Hosszabbítások napja a KHL-ben

Az öt szombati mérkőzésből három túlórában dőlt el.

Csütörtökön az Ak Barsz győzött a Dinamo Riga otthonában. A tatároknál Tyimur Biljalov közel járt a shutouthoz, de az 53. percben a kanadai Matt Lorito meglőtte az első KHL-es gólját.

A Szalavat Julajev nyert a Vityaz csarnokában. A baskíroknál egyedül Markus Granlund szerzett 1-nél több pontot, a finn légiós 2 gólpasszt jegyzett.

A Barisz hiába vezetett 2-0-ra Moszkvában, a Szpartak sorozatban 5-ször is eredményes volt és otthon tartotta a pontokat. Az oroszoknál Jori Lehterä 2 gólt lőtt, Tim Heed 2 asszisztot adott.

Pénteken az Avtomobiliszt kapott gól nélkül verte az Amurt. Dmitrij Sikin 25 védéssel ért el shutoutot, rajta kívül a 2 gólt szerző Alekszej Makejev érdemel említést.

Egyetlen gól született Cseljabinszkban, azt pedig a vendég Nyeftyehimik lőtte az 52. percben Rafael Bikmullin révén. A nyizsnyekamszkiak kapujában Alekszandr Szudnyicin mind a 31 Traktor-lövést védte.

A Torpedo hátrányból fordítva verte az Admiralt. A hazaiaknál Artur Tyanulin duplázott, valamint 1 gólpasszt is kiosztott. A Nyizsnyij Novgorod-iak a sikerüket követően 1 pontra megközelítették a Nyugati főcsoport 8. helyén álló Dinamo Minszket.

Az Metallurg hiába vezetett kétszer is, kikapott az Avangarddal szemben. Az omszkiaknál egyedül Corban Knight szerzett 1+1 pontot. A magnyitogorszkiak a vereségük ellenére is vezetik a Keleti főcsoportot.

A Szibir a hajrában fordította meg a SZKA elleni mérkőzését. A szentpéterváriak sokáig 1-0-ra vezettek, aztán az 53. percben Ilja Morozov egyenlített, az 58. percben pedig Nick Shore belőtte a novoszibirszkiek győztes gólját.

A Lokomotiv győzött Szocsiban. A jaroszlavliak jelenleg a nyugati 6. helyen állnak, hátrányuk 5 pont a főcsoportot vezető Jokerit mögött.

A CSZKA 9 gólos meccsen nyert Minszkben. A fehéroroszok 1-4 után feljöttek 3-4-re, több gólt viszont nem szereztek, így az oroszok a végjátékban az előnyüket növelve bebiztosították sikerüket.

Szombaton három mérkőzésen is hosszabbítás döntött. A Szeversztal és a Barisz közül utóbbi örülhetett, miután Curtis Valk a túlóra 5. percében belőtte a kazahok győztes találatát.

A második ráadásos meccsen a Torpedo kétgólos hátrányból egyenlített, de mindez 1 pontra volt elég. A hosszabbítást Kirill Petrov döntötte el az Ak Barsz javára.

Amíg az Ak Barsz a kétgólos előnye leadása után be tudta húzni a túlórát, addig a Vityaz nem: a Kunlun 0-2-ről egyenlítve Parker Foo révén megszerezte a pluszpontot is.

A Dinamo Moszkva behúzta a Szalavat Julajev elleni rangadót. A kétszeres bajnok együttes őrzi a 2. helyét a Nyugati főcsoportban, míg a baskírok továbbra is a keleti 3. pozícióban állnak.

A Szpartak kétgólos hátrányból fordítva győzött Helsinkiben. A Jokerit a veresége ellenére is vezet Nyugaton, míg a Szpartak feljött a 7. helyre, megelőzte a Dinamo Minszket.