A Jokerit visszavágott a Szpartaknak

A moszkvaiak szombaton 4-2-re győztek Helsinkiben, most a finnek nyertek 6-1-re az orosz fővárosban.

Vasárnap a Metallurg kapott gól nélkül győzött Jekatyerinburgban. A magnyitogorszkiak kapujában Vaszilij Kosecskin mind a 30 Avtomobiliszt-lövést hárította.

A Traktor Vitalj Kravcov duplájával verte 2-1-re az Admiralt. Az NHL-kölcsönjátékos mellett a 27 védést bemutató cseh kapus, Roman Will érdemel még említést.

A Nyeftyehimik egygólos meccsen gyűrte le a Lokomotivot. A mérkőzés hősei a 35 védéssel shutotutot elérő Alekszandr Szudnyicin és a győztes gólt szerző cseh hátvéd, Ronald Knot voltak.

A nyizsnyekamszkiakhoz hasonlóan a Szocsi is 1-0-ra nyert. A fekete-tengeri együttes a Dinamo Rigát verte, a győztes gólt egy lett játékos, Janis Jaks lőtte, a svéd Magnus Hellberg 16 védést bemutatva zárt százszázalékosan.

A CSZKA nyerte a katonacsapatok rangadóját. A moszkvaiak alig több mint 8 perc után 3-0-ra vezettek ? a csapat korábbi kapusa, Lars Johansson 7 lövésből csak 4-et védett a szentpétervári kapuban ?, a SZKA becsületgólját Anton Burdaszov lőtte az 55. percben.

A Szibir büntetőkkel győzött Minszkben. A novoszibirszkiek a rendes játékidő utolsó előtti percében harcolták ki a túlórát, végül a szétlövésből ők jöttek ki jobban.

Hétfőn az Avangard begyűjtötte a pontokat Habarovszkban. A címvédő kapusa megdolgozott csapata sikeréért: a cseh Simon Hrubec 37 Amur-lövést hárított.

A Szeversztal büntetőkkel verte a Vityazt. A rendes játékidő 1-1 gólját követően a rávezetéseknél a podolszkiaktól csak 1 ember talált be, míg a cserepovecieknél hármas is eredményesek voltak.

A Dinamo Moszkva magabiztosan verte a Kunlunt. Az oroszoknál Sztanyiszlav Galijev 2 góllal és 1 assziszttal emelkedett ki, de a 2-2 gólpasszt kiosztó Vagyim Sipacsov és Andrej Szergejev is említést érdemel.

A Jokerit visszavágott a Szpartaknak a szombaton elszenvedett vereségért. A finneknél Brian O’Neill 1+2, Iiro Pakarinen 1+1 ponttal emelkedett ki, Anders Lindbäck 23 lövést védett.