Barna Dávid 1+4 pontot gyűjtött Hampton Roadsban

Az Erste ligás tapasztalattal bíró jégkorongozó 4 mérkőzést követően pont/meccses átlag fölött teljesít a tengerentúlon.

Észak-Amerika, USPHL Premier

Október közepén Barna Dávid is ki tudott utazni csapatához, a Hampton Roads Whalers-höz. A 19 éves csatár kiköltözése előtt még a Dunaújvárosi Acélbikákat erősítette az U21-es bajnokságban, 7 mérkőzés alatt 13 ponttal segítve őket. Barna korábban belekóstolt már az Erste liga küzdelmeibe is, a 2018/19-es szezon során debütált a DAB felnőtt csapatában, 20 felnőtt bajnoki van a lábában. A tengerentúlon eddig 4 mérkőzésen segíthette a Whalerst, ezeken a találkozókon összesen 1+4 pontot ért el, a hétvégén gólpasszos volt a Potomac Patriots ellen 4-1-re megnyert találkozón is. Tartja pont/meccses átlagát Banga Nándor a Connecticut Junior Rangersnél. A Banga mellett Szekeres Tamást is foglalkoztató Rangers a New York Aviatorst fogadta és szenvedett 4-1-es vereséget. Az egyetlen hazai találatnál Banga gólpasszos volt. A Hampton Roads Whalers vezeti a délkeleti divíziót, míg a Connecticut Junior Rangers a kelet-atlanti csoport utolsó helyén áll.

Észak-Amerika, USPHL Elite

Egy osztállyal lejjebb a Carolina Junior Hurricanes előbb 5-3-re kikapott a Richmond Generals vendégeként, majd hosszabbításban 5-4-re legyőzte vendéglátóját. Kaibás Kornél az első találkozón gólpasszos volt, a másodikon gólt lőtt, 14 mérkőzést követően 13 pontos.

Finnország, U20 SM-sarja

3 mérkőzés várt a junior első osztályban a JYP-re és Varga Balázsra. A jyväskyläiek előbb 8-4-re legyőzték a KooKoo-t, majd 3-1-re kikaptak a Kärpät vendégeként, csapata egyetlen góljánál Varga asszisztos volt. Vasárnap a Pelicanst fogadták, és bár az 54. percben Varga megszerezte a találkozó első gólját, a Pelicans később egy perc alatt fordított és 2-1-re megnyerte az összecsapást. A KalPa a Koovee-t látta vendégül és győzte le 6-1-es arányban. A negyedik soros Horváth Bence nem szerzett pontot. A KalPa az ötödik, a JYP a tizenkettedik a tabellán.

Finnország, U18 SM-sarja

Horváth Bence egy hónapnyi junior hoki után a saját korosztályában is jégre lépett, a Kärpät ellen idegenben 3-2-re megnyert mérkőzésen a KalPa második gólját szerezte. A 17 éves játékosnak ez volt az ötödik mérkőzése az ifjúságiak között. Hiába adott gólpasszt Bajkó Botond a SaiPa/Ketterä ellen, a KooKoo 6-4-es vereséget szenvedett. A KooKoo a Farkas Boldizsárral felálló Ässät ellen sem járt sikerrel, 2-3 lett a végeredmény. Farkasék egy nappal korábban a SaiPa/Ketterä-t verték 8-3-as arányban. A K-Vantaa 6-2-es vereséget szenvedett a Jukurittól, Szűcs Botondot 17 perc után 0-4-es állásnál lecserélték. A KalPa a hatodik, az Ässät a tizenharmadik, a K-Vantaa a tizenötödik, a KooKoo a tizennyolcadik a ligában.

Finnország, U20 Mestis

A junior másodosztályban Antal Norbert két góllal segítette csapatát, a JYP második együttesét. A JYP B előbb 6-3-ra verte a Hokkit, ekkor Antal csapata második gólját szerezte, majd a K-Kissat ellen idegenben 3-2-re behúzott találkozón győztes gólt lőtt. Az U20-as válogatottba is behívott csatár 11 mérkőzést követően 6 pontos.

Svédország, U18 Region

A svéd ifjúsági első osztály keleti régiójában a Wings hazai pályán szenvedett két vereséget: előbb az SDE bizonyult jobbnak nála 3-2-vel, majd a Djurgarden vitte el a pontokat 7-2-vel. Ivady Milán játszott, a második mérkőzésen gólt lőtt, Simon Levente ezúttal nem lépett jégre. Nádasi Levente (Täby) illetve Bécs Péter (Lidingö) is játszott a hétvégén, pontot nem szereztek. Jelenleg egyik magyar érdekeltségű csapat sem áll a J18 Allsvenskant érő helyen.

A déli csoportban a Karlskrona előbb 4-2-re verte a Röglét, majd 5-1-gyel fejet hajtott a Frölunda előtt. Horváth Donát játszott, pontot nem szerzett. A Karlskrona tizedik a tabellán.

Csehország, U17

A Technika Brno két vereséggel zárta a hétvégét: Szemmeroth Gergő csapata a Jihlava csarnokában 7-2-re, a Tábor otthonában 4-2-re maradt alul, utóbbin a 16 éves csatár asszisztot jegyzett. A Slavia Praha a Hradec Králové vendége volt, és bár Nemes Márton gólpasszal segítette csapatát, 3-2-es vereséget szenvedtek. Két nappal később viszont kijött a lépés a Slaviának, a Pardubicét 5-0-ra verték, Nemes duplázni tudott. A Slavia Praha a divízió negyedik, a Technika Brno a tizedik helyén áll.