A Győr kiütötte a Vasast

A zöld-fehérek három meccset is megnyertek az U21-es bajnokságban. Heti körképünk a magyar utánpótlásligákból.

U21

Az elmúlt másfél hétben 3 fordulót is rendeztek az U21-es bajnokságban. A kvalifikációs csoport első helyére ácsingózó Vasas Szabó Zalán vezérletével 5-2-re nyert Debrecenben, majd pontot vesztett az FTC-Telekom ellen. A Fradi már 3-0-ra is vezetett, de Gruff Kevinék megfordították a találkozót, 5-4-re mentek a hajrában, amikor a Fradi emberelőnyben lehozta a kapusát, és Ábrahám Gergely révén kiharcolta a hosszabbítást. A ráadásban Horácskó Márk döntött, a Vasas 6-5-tel behúzta a meccset. Arra is kevesen számíthattak, hogy a Vasas győri vendégjátéka kiütéses hazai sikert hoz. Az ETO minden harmadot simán nyerve lenullázta a káposztásmegyeri együttest, Németh Alex Máté és Csémi Dávid duplázott, a végeredmény 7-0 lett. A Győr az előző két mérkőzését is megnyerte, Dunaújvárosban főleg emberhátrányban elért góljainak köszönhetően 5-2-re győzött, míg a 11 mezőnyjátékossal felálló PHC-t 11-0-lal rendezte le. A tabella első helyén továbbra is a Vasas áll, de vesztett pontok tekintetében jobb nála a most második Győr. A selejtező második helyére a Dunaújvárost 8-1-re legyőző DHK és a PHC-t 4-1-re verő FTC is oda szeretne érni, a két klub csütörtök este egymással játszik.

U18

Az ifjúsági bajnokságban két fordulót rendeztek. A listavezető Vasas már nem hibátlan, büntetőkkel 4-3-as vereséget szenvedett az ifj. Ocskay Gábor NJA-tól, a győztes rávezetés Anze Zezelj nevéhez fűződött. Az IOGNJA egy másik fontos skalpot is begyűjtött, a Budapesti JA-t 6-1-re verte, a fehérvári fiatalok minden gólját más játékos szerezte. A Fejér megyeiekhez hasonlóan az Újpesti JA is legyőzte a Budapesti JA-t, Szongoth Kristóf tanítványai 5-2-re diadalmaskodtak. A bajnokságot a Vasas vezeti, a második Újpesti JA hátránya 1 pont, a harmadik IOGNJA 2 ponttal van lemaradva, de lőtávolon belül van a DVTK-t legyőző Debreceni Hoki Klub is.

U16

Megkezdte szereplését az A2-es csoportban az SZJA. A Székelyföldi Jégkorong Akadémia első 4 meccses túráján 6 pontot szerzett, csak a hibátlan mérleggel álló DHK-tól kapott ki rendes játékidőben. A bajnokság másik hibátlan csapata az UTE második csapatát legyőző Kárpáti Farkasok. A B1-ben egyelőre négy csapat is 100%-os, a B2-ben az Egerszegi Titánok állnak két győzelemmel.