamás shutouttal zárta a mérkőzést.

A DEAC 7-0-ra nyert, hétfőn a Gyergyói HK-t fogadja. A Titánok legközelebb december 21-én játszanak.

debtit_IMG_1900

fotó: DEAC

Elkeserítő meccs volt a számunkra

Nyilatkozatok a DEAC sima sikere után.

Kecskeméti Áron másodedző, DEAC: „Igazán szuper dolog volt, hogy hatvan percen keresztül tudtuk játszani azt a játékot, amit szerettünk volna. Minimális hibáktól eltekintve, 60 percig szuper meccset játszottunk. Mindenképpen kulcs volt, hogy a Fehérvárnak csak egy lövése volt az első harmadban, amit Antek Tomi sikeresen védett. Ez 2-0-s előnynél volt, és ha belövik, visszajöhettek volna a meccsbe, ami után máshogy alakult volna a mérkőzés. Karaktert tudtunk mutatni, kihasználni a helyzeteinket és jó meccset játszani.”

Anatoli Bogdanov vezetőedző, Titánok: „Elkeserítő mérkőzés volt a számunkra. Csalódott vagyok amiatt, ahogy kezdtük a mérkőzést, mert ez volt az egyik kulcs, Tudtuk, hogy a Debrecen az edzőváltás után nagy energiával áll bele a mérkőzésekbe. A  játéktervünk az első harmadban egyáltalán nem működött, ami miatt kissé ideges vagyok. Voltak olyan játékosok, akik fizikailag itt voltak, de mentálisan nem voltak a helyszínen. Az ellenfél számára 3-0, 4-0, 5-0 után természetesen könnyebb volt bátran játszani egy ilyen elkeseredett játékot mutató csapat ellen. Természetesen nem tudok mindenkit hibáztatni, hiszen voltak olyan játékosok, akik a szívüket-lelküket kitették a pályára.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 324 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Vincze, Vincze.
Antek: 100% (Gönczi)
Horváth: 76,5% (Belomojev: 91,7%)