Visszatérőkkel fogadja a Fehérvár a Linzet

A nemzetközi szünet után a mindössze két rendes játékidős győzelemmel álló, nemrég edzőváltáson átesett Linz ellen folytathatja menetelését a Hydro Fehérvár AV19.

Ha lehet ilyet mondani, a magyar csapat szempontjából a lehető legjobbkor jött a múlt heti válogatott szünet, a Volán ugyanis sérüléshulláma nyomán már meccsek óta háromsorozott a farmcsapatból felhívott fiatalokkal kiegészülve. A jó hír, hogy a válogatott kötelezettségek után újabb nevek nem kerültek a sérültlistára, mi több, a védelembe Szabó Bence rövidebb, a támadóalakzatba Bartalis István hosszabb kihagyás után térhet vissza nagy valószínűséggel. A kedd esti ellenfél eleddig pocsék idényt fut: a Linz mindössze két-két rendes játékidős és túlórás sikerrel szerénykedik az utolsó előtti pozícióban (a Fehérvár is sima 6-1-gyel intézte el októberben), a klub november első napján ki is rúgta Dan Ceman vezetőedzőt, a legutóbbi két bajnokin már a klubot korábban játékosként is szolgáló másodedző, a kanadai születésű Mark Szücs állt a csapat kispadján. Az aktív hokisként magyar szemszögből nem a legkedvesebb emlékű szakember vezetésével meg is indultak felfelé a linziek, a Vienna Captalstől csak szétlövéssel kaptak ki, a sereghajtó Val Pusteriát pedig legyőzték 1-0-ra. Az egyetlen pont hátránnyal ligamásodik Fehérvár mestere, Kevin Constantine ezzel kapcsolatban elmondta, tapasztalatai alapján egy-egy edzőváltás általában négy jó meccset hoz magával az új impulzusok okán, a hosszabb távú hatások leméréséhez legalább 10-15 bajnokira van szükség. Bartalis és Szabó visszatérésének mindenesetre érthetően örül, és kiemelte, a többi sérültnek ? Hári Jánosnak és Henrik Nilssonnak ? is jót tett a szünet, tudtak pihenni és gyógyulni. A Sárközy Tamás Emléktornán az ukránok elleni győztes meccs legjobbjának megválasztott fiatal védő, Horváth Milán a Linzet küzdős csapatként jellemezte, olyan hokisokkal, akik bármely játékszituációból gólhelyzetet tudnak kialakítani ? hozzátette ugyanakkor, reméli, a magyar csapat visszatér a régi kerékvágásba, és az osztrákok ellen is tudja folytatni jó szériáját.