UNI Győr ETO HC–DVTK Jegesmedvék 8-1

Ladányi Balázs csapata nagy arányú sikerrel vágott vissza a miskolciaknak a szezonnyitón elszenvedett vereségért.

Az ETO ugyanazokkal a sorokkal játszott, mint legutóbb. A Jegesmedvék kapujába visszatért az erdélyi túrát kihagyó Duschek, ellenben a sorok összetétele nem változott. A mérkőzés 6. percben Bödök egy emberelőnyös korongjáratás végén vezetéshez juttatta a győrieket. Alig egy perccel később egyenlítettek a miskolciak, Hyvärinen lövésébe talán beleértek, mindenesetre Tóth Balázs tehetetlen volt. A nyitó harmad végén a győriek megugrottak emberhátrányban 2 az 1 ellen, Majoross passzából Schmál betalált, újra a hazaiaknál volt az előny. A második felvonás elején a DVTK majdnem egyenlített, de Tóth védése után Turbucz és Schmál megléptek, utóbbi meglőtte önmaga 2., csapata 3. gólját. A mérkőzés felénél Kmec módosította egy hátratett korong utáni lövésből 4-1-re az állást. A 33. percben Vas Márk emberelőnyben tovább növelte a győri előnyt, ezt követően Duschek helyére Kiss Bence érkezett a vendégek kapujába. A beugró hálóőr 3 percig maradt hibátlan, Szlama tört be sikerrel a miskolci kapu elé. A harmad végén Kmec lőtt pontosan a vasak találkozásához. A záró játékrésznek 7-1-es győri vezetéssel vágtak neki a csapatok, ahol a miskolci Walker 2+5 perc+végleges fegyelmi büntetést kapott testre ütésért és szúrásért. A hétperces előnyben egy hazai kisbüntetés megtörte a zöld-fehérek lendületét, de a végén így is megszületett a 8. ETO-gól Bukor révén.

Az UNI Győr ETO HC 8-1-re győzött, vasárnap Debrecenben lép jégre, mindeközben a DVTK Jegesmedvék a Titánokat fogadják matinémérkőzésen.

etomis--DSC09840

fotó: UNI Győr ETO HC

A fejekben most nagyon nehéz rendet tenni

Mestermérleg a Győr és a DVTK meccse után.

Ladányi Balázs vezetőedző, Győr: „A 8-1 nem tükrözi a mérkőzés teljes képét, az első és a harmadik harmad volt, amire büszkék lehetünk és igazán jól játszottunk. A középső harmadban nagyon jó helyzetben tartott minket a kapusunk és jól használtuk ki a helyzeteinket, de akármilyen furcsán hangzik is, az a harmad nem a mienk volt és ezért nem lehetünk teljesen boldogok, de nem szeretném, ha ez negatív szájízt hagyna bárkiben. Az eredmény magáért beszél, de a 3 pont, aminek igazán örülünk, amit akár 6 pontnak is értékelhetünk, mivel egy közvetlen riválist vertünk meg.”

Tokaji Viktor vezetőedző, DVTK: „Borzalmas, tragikus, elfogadhatatlan, nem értem, miért gondoltuk azt, ha kiküldjük a jégre a mezeket, az elég lesz… Játszottunk már velük két mérkőzést, tökéletesen tisztában voltunk, hogy mi a Győr erőssége: tudtuk azt, hogy gól tudnak lőni, tudtuk azt, hogy lefordulnak, hogy a kontráik életveszélyesek, mégis mi adtunk nekik folyamatosan lehetőségeket. Nem értem, hogy ez hogy történt. A fejekben most nagyon nehéz rendet tenni, látom a srácokon, hogy szét vannak esve, most az lenne a legfontosabb, hogy tanuljunk, de ebből nincs mit tanulni, egész egyszerűen magunkat vertük meg. Gratulálok a Győrnek, megérdemelte a 3 pontot. Bízom abban, hogy kijutunk ebből a gödörből, nagyon fontos lenne, hogy pontokat szerezzünk, és hogy a csapat elhiggye magáról, hogy képes nyerni.”

Erste Liga, Győr, 358 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Pálkövi, Lengyel.
Tóth: 96,9% (Sági)
Duschek: 81,8% (Kiss B.: 50,0%)