Ovecskin-triplával nyert a Washington

Az orosz gólgyáros már a 6. az idevágó listán. A Minnesota kiütötte a Winnipeget, továbbra is szabadesésében az Islanders.

A New York Rangers a Boston legyőzésével szerezte meg a hetedik sikerét a legutóbbi nyolc mérkőzésén. A TD Gardenben az első két felvonás 1-1-re végződött, a befejező játékrészben viszont a vendégek lejátszották a jégről a hazaiakat, és az utolsó nyolc percben ütött három góllal eldöntötték a meccset. A Rangersben öten végeztek két egységgel, köztük az a Ryan Strome, aki egymás után a 11. meccsén szerzett pontot.

Utolsó kilenc meccséből a hetediket vesztette el a St. Louis, ezúttal Chicagóban. A Blues az első szünetre kétgólos előnnyel mehetett pihenni, de ezután elfogyott a lendület. A Blackhawks átvette az irányítást, a második és a harmadik játékrészben egy-egy gólt ütve visszajött a meccsbe. A döntés így a hosszabbításra maradt, ahol Alex DeBrincat gólja zárta le a meccset. A 600. mérkőzését játszó Seth Jones két gólpasszal ünnepelt.

A Minnesota felmosta a jeget a Winnipeggel: hetessel küldte haza az ellenfelét, többek között a négy pontot szerző Kirill Kaprizovnak és a duplázó Mats Zuccarellónak köszönhetően. Az indiszponáltan védő Connor Hellebuyckot a 23. percben lecserélte Paul Maurice, ám a helyére érkező Eric Comrie sem volt csúcsformában, csak 87,5%-os hatékonysággal védett. A hazaiaknál ezzel szemben Cam Talbot remekelt, 30 lövést fogott, és csak öt percre volt a shutouttól.

A Carolina háromszor is hátrányba került Philadelphiában, mégis háromgólos győzelemmel távozott a testvériség városából. A Hurricanes Sebastian Aho révén egalizált az első két esetben, harmadszor pedig Jesper Fast találatával a második játékrész elején. 3-3 után a vendégek ráléptek a gázpedálra, és a befejező játékrész elejéig újabb három gólt szerezve behúzták a meccset. A duplázó Aho 19 meccsen már 20 pontos. Utoljára Eric Staal kezdett ilyen jól a klubban még a 2010/11-es szeonban.

Az Anaheim három vereséget követően, az Ottawa elleni sikerrel tért vissza a győztes útra. A Ducks 4-0-ra nyert a két-két pontot szerző Rickard Rakell, Trevor Zegras páros, valamint a 34 védéssel shutoutot elérő Anthony Stolarz vezetésével. A Senatorshoz kapcsolódó hír, hogy a nyáron megszerzett kapus, Matt Murray szolgálatairól a szakvezetés kész lemondani. A Pittsburgh Penguinsszel kétszeres bajnok, évi 6,25 millió dollárt kereső hálóőr borzalmasan teljesít idén: ötször volt kezdő, és mind az öt meccset elvesztette, 89%-os hatékonysággal védett, meccsenként átlagban 3,3 gólt kapott.

A Washingtont kiélezett mérkőzésen, a mesterhármast szerző Alekszandr Ovecskin vezetésével nyert a Florida ellen. Az orosz gólgyáros a második harmad kezdetén 52 másodperc alatt duplázott, majd a befejező játékrész ötödik percében harmadszor is beköszönt, amivel 4-2-re módosította az eredményt. A Caps kapitánya karrierje 28. tripláját szerezte, ezzel befogta az örökranglista hatodik helyén álló Marcel Dionne, Bobby Hull párost. Ovecskin emellett a 273. találatát szerezte emberelőnyben, és így már csak egyetlen találat választja el a listavezető Dave Andreychuktól.

