58 éves NHL-rekordot állított be a Florida

A Panthers idénybeli 11. hazai mérkőzését is megnyerte, amivel az 1963-as Chicagót érte utol. 400. gólpasszát adta Connor McDavid.

A Boston korán hátrányba került a Buffalo otthonában, ez azonban nem rázta meg és sima győzelemmel távozott a KeyBank Center jegéről. A Bruins még a játékrész vége előtt gyorsan bepakolt négyet Aaron Dellnek, akit Don Granato le is rántott az első harmadot követően. A helyére érkező Dustin Tokarski remekül szállt be, 25 lövésből 24-et megfogott, ám elöl a csatárok nem tudtak felnőni hozzá, így a Sabres egymás után a negyedik vereségét gyűjtötte be. Az 5-1-re nyerő Bostonban Patrice Bergeron, David Pastrnák és Charlie Coyle is góllal és gólpasszal fejezte be a meccset.

A Florida a Philadelphia legyőzésével állította be a Chicago 1963/64-es szezonban felállított rekordját. A csúcsbeállítás nem jött könnyen, mert Joel Farabee nyolcadik percben született góljára csak a befejező játékrész elején tudott válaszolni Sam Bennett. A győzelmet és vele együtt 11. hazai győzelmet jelentő találatot végül Aaron Ekblad szerezte a ráadás közepén Jonathan Huberdeau tökéletes centerezése után. A Floridának az új rekordhoz a Seattle-t kell legyőzni, ami nem tűnik igazán nehéz feladatnak.

A Minnesota büntetőlövések után hozta el a pontokat New Jerseyből. A Prudential Centerben az első harmadban kettőt vágott a Wild, a Devils pedig ugyanezt tette a befejező játékrészben, amivel kialakult a 2-2 a rendes játékidő. A büntetők során már csak egy találat született, ezt Kevin Fiala lőtte a második párban.

A Pittsburgh a Vancouver legyőzésével szerezte meg egymás utáni negyedik győzelmét. A Penguins a második harmadban húzta be a meccset, négy találatából hármat is ebben a periódusban szerzett. Az utolsó nyolc mérkőzéséből a hetediket elbukó Vancouver becsületét Bo Horvat mentette meg öt perccel a befejezés előtt, amivel elvette az összesen 36 védéssel záró Tristan Jarry shutoutját.

A Washington negyedóra elteltével már hárommal ment a Montreal ellen, ezt követően nem nézett vissza és végül magabiztosan győzött 6-3-ra. A megszokottól eltérően Alekszandr Ovecskin ezúttal az előkészítésben jeleskedett, összesen háromszor szolgálta ki a társait. Az előző két meccsét shutouttal lehozó Ilja Szamszonov 170 perc után kapott ismét gólt, ez az ötödik leghosszabb ilyen jellegű sorozat a franchise történetében. A Washington edzője, Peter Laviolette a 685. győzelmével feljött az örökranglista 11. helyére, megelőzve a legendás Pat Quinnt.

A Columbus?Winnipeg találkozó pikantériáját az adta, hogy a két csapat között tavaly lezajlott Patrik Laine, Pierre-Luc Dobois-csere után utóbbi játékos először lépett jégre egykori otthonában. Dubois ohiói visszatérése rosszabbul nem is nagyon sikerülhetett volna: ő maga -2-vel végzett, csapata pedig 3-0-ra kikapott. A találkozó legjobbja az idényben először hibátlanul védő és összesen 36 lövést hárító Elvis Merzlikins volt.

A Rangers nyerte az első városi rangadót a frissen átadott UBS Arenaban, az Islanders vadonatúj otthonában. A nagy csata ezúttal elmaradt a két rivális között, mert a Rangers Chris Kreider és Kevin Rooney duplájával megerőltetés nélkül 4-1-re győzött. A manhattani gárda az utolsó hét meccséből a hatodikat nyerte, az Islanders ezzel szemben egymás után a hetedk vereségét gyűjtötte be, és új otthonában továbbra is nyeretlen.

