Az Amur simán verte a CSZKA-t

A habarovszkiak már a második harmad elején 4-0-ra vezettek Moszkvában.

Kedden a Traktor nagyot hajrázva begyűjtötte a pontokat Vlagyivosztokban. Az Admiral kétszer is egyenlített a mérkőzésen, ám Nick Bailen 58. percben lőtt góljára már nem tudott válaszolni, így a cseljabinszkiek győztek.

A Szalavat Julajev kétgólos hátrányból egyenlített az Ak Barsz elleni rangadón, ez végül 1 pontra volt elég. A meccsen büntetők döntöttek, a szétlövés során csak a kazanyiak találtak be, így elvitték a pluszpontot Ufából.

A Nyeftyehimik a 2+2 pontot gyűjtő csapatkapitány, Marat Hajrullin vezetésével győzött a Jokerit otthonában. A nyizsnyekamszkiak öt vereséget követően örülhettek újra sikernek.

A Dinamo Minszk hosszabbításban verte a Kunlunt. A kínaiak hatalmasat küzdöttek, kétszer kétgólos, egyszer egygólos hátrányból egyenlítettek, végül a hosszabbításban Adam Almqvist a fehéroroszok javára döntötte el a meccset. A Kunlunnál Ty Schultz és Clifford Pu egyaránt első KHL-es gólját szerezte.

A Dinamo Riga legyőzte a Szibirt. A letteknél Emile Poirier 2+1, Jere Karjalainen 1+2 ponttal, Johan Mattsson 33 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Szerdán a Szocsi szétlövésben nyert az Avtomobiliszt otthonában. A vendégek a 11. percben 2-0-s hátrányba kerültek, ekkor kapust cseréltek, és a beugró Magnus Hellberg vezetésével győztek.

Az Avangard győzött a Barisz ellen. Az omszkiak nagy fölényben játszottak, a meccs során 58-szor lőttek kapura, ebből Nyikita Bojarkin 54-et tudott védeni a kazahok kapujában.

A Lokomotiv hosszabbításban gyűrte le a Szeversztalt. A rendes játékidő 1-1 gólját követően a jaroszlavliak Makszim Salunov révén eldöntötték a mérkőzést, így megerősítették 6. helyüket a Nyugati főcsoportban.

A Torpedo a harmadik harmad közepén döntötte el a Vityaz elleni meccsét. A Nyizsnyij Novgorod-iak az 51. percben Ilja Fedotov, 61 másodperccel később Ivan Csehovics révén voltak eredményesek, aminek köszönhetően 3-1-re nyertek.

A SZKA nyerte a Dinamo Moszkva elleni rangadót. A szentpéterváriaknál Joonas Kemppainen, a fővárosiaknál Dmitrij Rasevszkij zárt 2-2 góllal. A SZKA a győzelmével megelőzte a Dinamót és feljött a nyugati 1. helyre.

Az Amur közel járt ahhoz, hogy kapott gól nélkül győzzön a CSZKA otthonában. A távol-keleti együttes a 25. percben 4-0-ra vezetett, sokáig tartotta ezt az eredményt, aztán két és fél perccel a vége előtt Makszim Szorkin elrontotta Jevgenyij Alikin hibátlan teljesítményét. A CSZKA visszacsúszott a nyugati 5. helyre, az Amur 1 pontra megközelítette a Keleten 8. Bariszt.

KHL, 2021. október 12.:

Admiral?Traktor 2-4
G.: Vl. Usenyin, Kestner ill. Tyertisnij, Kalinyin, Bailen, Pulkkinen
K.: Szerebrjakov (29/32) ill. Will (25/27)

Szalavat Julajev?Ak Barsz 2-3 b.
G.: Mihamadullin, Alalikin ill. Kovalenko, Voronkov, Burmisztrov (győztes büntető)
K.: Metsola (23/25) ill. Biljalov (17/19)

Jokerit?Nyeftyehimik 3-6
G.: Björninen, Grant, Jensen ill. Hajrullin (2), Popov, Bikmullin, Grant, Porjagyin
K.: Lindbäck (19/24) ill. Tuohimaa (27/30)

Dinamo Minszk?Kunlun 6-5 h.
G.: Strömwall (3), Gorbunov, Tedenby, Almqvist ill. Fram, Squires, Schultz, Nicholls, Pu
K.: Koloszov (24/29) ill. Smith (21/27)

Dinamo Riga?Szibir 4-1
G.: Poirier (2), Karjalainen, Jelisejevs ill. Saskov
K.: Mattsson (33/34) ill. Säteri (15/19)

2021. október 13.:

Avtomobiliszt?Szocsi 4-5 b.
G.: Sumakov, Cormier, Spooner, Hripunov ill. Glotov, Feoktyisztov, Nyikolajev, Jakimov, Glotov (győztes büntető)
K.: Sikin (37/41) ill. Tretyak (5/7), 10:22-től Hellberg (20/22)

Avangard?Barisz 4-1
G.: Knight, Jemelin, Bereglazov, Gyergacsov ill. Mihajlisz
K.: Hrubec (24/25) ill. Bojarkin (54/58)

Lokomotiv?Szeversztal 2-1 h.
G.: Beljajev, Salunov ill. Stenqvist
K.: Pasquale (19/20) ill. Sugajev (28/30)

Vityaz?Torpedo 1-3