Dunaújvárosi Acélbikák–Titánok 1-0

A dunaújvárosiak egygólos mérkőzésen győztek a nyeretlen csapatok rangadóján, a székesfehérvári farmcsapat első pontja még várat magára.

A DAB-nál egy helyen változott az összeállítás a pénteki mérkőzéshez képest, Kabatajev helyett Somogyi játszott. A Titánoknál a védelemben történt változás: Tkacsenko és Nochta helyén Hercsel és Fodor kapott lehetőséget, valamint visszatért a kapuba Szeles. A Fejér megyei rangadó első gólját a dunaújvárosiak lőtték, miután Németh Péter korongot szerzett a vendégek harmadában, majd vezetéshez juttatta az Acélbikákat. A találkozó első kiállítása a második harmad elején jött el, a fehérváriak támadhattak 5 a 4 ellen, nem tudtak egyenlíteni. Az első újvárosi emberelőny sem hozott gólt. A záró felvonás egy áthúzódó, kimaradt Titánok-előnnyel indult. Négy perccel a vége előtt hatalmas egyenlítési lehetőség adódott a vendégek előtt, miután Benke térdhasználatért kisbüntetést kapott. A kék-fehérek nem éltek a fórral, aztán a végjátékban nem tudtak érdemi helyzetet kialakítani a kapuslehozatalt követően, így Krajcovic egy 22 védéssel elért shutouttal zárt.

A DAB 1-0-ra nyert, megszerezte szezonbeli első győzelmét, legközelebb két hét múlva játszik Erste Liga-mérkőzést. A Titánok csütörtökön az UTE-t fogadják.

dabtit_AF_6398

fotó: Anda Fábián/DAB

Nem nagyon szeretnék a szerencséről beszélni

Mestermérleg a Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok alsóházi csúcsrangadó után.

Leo Gudas vezetőedző, DAB: “Az első harmadban nagyon jól játszottunk, nem hagytuk kibontakozni a fehérváriakat, viszont a kapujuk előtt sok lehetőséget kihasználatlanul hagytunk. Így szoros volt végig a mérkőzés, ami nagyon nehéz volt a számunkra, mert tudtuk, hogy muszáj megszereznünk a három pontot.”

Anatoli Bogdanov vezetőedző, Titánok: “A kulcs az volt, hogy a DAB lőtt egy gólt, mi meg nem, ez volt a döntő körülmény. Az már a mérkőzés előtt tiszta volt, hogy mindkét csapatnak nagyon kellenek a pontok. Nem nagyon szeretnék a szerencséről beszélni, mert azt ki kell érdemelni, és úgy gondolom, a Dunaújváros kiérdemelte.”

Erste Liga, Dunaújvárosi Jégcsarnok, 242 néző. Játékvezetők: Mach, Mach, Kövesi, Sábián.
Krajcovic: 100% (Kovács)
Szeles: 97,6% (Belomojev)