A hazai pályán játszó Nashville semmi esélyt sem adott a New Jersey-nek a Bridgestone Arenában. A Predators féltávnál már hárommal vezetett, és végül könnyedén győzött 4-2-re a legutóbbi hat meccséből ötödiket elvesztő Devils ellen. A hazaiaknál a 700. meccsét játszó Roman Josi villogott, aki egy-egy góllal és gólpasszal ünnepelte a jubileumot. A svájci kapitány 700 mérkőzésével negyedik a franchise listáján David Legwand (956), Shea Weber (763) és Martin Erat (723) mögött.

roman josi

A Buffalo a Montreal legyőzésével vetett véget a négyes kudarcsorozatának. A Sabresben négyen szereztek két pontot, ám kiemelkedett közülük a duplázó Tage Thompson, aki az első és utolsó gólt szerezve keretbe foglalta a mérkőzést. A tavaly döntőt játszó Canadiens idén borzalmasan szerepel: 22 mérkőzésen csak ötször győzött, vendégként pedig mindössze 3 pontot gyűjtött 11 találkozón.

Andrej Vasziljevszkij stílusosan kapott gól nélkül szerezte meg a 200. győzelmét. Az orosz hálóőrnek nem kellett megszakadnia a Seattle ellen, mindössze 17 védést mutatott be a 3-0-ra végződött mérkőzésen. A kapusnak 318 meccsre volt szüksége a 200 sikerhez, amely a második legjobb mérleg a liga történetében Ken Dryden (309) mögött.

A Columbus a Vancouver legyőzésével szerezte meg egymás után a harmadik sikerét és az ötödiket a legutóbbi hatból. A Nationwide Arenában a jobb helyzetkihasználás, vagy ha úgy tetszik, a két kapus közötti különbség döntött. Amíg a Canucks 41 lövésből csak kétszer vette be Elvis Merzlikins kapuját, addig a Jackets 21 kísérletből négyszer is mattolta Thatcher Demkót. A Columbusszal ellentétben a Vancouvernek már korántsem megy jól, a legutóbbi 11 találkozón a lehetséges 22 pontból csak ötöt gyűjtött be.

A Dallas véget vetett a Colorado hatos győzelmi szériájának, az öröme azonban mégsem lehetett teljes Jake Oettinger sérülése miatt. A 3-1-re végződött összecsapáson Joe Pavelski duplázott, és 11. amerikai születésű játékosként megszerezte karrierje 400. gólját, Oettinger pedig egészen az 53. percben bekövetkezett lecseréléséig hibátlanul védett. A 32 lövést hárító kapus helyére Braden Holtby érkezett, aki viszont nem úszta meg, mert a hajrában a zsinórban ötödik meccsén eredményes Cale Makar felavatta.

NHL: Dallas Stars at St. Louis Blues

Egyetlen egy gól döntött az Islanders?Penguins meccsen, ezt a hazai szurkolók nagy bánatára Kaspari Kapanen lőtte a második harmad végén. Az 1-0-ra nyerő Pittsburghben Tristan Jarry 25 védéssel ért el shutoutot. A Pens egymás után az ötödik győzelmét aratta, a New York ezzel szemben nemcsak zsinórban nyolcadik alkalommal vesztett, de továbbra is nyeretlen a frissen átadott USB Arénában, ahol mind a négy találkozóját elbukta.

A Toronto könnyedén győzött San Joséban, a nyolcadik sikerét húzta be az utolsó kilenc találkozón. John Tavares és William Nylander egy-egy gólt és asszisztot tett a közösbe, Joseph Woll neve mellé 34 védés került. A Maple Leafs 11. győzelmét szerezte novemberben. Ez új franchise-rekord, mert fennállása óta egyik naptári hónapban sem jutott tovább tíznél. A San Joséban Marc-Edouard Vlasic 1100. mérkőzését játszotta.

És még egy érdekes statisztika a végére. Csütörtökön volt a legnagyobb tengerentúli ünnep, a hálaadás napja. Az elmúlt másfél évtizedben, azok a csapatok, amelyek ezen a napon rájátszást jelentő helyen álltak, 77%-ban  be is jutottak a playoffba.