New York Rangers Vs Boston Bruins, second round of the Stanley Cup Playoffs Game 3

A Detroit a St. Louis 4-2-es legyőzésével vetett véget négymeccses kudarcsorozatának. A mérkőzést a két kapus közötti különbség, valamint Robby Fabbri játéka döntötte el. Amíg a hazaiaknál Alex Nedeljkovic 35 lövést fogott és közel 95%-os hatékonysággal védett, addig kollégája, Ville Husso 19 kísérletet hárított és mindössze 86%-kal fogott. A Bluesszal 2019-ben Stanley-kupát nyerő Fabbri először játszott egykori csapata ellen, az alkalmat a csatár egy-egy góllal és gólpasszal tette emlékezetessé.

A Vegas féltávnál már 3-0-ra vezetett a Nashville otthonában, és végül gond nélkül győzött 5-2-re. A Bridgestone Arenában Chandler Stephenson és Mark Stone egy-egy gólt lőtt és előkészített, a sérülését követően másfél hónap után visszatérő Max Pacioretty asszisztot adott, míg Robin Lehnernek 26 védés is elég volt a vasak között a győzelem megszerzéséhez. A hazaiaknál is volt egy visszatérő, mégpedig a kilenc meccs után ismét jégre lépő Filip Forsberg. A svéd szélső azonban hiába talált be kétszer is, egyedül nem tudta ellensúlyozni a Knights játékát.

A Toronto a Los Angeles legyőzésével szerezte meg utóbbi nyolc meccséből hetedik sikerét. A Leafs a második harmadban 1-1 után indította be a hengert, zsinórban öt gólt szerzett, amiből az első négyet 12 perc alatt rámolta be Jonathan Quick kapujába. A vége könnyed 6-2 lett, John Tavares, Auston Matthews és Pierre Engvall góllal és gólpasszal, Rasmus Sandin három előkészítéssel vette ki a részét a sikerből.

A Colorado a Torontóhoz hasonló forgatókönyv alapján nyert az Anaheim ellen. A Pepsi Centerben a Ducks szerzett vezetést, az Avalanche viszont eztán zsinórban ötöt lőtt és végül 5-2-re nyerte a meccset. Az egymás után a hatodik diadalát begyűjtő Nazem Kadri két egységgel zárt és 10 meccsesre nyújtotta a pontszerző sorozatát, amely alatt összesen 21 pont került a neve mellé. A Coloradóban Cale Makar egymás után a negyedik találkozón talált be, ezzel beállította Erik Johnson és Sandis Ozolinsh hátvédekre vonatkozó klubrekordját.

A fantasztikus napot kifogó Philipp Grubauer nyerte meg a meccset a Seattle-nek a Carolina ellen. A Kraken hálóőre összesen 35 lövést fogott, ebből 27-et a második és a harmadik harmadban, amikor a kapujára tartó összes lövést hárította. A helyzeteivel sokkal jobban gazdálkodó Kraken a hajrában döntött el a meccset Marcus Johansson csodás egyéni akciója után.

Az Ottawa vereséget szenvedett San Joséban, így a legutóbbi tíz találkozójából a kilencedik vesztette el. A SAP Centerben az első és a második játékrész is döntetlenre végződött, és még nyolc perccel a befejezés előtt is 3-3 volt az állás. A döntetlent végül Timo Meier törte meg, ezt követően a Sharks Logan Couture és Jacob Middleton üres kapuba lőtt góljaival biztosította be a kaliforniai gárda sikerét. A győztes találatot szerző Meier még két gólpasszt is adott, így három pontjával a találkozó legeredményesebbje lett.

Az előző mérkőzésen összesen egy pontot szerző Leon Draisaitl, Connor McDavid páros nagyon felszívta magát az Arizona ellen és összesen 8 egységgel járult hozzá a sikerhez. Az 5-3-ra végződött találkozón az Oilers kiengedett a végére, a Coyotes két találattal minimálisra csökkentette a különbséget, de a vendégek kapitánya egy üres kapus góllal lezárta az összecsapást. McDavidnek a 400. gólpasszhoz mindössze 426 mérkőzésre volt szüksége, ez az NHL történetének a negyedik legjobb teljesítménye Wayne Gretzky (290), Mario Lemieux (353) és Peter Stastny (411) mögött.