A Seattle állította meg a Floridát

A Panthers 11 hazai győzelmet követően először szenvedett vereséget saját közönsége előtt. Joe Thornton megelőzte Paul Coffeyt.

A Vegas hiába tartotta nulla ponton a McDavid, Draisaitl párost, így sem tudta megakadályozni az Edmonton győzelmét. A két szupersztár helyett a vezérszerep a Zach Hyman, Ryan Nugent-Hopkins, Jesse Puljujarvi második sorra szállt, amelynek mindegyik tagja 1-1 góllal járult hozzá a győzelemhez. A trió mellett kiemelkedően játszott a 36 lövést hárító Mikko Koskinen, valamint a hat blokkot bemutató Kris Russell is. Russell karrierje során már 2003-nál jár, amivel megdöntötte Brent Seabrook 1998-as NHL-rekordját.

Két rossz formában lévő csapat találkozott a Staples Centerben, ahol a zsinórban öt vereséget begyűjtő Los Angeles fogadta a legutóbbi négy találkozóját elvesztő Ottawát. A rossz sorozata végül a Kingsnek szakadt meg, miután 4-2-re győzött a duplázó Carl Grundstrom és a három gólpasszt kiosztó Anze Kopitar vezetésével. A szlovén center karrierje során 250. alkalommal szerzett legalább két pontot. Kopitar 2006-ban lépett az NHL-be, az azóta eltelt másfél évtizedben csak Sidney Crosbynak (366), Alekszandr Ovecskinnek (354), Jevgenyij Malkinnak (299), Patrick Kane-nek (293) és Nicklas Backströmnek (258) volt több ilyen mérkőzése.

A Detroit a hosszabbításban győzött a Buffalo ellen. A Red Wings végig óriási fölényben játszott, de hiába nyerte 41-28-ra a kapura lövéseket, nem tudta a rendes játékidőben lezárni a mérkőzést. Erre a hirtelen halál 26. másodpercéig kellett várni, amikor Lucas Raymond takarásból lőtt Dustin Tokarski lábai között a hálóba. A Detroit csatára, Vlagyiszlav Namesztnyikov az 500. mérkőzését játszotta az NHL-ben, ezzel ő lett az 56. orosz játékos, aki elérte ezt a határt.

Óriási adok-kapok volt a PPG Paints Arenában, ahol a Montreal úgy nyert 6-3-ra Pittsburgh ellen, hogy a mérkőzés kilenc találtból nyolc a harmadik harmadban született, öt pedig az utolsó kettő és fél percben. A gólgyártásban a vendégek részéről Josh Anderson, Christian Dvorak és Tyler Toffoli járt az élen, akik mindannyian három ponttal járultak hozzá a győzelemhez. A trió mellett Jake Allen is kitett magáért, 47 védéssel karrierje legjobb teljesítményét nyújtotta.

Óriási meglepetés született Sunrise-ban, ahol az eddig mindegyik hazai mérkőzését megnyerő Florida a Seattle ellen veszítette el veretlenségét. A Kraken a duplázó és 800. találkozóján jégre lépő Jordan Eberlének, valamint a tavaly még a Panthersben védő és volt csapata ellen 33 hárítást bemutató Chris Driedgernek köszönheti a győzelmet. A Panthers egyetlen gólját Joe Thonton készítette elő, amivel megszerezte 1532. pontját és feljött az örökranglista 13. helyére, Paul Coffeyt megelőzve.

thornton 13

A St.Louis magabiztos játékkal győzött a Columbus ellen. Az Enterprise Centerben a Jackets ütötte az elsőt, de ezt követően a Blues magasabb sebességi fokozatba kapcsolt és a következő hét találatból hatot szerzett. A Bluest az orosz különítménye repítette a győzelembe: a Pavel Bucsnyevics, Ivan Barbasev, Vlagyimir Taraszenko hármas négy góllal és összesen nyolc ponttal járult hozzá a 6-3-as sikerhez.

A Dallas az Arizona legyőzésével szerezte meg egymás után a negyedik sikerét és a hatodikat a legutóbbi hét mérkőzésén. A találkozó első felében a Stars kétszer szerzett vezetést, a Coyotes pedig kétszer egalizált. Az összecsapás derekán a vendégek harmadszor is előnybe kerültek Jason Robertson révén, de hiába volt még hátra 31 perc, a hazaiak képtelenek voltak még egyszer bevenni a remekül mozgó Braden Holtby ketrecét.

A Colorado magabiztosan intézte el a Nashville-t és a hetedik győzelmét aratta az utolsó nyolc mérkőzésén. Mikko Rantanen egy gólpassz mellett karrierje harmadik tripláját lőtte, Cale Makar három találatot készített elő, Nazem Kadri pedig két gólpasszt adott, így az utolsó 12 mérkőzésen összesen 23 egység került a neve mellé.

A Winnipeg a Calgaryban aratott sikerével lezárta az ötmeccses nyeretlenségi sorozatát. A Jets rosszul kezdett a Saddledome-ban, mert bő hét perc elteltével már kétgólos hátrányban volt. A Jets azonban rendezni tudta a sorait és ezt követően a duplázó Kyle Connornak, valamint a két gólpasszt kiosztó Blake Wheelernek köszönhetően zsinórban négyet pakolt be a Flames hálójába.