Polunyin-triplával győzött a Lokomotiv

A jaroszlavliak mindhárom gólját a 24 éves csatár szerezte.

Kedden a Szalavat Julajev kapott gól nélkül győzött a Torpedo otthonában. A baskírok hősei a finn légiósok voltak: Sakari Manninen 2 gólt lőtt, míg Juha Metsola 39 védéssel ért el shutoutot.

Az Ak Barsz egygólos meccsen nyert a Szpartak csarnokában. Az egyetlen találatot Nyikita Dinyak lőtte a 15. percben. Tyimur Biljalov mind a 34 moszkvai lövést hárította.

A Szocsi otthon tartotta a pontokat a Barisszal szemben. A fekete-tengeri együttes hátránya a siker ellenére is 6 pont a rájátszást érő helyekhez képest.

Szerdán a Nyeftyehimik győzött Jekatyerinburgban. A nyizsnyekamszkiak egyedül Bulat Safigullin zárt 1+1 ponttal, csapata megelőzte az Amurt és feljött a Keleti főcsoport 8. helyére.

Az Amur hiába vezetett 2-0-ra Magnyitogorszkban, pont nélkül maradt a Metallurg ellen. A hazaiaktól Artyom Minulin 1+1 ponttal emelkedett ki, Juho Olkinuora 22 lövést védett, így együttesük továbbra is vezet Keleten.

A Torpedo büntetőkkel verte a Szibirt. A novoszibirszkiek kétgólos hátrányból mentettek pontot. A Nyizsnyij Novgorod-iak hátránya 1 pont a nyugati 8. Szpartak mögött.

A Szeversztal szétlövésben gyűrte le a Dinamo Minszket. A cserepoveciek jelenleg a Nyugati főcsoport 5. helyén állnak, míg a fehéroroszok a 7. helyen találhatóak.

Az Avangard begyűjtötte a pontokat a Kunlunnal szemben. Az omszkiaknál Szergej Tolcsinszkij és Kirill Gotovec is 2-2 gólpasszt jegyzett.

A Lokomotiv Alekszandr Polunyin mesterhármasával győzött a SZKA otthonában. A 24 éves csatár mindegyik harmadban lőtt 1-1 gólt. A szentpéterváriak sorozatban a negyedik vereségüket szenvedték el.

Büntetők döntöttek a CSZKA?Dinamo moszkvai rangadón. A szétlövésből a vendégek jöttek ki jobban, akik így pontszámban beérték ellenfelüket és több győzelmüknek köszönhetően feljöttek a nyugati 3. helyre.

A Jokerit magabiztosan nyert az Admiral ellen. A finnek kihasználták a SZKA újabb botlását és 3 pontra növelték az előnyüket a Nyugati főcsoport élén.

KHL, 2021. november 16.:

Torpedo?Szalavat Julajev 0-2
G.: ? ill. Manninen (2)
K.: Tyihomirov (20/22) ill. Metsola (39/39)

Szpartak?Ak Barsz 0-1
G.: ? ill. Dinyak
K.: Kraszikov (17/18) ill. Biljalov (34/34)

Szocsi?Barisz 5-2
G.: Nyikolajev, Melnyicsenko, Gorgyin, Lipon, Miscsenko ill. Valk, Sztarcsenko
K.: Hellberg (29/31) ill. Ortio (28/33)

2021. november 17.:

Avtomobiliszt?Nyeftyehimik 3-4
G.: Spooner, Sumakov, Da Costa ill. Safigullin, Galimov, Popov, Kupcov
K.: Galkin (22/26) ill. Szudnyicin (33/36)

Metallurg?Amur 5-2
G.: Maillet, Minullin, Goldobin, Korosztyeljov, Koseljev ill. Lenc, Jordán
K.: Olkinuora (22/24) ill. Alikin (36/41)

Traktor?Szibir 3-2 b.
G.: Osznovin, Tyertisnij, Tkacsov (győztes büntető) ill. Milovzorov, Cseszalin
K.: Will (43/45) ill. Säteri (34/36)

Dinamo Minszk?Szeversztal 3-4 b.
G.: Voronyin, Piskajlo, Bengtsson ill. Jemec, Tyimasov, Vovcsenko, Vovcsenko (győztes büntető)
K.: Koloszov (35/38) ill. Sosztak (13/16), 39:35-től Sugajev (11/11)

Kunlun?Avangard 1-4
G.: Chelios ill. Kaski, Szosnyikov, Gyedunov, Gricjuk
K.: Smith (31/34) ill. Hrubec (13/14)

SZKA?Lokomotiv 1-3
G.: Burdaszov ill. Polunyin (3)
K.: Johansson (19/22) ill. Pasquale (17/18)

CSZKA?Dinamo Moszkva 2-3 b.
G.: Pankratov, Okulov ill. Sipacsov, Rasevszkij, O’Dell (győztes büntető)
K.: Fedotov (20/22) ill. Bocsarov (31/33)