Gyergyói HK–SC Csíkszereda 4-5

A Sportklub kétgólos hátrányból felállva győzött Gyergyószentmiklóson.

A Gyergyói HK-nál Szabó Krisztián helyett Sárpátki szerepelt, míg a Sportklubnál Papp hiányzott, a frissen igazolt Manaviant pedig még nem nevezték. A mérkőzés első perceiben a GYHK-nak voltak nagyobb lehetőségei, a fölénye emberelőnyben érett góllá, Vincze talált be a korongjáratás végén. Az első harmad végén technikai probléma adódott a világítással kapcsolatban, ezért idő előtt véget ért a játékrész. A szünet után szinte azonnal jött a második hazai gól, Orban talált be Adorjánnak a 19. percben. A második felvonásban Szkacskov révén kettős emberelőnyben szépített a Sportklub. A harmadik felvonás elején Becze közelről bekotort góljával egyenlítettek a csíkiak. A 46. percben Kuljas emberelőnyben bombázott Ruczuj kapujába, amivel már a vendégeknél volt az előny, aztán nem sokra rá Láday lövésébe Péter Andor ért bele védhetetlenül. A harmad közepén Haaranen üresen érkezett a csíki kapu elé, kézzel levette a korongot és egygólosra csökkentette a gyergyóiak hátrányát. Az 53. percben döntetlen állt az eredményjelzőn: Orban lövése irányt váltott egy hazai korcsolyán. Nem volt sokáig 4-4, 22 másodperc múlva Stach juttatta közelről újra vezetéshez a Sportklubot. A végén Ruczuj lekorcsolyázott, hiába.

A Sportklub 5-4-re győzött, vasárnap a Brassót fogadja. A Gyergyói HK legközelebb december 2-án játszik Erste Liga-meccset, amikor a Titánokhoz utazik.

gyescc-IMG_0021

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

Jó volt látni, kétgólos hátrányban sem adtuk fel

Így látták a székely derbit a főszereplők.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 0 néző. Játékvezetők: Mihai, Mihai, Filip, Gherghies.
Ruczuj: 89,1% (Demeter)
Adorján: 90,5% (Szamankov)