Megvan a Seattle első győzelme

A Kraken a Nashville otthonában szerzett pontokat. 8-at lőtt a Columbus, Kopitar 5 pontot szerzett, Tyler Bertuzzi mesternégyese is kevés volt a Detroitnak.

A Buffalo remek emberelőnyös játékával verte könnyedén 5-1-re a Montrealt. A Buffalo a 6 létszámfölényes helyzetből 3-at váltott gólra, sorrendben Zemgus Girgensons, Victor Olofsson és Tage Thompson révén. A kapuban a veterán Craig Anderson is kitett magáért, összesen 30 lövést fogott. A Montreal a 2000/2001-es szezont követően kezdett ismét két zakóval.

Az Ottawa az első harmadban hármat rámolt be a Torontónak, ebből a különbségből pedig egyet meg is őrzött a találkozó végéig. A Leafs két emberelőnyös góllal jött vissza a meccsbe, de az egyenlítő találatot nem sikerült megszerezni a fantasztikusan védő, összesen 46 lövést hárító Anton Forsberg miatt. Az évek óta gyengélkedő fővárosiak ezzel a sikerrel folytatták a jó sorozatukat a Toronto ellen, az utolsó 20 hazai meccsen 13-5-2-es mérleget tudnak felmutatni ellenük.

A Detroit hiába vezetett háromszor is három góllal a Tampa ellen, a hirtelen halálban alulmaradt a bajnokkal szemben. A Red Wings a négyet vágó Tyler Bertuzzinak köszönhetően még bő 6 perccel a befejezés előtt is hárommal ment, de nem tudta megtartani az előnyét. A Lightning a fennmaradó játékidőben ledolgozta a különbséget, a ráadásban pedig Ondrej Palat találatával a plusz pontot is elvitte. A Boltsban Nyikita Kucserov és Victor Hedman 4-4 ponttal, Steven Stamkos egy duplával és egy előkészítéssel zárt.

tyler bertuzzi

A Florida küzdelmes meccsen szerezte a győzelmet a hazai idénynyitón. A Pittsburgh ellen a Panthers ütötte az első kettőt, amire a Penguins néggyel válaszolt. A floridai alakulat az utolsó hat percben ledolgozta a különbséget, a ráadásban pedig a korábban is eredményes Carter Verhaeghe találatával a plusz pontot is begyűjtötte. A duplázó csatár mellett ki kell emelni a szintét kettőt szerző Aaron Ekbladot és a 43 lövést hárító Szergej Bobrovszkijt. A vendégeknél Jeff Carter emelkedett ki, aki a liga történetében a 101., az aktívak között a 7. játékosként érte el a 400 gólos határt.

A Dallas vezéráldozatokkal győzött a New York Rangers otthonában. A Stars az első harmadban elvesztette John Klingberget, a harmadik harmadban pedig kezdőkapusát, Braden Holtbyt, ám még így is nyerni tudott a hosszabbításban Miro Heiskanen találatával. A győztes gólt szerző finn hátvéd mellett remekelt Anton Hudobin, aki a kispadról hidegen beugorva védett hibátlanul.

A Carolina a New York Islanders legyőzésével indította az új szezont. A Hurricanes minden játékrészben kétszer mattolta Ilja Szorokint, ennek köszönhetően győzött magabiztosan 6-3-ra. Az Andrej Szvecsnyikov, Teuvo Teravainen kettős összesen három gólt és öt pontot tett a közösbe, Frederik Andersen 25 védéssel segítette a csapatát. A Carolinában most bemutatkozó Andersen óriási kerülővel jutott el a csapat kapujába. A kapust ugyanis a Canes draftolta 2010-ben, de nem írt alá a klubhoz, majd később szabadügynökként fogadta el az Anaheim ajánlatát, végül a Toronto érintésével 11 év után került vissza ahhoz a klubhoz, amely kiválasztotta.

A Columbus egy nyolcassal indította a szezont az Arizona kárára. A kiütéses sikerből Oliver Bjorkstrand 2+2-vel, Max Domi három ponttal, a frissen kinevezett kapitány, Boone Jenner győztes góllal vette ki a részét. A Matiss Kivlenieks emlékére ezen az egyetlen mérkőzésen 80-as mezben védő Elvis Merzlikins 36 lövést fogott a meccsen.

A Seattle 4-3-ra győzött a Nashville csarnokában, ezzel fennállása első győzelmét aratta az NHL-hez most csatlakozó franchise. A történelmi sikerhez Brandon Tanev két góllal ? közte a győztes találattal ?, Philipp Grubauer 27 védéssel járult hozzá. A Predatorsból Mikael Granlund emelkedett ki, aki csapat mindhárom góljából kivette a részét: egyet maga lőtt, kettőt előkészített.

A Los Angeles az 5 pontos Anze Kopitarnak, valamint a négyet szerző Drew Doughtynak köszönhetően könnyedén lépett át a Vegason. A szlovén center Luc Robitaille (1988) és Jari Kurri (1991) után a Kings történetének a harmadik játékosa, aki triplázni tudott a szezonnyitón. Ezen kívül az 1967-es bővítés óta a 12. játékos, aki legalább öt pontot szerzett az első mérkőzésen. Itt a rekordot Kevin Stevens tartja, aki 1990-ben a Penguins színeiben hat pontot szerzett.