Gyergyói HK–DVTK Jegesmedvék 2-1

A gyergyószentmiklósiak sorozatban hetedik Erste Liga-meccsükön nyertek, amivel megerősítették vezető helyüket a tabellán.

A GYHK és a DVTK Jegesmedvék is ugyanazokkal a sorokkal játszottak, mint péntek este. Az első harmad közepén emberelőnybe kerültek a miskolciak, ami ugyanúgy kimaradt, mint az első gyergyói fór. A vendégek kiegészülése után 7 másodperccel Orban vezetéshez juttatta a hazaiakat. A következő fórral élt a ligaelső, Vincze Péter talált be közelről. A második játékrész elején a miskolci szépítő gól hasonlóan született, mint az első gyergyói: egy kimaradt előnyt követően Elgestal lőtt fonákkal a még nem rendeződött csapat kapujába. A középső felvonás folytatásában mindkét csapat kihagyott 2-2 öt a négy elleni lehetőséget. A harmadik húsz percben a Jegesmedvék hajtottak az egyenlítésért, a végjátékban emberelőnybe kerültek, ám Wehrs szabálytalanságával véget ért a fór.

A Gyergyói HK 2-1-re behúzta a meccset, továbbra is vezeti a tabellát. A felek október 28-án fordított pályaválasztás mellett újra találkoznak, addig a miskolciak az UNI Győr ETO HC-vel és a Titánokkal is meccselnek.

gyemis-DSC_3645

fotó: Gyergyói HK

A játékunk még mindig nincsen készen

A két vezetőedző mellett Vincze Péter, Silló Arnold és Szirányi Bence értékelte a Gyergyó-DVTK meccset.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 970 néző. Játékvezetők: Csata, Csata, Bandi, Magyar.
Rinne: 97,6% (Ruczuj)
Kiss B.: 95,7% (Praták)