Gyergyói HK–FTC-Telekom 4-1

A gyergyószentmiklósiak kihasználták a ferencvárosiak fegyelmezetlenségeit, győzelmükkel növelték előnyüket a tabella élén.

A Gyergyói HK újra számolhatott Bodóval, ellenben nem nevezte Trancát. Az FTC-Telekomnál Roczanov helyett Seregély öltözhetett be. Már a mérkőzés 5. percében repültek a kesztyűk, Nagy Gergő és Császár mérte össze erejét, mindketten 5-5 percet pihenhettek. Nem sokra rá Bohunicky kapta el Sárpátkit, előbbi durva játékért és térdhasználatért, utóbbi testre ütésért kapott büntetést. A nyitó játékrész második felében mindkét csapat kihagyott 1-1 fórt. A zöld-fehérek a második harmad elején megszerezték a vezetést: Tamminen egy felperdülő korongot maga elé tett, majd közelről belőtte honfitársa, Rinne kapujába (0-1). Később kapuvasat lőttek a vendégek Pavuk révén, aztán a meccs feléhez közeledve a hazaiak is erőre kaptak, de nem tudtak betalálni Nagy Kristófnak. A 30. percben Boros Dániel a támadó harmadban hátulról palánkra lökte Vincze Gergőt, amiért 5 perc+végleges fegyelmivel sújtották, ráadásul a szabálytalanságot követő tömegjelenet után eggyel több ferencvárosi kapott kisbüntetést. A GYHK 5 a 3 ellen hajthatott az egyenlítésért, ez Bodo révén összejött (1-1). A megmaradt több mint 4 percnyi le nem járó emberelőnyben Haaranen lövését nem láthatta Nagy, így fordítottak a hazaiak (2-1). Mire lejárt az ötperces fór, egy 2+2 perces előny következett a gyergyóiaknak. Az újabb ferencvárosi fegyelmezetlenség meghozta a harmadik gyergyói gólt, Orban zárta sikerrel a korongjáratást (3-1). A harmadik húsz percben az FTC-Telekom kétszer is emberelőnyben zárkózhatott volna, de sem 5 a 4 ellen, sem a kiegészülést követően nem talált be. A végjátékban Nagy lekorcsolyázott, mindez arra volt elég, hogy Bodo betaláljon az üresen maradt kapuba.

A Gyergyói HK 4-1-re nyert, előnye 3 pontra nőtt a tabella élén legyőzött ellenfelével szemben. A GYHK vasárnap a DVTK Jegesmedvéket fogadja, míg az FTC-Telekom Brassóban zárja erdélyi túráját.

gyeftc-IMG_0198

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

Ennyi hátrányt egyszerűen nem lehet kivédekezni

Mestermérleg és két hazai mérkőzés nyilatkozata a Gyergyói HK–FTC-Telekom találkozó után.

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 950 néző. Játékvezetők: Csata, Csata, Andre, Magyar.
2
Hegyi, Sarcia, Kulmala, Tamminen, Tóth G.
Györfy, Ferencz Csibi, Vincze G., Silló, Bíró
3
Bohunicky, Bán, Galántai, Nagy G., Somogyi
Péter, Todor, Lázár, Benedek, Sándor-Székely
4
McFadden, Seregély, Hajós, Pavuk, Tóth A.

Haaranen bombagólt lőtt

Videós összefoglaló a GYHK-FTC találkozóról, amelyen a hazaiak három emberelőnyös gólt is szereztek.