Dobos Bendegúz 9 meccsen már 23 pontnál tart

A 17 éves magyar támadó a finn U18-as másodvonalban termel, de az elitbe feljátszva sem vall szégyent. Utánpótláslégiós-körképünk.

Észak-Amerika, USPHL Premier

A Connecticut Junior Rangers kétszer mérkőzött a Utica Cometsszel, előbb 5-2-re, majd 6-4-re kapott ki a két magyart is foglalkoztató klub. Banga Nándor mindkét mérkőzésen 1-1 asszisztot osztott ki, a másodikon az ő passzából talált be Szekeres Tamás. Banga 7 meccs után 8, Szekeres 7 pontos.  A Connecticut hatodik a 7 csapatos divízióban.

Észak-Amerika, USPHL Elite

Egy osztállyal lejjebb szerepel a 17 éves Kaibás Kornél. Az ifj. Ocskay Gábor NJA-n nevelkedett csatár idén nyáron csatlakozott a Carolina Junior Hurricanshez, a hétvégén a Potomac Patriots vendégei voltak, előbb hosszabbítást követően 5-4-re nyertek, majd 5-3-ra kikaptak. Kaibás mindkét mérkőzésen egy gólt lőtt, 10 találkozó után kereken pont/meccs átlaggal áll. A Carolina harmadik a divíziójában.

Finnország, U20 SM-sarja

A JYP a Jokeritet fogadta a hétvégén, és Varga Balázs gólpasszának is köszönhetően 6-3-as győzelmet aratott. Másnap az esélytelenebbnek vélt Koovee vendége volt a JYP, de szoros meccsen 2-1-es vereség lett a vége. A KalPa Horváth Bencével a soraiban 3-2-re verte a Tuto Hockeyt. A KalPa harmadik, a JYP hatodik a tabellán.

Finnország, U18 SM-sarja

Az ifjúsági első osztályban a KooKoo hazai pályán szenvedett 3-2-es vereséget a TPS-től. A Tappara vendégeként esélyük sem volt Bajkó Botondéknak, 0-9 lett a végeredmény.

Finnország, U18 Mestis

Dobos Bendegúz azt követően, hogy az előző héten az első osztályú Jokerit második csapatában játszhatott, visszatért másodvonalbeli klubjához, a Viikingithez. Ugyanakkor folytatta ponterős játékát, a Pelicans B 4-1-es legyőzéséből 2 góllal vette ki a részét, a HIFK második együttese ellen viszont hiába lőtt 1 gólt és adott 3 gólpasszt, a Viikingit 7-5-re kikapott. Az előző magyar bajnoki szezon U18-as pontkirálya a Mestisben 9 meccsen 10+13, az SM-sarjában 2 találkozón 3+1 egységnél jár.

Egy hónap után játszott ismét mérkőzést Farkas Boldizsár. A 17 éves védő az Ässät első csapatánál kezdte az idényt, a hétvégén a második együttesnél kapott szerepet, a TPS B ellen gólpasszt adott, ám klubja 4-3-ra alulmaradt. Győri Zalán és a SaPKo büntető lövéseket követően 5-4-re kikapott a KJT Haukattól.

Finnország, U20 Mestis

A junior másodosztályban a HeKi Vierumäki 5-2-re nyert a JYP második csapata vendégeként, Antal Norbert gólpasszos volt. Másnap a SapKo pályáján 4-2-re alulmaradtak. A HeKi 13. a 17 csapatos ligában.

Svájc, U20 Elit

A Biel 7-3-as vereséget szenvedett Bernben, Ortenszky Tamás gólpasszt jegyzett. Vasárnap Genfben lépett jégre a Biel, a magyar bekket foglalkoztató klub 6-3-ra nyert. 10 fordulót követően a Biel ötödik a tabellán.

Németország, DNL

Lejátszotta második mérkőzését Kovács Péter a Krefeld színeiben. A székely hátvéd 2 regensburgi szezont követően váltott csapatot, a hétvégén Düsseldorfban lépett pályára, csapata hosszabbítást követően 3-2-es vereséget szenvedett. Kovács nem szerzett pontot, a Krefeld a 10 csapatos bajnokság 9. helyén áll.

Svédország, J18 Regional

Az ifjúsági első osztály keleti divíziójában a Wings 4-1-re verte a Huddingét, majd a Nádasdi Leventét alkalmazó Täbytől 4-1-es vereséget szenvedett. Simon Levente és Ivady Milán 1-1 meccset játszott, pontot nem szereztek. A Täby korábban a Södertälje pályáján kapott ki 6-1, Nádasi nem szerzett pontot.

A nyugati divízióban a Borlänge két hazai mérkőzést játszott, ám pontot nem szerzett. Rozsmann Krisztián csapata a Leksandtól 8-3-ra, az Örebrótól 8-2-re kapott ki. Az utánpótlás-válogatott bekk nem szerzett pontot.

A déli régióban a Karlskrona előbb büntetőkkel 5-4-re kikapott a Vita Hästentől, majd 3-0-ra nyert a Mariestad pályáján. Horváth Donát játszott, pontot nem szerzett.

Csehország, U17

A Slavia Praha Nemes Mártonnal a soraiban 1-0-s vereséget szenvedett a Pardubice vendégeként.

VÁL 18:30 HUNNOR INFO