Ivády és Simon Levente is góllal indított

Varga Balázs immár 4 pontnál jár a finn juniorligában. Heti körképünk utánpótlás-légiósainkról.

Svájc, U20-Elit

Felemás hévégét zárt a Biel a svájci juniorbajnokságban. Ortenszky Tamás csapata az Ambri-Piotta otthonában 2-1-re nyert, két nappal később viszont hazai pályán 6-1-re elbukott a Davos ellenében. Az utánpótlás-válogatott magyar hátvéd lőtte a győztes mérkőzés első gólját, ez volt az első pontja az idei bajnokságban. A Biel a 12 csapatos tabella ötödik helyén áll.

Finnország, U20 SM-sarja

A junior első osztályban a JYP a K-Espoo vendége volt, és bár Varga Balázs 1+1 pontjának köszönhetően többször vezetett, végül 4-3-as vereséget szenvedett. Másnap a JYP hazai pályán hosszabbítást követően 3-2-re verte a HPK-t, Varga ekkor nem iratkozott fel a jegyzőkönyvbe. A 18 éves támadó 6 fordulót követően 4 pontos Európa egyik legerősebb juniorbajnokságában.

Finnország, U18 SM-sarja

Horváth Bence korosztályával meccselt a hétvégén: a KalPa büntetőkkel 3-2-es vereséget szenvedett a HIFK pályáján, majd a K-Espoo csarnokában is kikapott, ott 4-2 lett a végeredmény. Horváth a második mérkőzésen betalált, negyedik ifimeccsén a második gólját jegyezte. A KooKoo Bajkó Botonddal a soraiban gyűjtött két vereséget: a Pelicans 3-1-gyel, a Jokerit 8-0-lal bizonyult jobbnak. Szűcs Botond megszerezte első győzelmét a bajnokságban. A magyar hálóőr 90,5%-os védési hatékonyságának is köszönhetően a K-Vantaa 4-2-re legyőzte az Ilvest. A KalPa a hatodik, a K-Vantaa a 13., míg a KooKoo a 18. a ligában.

Finnország, U20 Mestis

A junior másodosztályban a JYP második csapata 4-3-ra verte a K-Vantaa együttesét, Antal Norbert csapata harmadik gólját szerezte. Másnap a JYP B a Kärpät második együtteséhez látogatott, ekkor 5-2-re nyertek Antalék. A JYP második csapata a 17 fős másodosztály 4. helyén áll.

Finnország, U18 Mestis

Az ifjúsági másodosztályban a Győri Zalánnal felálló SaPKo előbb 8-6-ra győzött a KJT Haukat vendégeként, majd 5-3-ra kikapott a HIFK második csapatától. A magyar bekk nem szerzett pontot. A másik magyar érdekeltségű csapat, a Viikingit 4-3-ra verte a Pelicans B-t, Dobos Bendegúz három assiszttal szolgálta ki társait.

Svédország, U18 Region

Elindultak a svéd ifjúsági bajnokság küzdelmei is. A keleti régióban szereplő Wings csapatát erősíti Ivády Milán és Simon Levente. A két magyar csatár az első sorban kapott szerepet a Södertälje ellen otthon vívott találkozón, a Wings első gólját Simon, másodikat Ivády szerezte, az ellenfél azonban egyenlíteni tudott, és büntetőkkel 4-3-ra meg is nyerte a találkozót. A rávezetéseknél mindkét magyar támadó kihagyta saját próbálkozását. Szintén a keleti divízióban szerepel Nádasi Levente a Täby csapatánál. Az első fordulóban a Täby a Nackát fogadta és gyűrte le 3-2-re. A magyar bekk nem szerzett pontot.

VB18 13:00 HUNUKR INFO