Anyiszimov góllal tért vissza a KHL-be

A Lokomotiv csatára alkapitányként vette be a Barisz kapuját.

Csütörtökön az Admiral nyerte a távol-keleti rangadót az Amur otthonában. A mérkőzés a cseh légiósokról szólt: a hazaiktól Radan Lenc, a vendégektől az egyaránt 1+1 pontos Vojtech Mozík és Libor Sulák volt eredményes.

A Metallurg háromgólos hátrányból állt fel a Jokerit csarnokában. A 36. percben 3-0-ra vezettek a finnek, de a 47. percben már az oroszoknál volt az előny. A helsinkiek kiharcolták a hosszabbítást, amit a svéd Linus Hullström a magnyitogorszkiak javára döntött el.

A Dinamo Moszkva lenullázta a Nyeftyehimiket. A fővárosiak kapujában Ivan Bocsarov 25 védéssel zárt hibátlanul. A kétszeres KHL-bajnok moszkvaiak győzelmükkel feljöttek a Nyugati főcsoport 3. helyére.

A Szpartak győzött a Vityaz ellen. A podolszkiak hiába zárkóztak fel egy gólra háromgólos hátrányból, egyenlíteni már nem tudtak, továbbá a végjátékban a moszkvaiak visszaállították a korábbi differenciát.

A SZKA átgázolt a Kunlunon. A szentpéterváriak kapujában Lars Johansson 18 védéssel ért el shutoutot, Linden Vey 2+1 pontot gyűjtött, Joonas Kemppainen 2 gólt lőtt.

A Szalavat Julajev legyűrte a CSZKA-t. A baskírok vezérei újfent a finn légiósok voltak: a 3-2-es sikerből Sakari Manninen 1+1 ponttal, Markus Granlund 1 góllal, Teemu Hartikainen 2 gólpasszal vette ki a részét.

Pénteken a Szibir 0-2-ről állt fel a Dinamo Minszk ellen. A 9. percben két góllal megléptek a fehéroroszok, de a nyitó harmad végén már a novoszibirszkiek vezettek 3-2-re, és miután nem született több találat, az oroszok nyertek.

Artyom Anyiszimov győztes mérkőzésen tért haza a Lokomotivhoz. A közel másfél évtizeden át NHL-es csatár a 16. percben vezetéshez juttatta a jaroszlavliakat, akik végül 4-1-es sikernek örülhettek a Barisz csarnokában.

A Traktor büntetőkkel verte az Avtomobilisztot. A rendes játékidő 3-3 gólja után a büntetőknél csak a cseljabinszkiek találtak be, Roman Will mind a 4 jekatyerinburgi rávezetést hárította.

A háromszoros KHL-bajnok Ak Barsz legyőzte a címvédő Avangardot. A kazanyiak kapujában a tavaly még a Gagarin Kupa-győzelmet elért csapatban szereplő Igor Bobkov 14 lövésből 12-t védett, ami elég volt a tatárok sikeréhez.

A Szeversztal lenullázta a Dinamo Rigát, sikerével már a Nyugati főcsoport 8. helyén áll. A cserepovecieknél Konsztantyin Sosztak mind a 25 lett próbálkozást védte.

Büntetők döntöttek az egyetlen szombati mérkőzésen. A Metallurg kétgólos hátrányból harcolta ki a hosszabbítás Philippe Maillet duplájával, aztán a rávezetések ötödik körében Jegor Babenko kihagyta a büntetőjét, ellenben Jegor Jakovlev betalált.

KHL, 2021. október 21.:

Amur?Admiral 1-2
G.: Lenc ill. Mozík, Sulák
K.: Alikin (19/21) ill. Szerebrjakov (33/34)

Jokerit?Metallurg 4-5 h.
G.: Friman, Holm, Lindblom, Turunen ill. Zemcsonok, Karpov, Maillet, Leipsic, Hullström
K.: Lindbäck (22/27) ill. Olkinuora (25/29)

Nyeftyehimik?Dinamo Moszkva 0-3
G.: ? ill. Petyunyin, Bojkov, Jefremov
K.: Szudnyicin (32/35) ill. Bocsarov (25/25)

Vityaz?Szpartak 2-5
G.: Zincsenko, Ojamäki ill. Heed, Pettersson, Loktyionov, Virtanen, Sirokov
K.: Kulbakov (41/45) ill. Kraszikov (26/28)

SZKA?Kunlun 7-0
G.: Vey (2), Kemppainen (2), Pilenkov, Guszev, Morozov ill. ?
K.: Johansson (18/18) ill. Smith (33/40)

CSZKA?Szalavat Julajev 2-3
G.: Szergejev, Szlepisev ill. Kagyejkin, Granlund, Manninen
K.: Fedotov (19/22) ill. Saricsenkov (24/26)

2021. október 22.:

Szibir?Dinamo Minszk 3-2
G.: Korotkov, Sarov, Szetgyikov ill. Strömwall, Voronyin
K.: Säteri (23/25) ill. Bolsakov (17/20)

Barisz?Lokomotiv 1-4
G.: Lilja ill. Anyiszimov, Salunov, Marcsenko, Kudrjavcev
K.: Bojarkin (35/39) ill. Pasquale (14/15)

Traktor?Avtomobiliszt 4-3 b.
G.: Karpuhin, Sedlák, Tyertisnij, Pulkkinen (győztes büntető) ill. Belouszov (2), Spooner
K.: Will (32/35) ill. Galkin (38/41)

Ak Barsz?Avangard 3-2
G.: Petrov, Voronkov, Szafonov ill. Cehlarík, Zsarkov
K.: Bobkov (12/14) ill. Hrubec (21/24)

Szeversztal?Dinamo Riga 2-0
G.: Nättinen, Vovcsenko ill. ?
K.: Sosztak (25/25) ill. Mattsson (29/31)