FTC-Telekom–Brassó 5-1

A ferencvárosiak a brassóiaktól igazolt játékosaik vezetésével legyőzték a legutóbbi szezon döntősét.

A hazaiaknál visszatért Pavuk, Bán és Farkas, ellenben Komáromy nem lépett jégre. A brassóiak mellőzték az egyaránt eltiltott Zagidullint, Molnár Zoltánt és Huntot, továbbá nem játszott Gliga és Ráduly, helyettük Buda Gábor szerepelt. A mérkőzés első harmada egyetlen gólt hozott, azt a tavaly még a kék-sárgáknál játszó McFadden révén a hazaiak lőtték. A 22. percben Valchar egyenlített, aztán McFadden emberelőnyben újra vezetéshez juttatta a a zöld-fehéreket. A mérkőzés közepén Tamminen is betalált Tőkének, majd a második felvonás végén a szintén exbrassói Fowlie is eredményes volt 5 a 4 ellen. A meccs véghajrájában Arany hatalmasat védett Valchar próbálkozásánál, majd az utolsó másodpercekben Kulmala kiugrott és beállította a végeredményt.

Az FTC-Telekom 5-1-re győzött, szombaton az UTE otthonában játszik rangadót. A Brassó pénteken is a Tüskecsarnokban játszik, ám nem a zöld-fehérek, hanem a MAC HKB ellen.

ftcbra_211202_ftc_brassovw004

fotó: FTC-Telekom

Tudunk ennél sokkal jobban is játszani

Vezetőedzői vélemények az FTC és a Brassó meccséről.

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom: „A mi esetünkben nagyon veszélyes, ha egy picit is úgy gondoljuk, hogy könnyebb napunk lesz egy ellenféllel szemben. Szerencsére ezúttal nagyon jól kezeltük a helyzetet. Azt gondolom, tudunk ennél sokkal jobban is játszani, de ez most bőven elég volt ahhoz, hogy nyerjünk egy egyébként erős csapat ellen, amivel nagyon fontos három pontot szereztünk. Szerencsére mentálisan kellően rendben voltunk, így a közelében sem voltunk annak, hogy olyan helyzetbe kerüljünk, mint néhány héttel ezelőtt azokon a meccseken, amikor nem koncentráltunk eléggé. De mondom, tudunk is jobban hokizni, és kelleni is fog jobban hokizni, hiszen szombaton jön a derbi.”

Dave MacQueen vezetőedző, Brassó: „Nem vagyunk ostobák, tudtuk, hogy a Ferencváros a liga egyik legerősebb együttese, ennek megfelelően voltak elvárásaink is a mérkőzéssel kapcsolatban. Az első két harmadban nagy nyomás alatt tartottak minket, lényegében el is dőlt a meccs. Az emberhátrányban kapott gólokért kár, de ezen felül elismerésem a srácoknak. Néhány játékosomnak teljesen más szerepben kellett játszania, mint amilyenben szokott, ennek ellenére a harmadik harmadban még több esélyünk is volt a gólszerzésre, mint a Fradinak, igaz, a kapusuk nagyokat védett. Nem kérdés persze, hogy megérdemelték a győzelmet és a pontokat, mi pedig megpróbáljuk minél jobban kipihenni magunkat.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 387 néző. Játékvezetők: Kókai, Kókai, Kis-Király, Kövesi.
Arany: 97,3% (Földes)
Tőke: 89,4% (Buda M.)