Eriksson Ek triplájával nyert a Minnesota

A Wild csatára a hosszabbításban lőtte a harmadikat. Megvan a szezon első shutoutja, megszakadt a Pittsburgh több mint 14 éves sorozata.

A szezon eddigi meglepetéscsapata egyértelműen a Buffalo, amely a harmadik mérkőzését is megnyerte és továbbra is veretlen. A Sabres most a Vancouvert intézte el úgy, hogy 1-2 után zsinórban négy gólt szerzett. A hazaiak a második játékrész végén egalizáltak, majd a harmadik legelején 23 másodperc alatt kettőt ütve eldöntötték a meccset, a végjátékban pedig egy újabb találattal bebiztosították a győzelmet. A Buffalo 2008-ban kezdett legutóbb három győzelemmel.

Kevesen fogadtak volna arra, hogy egy hetet kell várni az első shutoutra az NHL-ben, arra pedig talán senki sem gondolt, hogy Adin Hill lesz az első, aki lehúzza a rolót. Márpedig így történt, a San José kapusa 21 védéssel és hibátlan teljesítménnyel vezette sima győzelemre a csapatát Montreálban. Az ötgólos sikerből Timo Meier és Erik Karlsson három-három ponttal, Jonathan Dahlen két gólla vette ki a részét. A Sharks a legutóbbi hat meccsét megnyerte a Bell Centerben, a Habs 1995 után kezdte négy zakóval a szezont.

Sharks Canadiens Hockey

A Panthers gond nélkül húzta be az állami rangadót a kétszeres bajnok Tanpa Bay ellen. Anton Lundell egy assziszt mellett megszerezte karrierje első gólját a ligában, a Calder-trófeára is esélyesnek tartott Spencer Knight 30 lövést fogott. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Ligthning a Washington ellen megsérülő Nyikita Kucserov nélkül lépett jégre. A tavalyi teljes alapszakaszt kihagyó oroszra most is hosszú kihagyás vár, Jon Cooper elmondása szerint 6-10 hétig lesz harcképtelen a korábbi MVP.

A New Jersey bő hat perc után már kettővel ment a Seattle ellen, amivel gyorsan megalapozta a győzelmet. A Devils igazi csapatmunkát mutatott be, ugyanis négy különböző játékosa ütötte a gólokat, összesen tizenegyen szereztek pontot, és egyedül Ryan Graves neve mellé került két egység. A hazaiak edzőjének Lindy Ruffnak, azonban mégsem lehetett felhőtlen az öröme, mert elvesztette első számú centerét, Jack Hughest, aki az első harmad végén hagyta el a jeget.

A játéknap egyetlen szétlövését a Dallas nyerte Pittsburghben. A Stars Michael Raffl góljával szerezte meg a vezetést az első játékrész végén, amire a fordulás után szinte azonnal válaszolt John Marino. Ezt követően már csak a rávezetések során tudtak a hálóba találni a játékosok, a győztes büntetőt Alekszander Radulov lőtte. Pittsburghben 633 mérkőzését követően nem volt teltház a mérkőzésen, ilyenre legutóbb több mint 14 éve, 2007. február 14-én volt példa.

A Washington mindhárom harmadot 2-1-re nyerte meg a Colorado ellen, így összességében 6-3-mal húzta be a meccset a Capital One Arenában. A végig agilisabban játszó fővárosiak 2-2 után lendültek bele, amikor zsinórban három gólt szereztek. A szezon első két meccsét kihagyó Jevgenyij Kuznyecov egy duplával és egy előkészítéssel debütált, a karrierje 1200. mérkőzését játszó Alex Ovecskin egy góllal ünnepelte a jubileumot. Az orosz gólgyárosnak ez volt a 734. gólja, így már csak hét találat választja el a negyedik helyen álló Brett Hulltól.

Minden jelentős esemény az utolsó harmadra zsúfolódott össze Detroitban. A Caesars Arenában 47 percig nem született gól, ezt követően viszont öt is, amiből négyet a hazai szurkolók nagy örömére a Red Wings szerzett. A meccs embere Lucas Raymond lett, aki megszerezte karrierje első gólját, majd előkészítette Tyler Bertuzzi győztes találatát. A Detroit 2015 után tudott ismét pontot szerezni a szezon első három mérkőzésén.

Az Islanders 4-1-re győzött Chicagóban és gond nélkül hozta el a pontokat a szeles városból. A New York-iak vezérének ezúttal a kettőt vágó Oliver Wahlstrom bizonyult, valamint az az Ilja Szorokin, aki 39 lövést hatástalanított és mindössze 26 másodpercre volt a shutouttól. A Blackhawks az első négy mérkőzésen csak egy pontot szerzett, így a hírek szerint Jeremy Colliton lehet az első edző, akinek megköszönik a munkáját.

A Nashville a Los Angeles legyőzésével szerezte meg idei első sikerét. A meccs fordulópontjának a harmadik harmad eleje bizonyult, amikor Matt Duchene előbb egyenlített, majd pillanatokkal később Tanner Jeannot a győztes gólt is megszerezte. A Predatorsban Filip Forsberg az 500. meccsét játszotta, ezzel ő a 14. játékosa a franchise történetében, aki elérte ezt a mérföldkövet.

A Minnesota óriási izgalmakat követően győzött a hosszabbításban, az első győzelmére hajtó Winnipeg ellen. A Jets háromszor is vezetést szerzett az Xcel Energy Centerben, de a Wild mindhárom alkalommal egalizált. A vendégek ezt követően először a meccsen kettővel elléptek, és ez a különbség még öt perccel a befejezés előtt meg volt a vendégek javára. A hajrát azonban nem bírták: Marcus Foligno szépített, egy perccel a befejezés előtt Joel Eriksson Ek egyenlített, majd a ugyanő a hosszabbításban a győztes gólt is megszerezte. A karrierje első tripláját szerző svéd mellett Mats Zuccarello játszott kiemelkedően, aki 2+2-vel zárta az összecsapást. Eriksson Ek a Wild történetének második játékosa, aki úgy szerzett mesterhármast, hogy a harmadik gólját a hosszabbításban ütötte. Korábban ez csak Mark Parrishnak jött össze 2006. december 9-én.

A Rogers Place-ben nem sokat törődtek a védekezéssel, az Edmonton ugyanis 6-5-re verte az Anaheimet. A mérkőzésen gyakorlatilag felváltva potyogtak a gólok, ezt a sormintát az Oilers a befejező játékrészben törte meg, amikor 4-3-as vendégvezetést követően háromszor mattolta Stolarzot. A találkozót a korábban is eredményes Kevin Shattenkirk gólja zárta le, aki ezzel keretbe foglalta a mérkőzést. Az Oilersben természetesen ismét Leon Draisaitl és Connor McDavid játszott kiemelkedően, ketten együtt három gólt és hét pontot szereztek.